Kaip išsirinkti kačiuką?


0

Bendravimas su gyvuliais, visada būdavo būdinga žmonijai. Ypač tai aktualu, gyvenantiems dideliuose miestuose, kur, išskyrus asfalto ir betono, nieko gyvo ir natūralaus nesimato. Kaip taisyklė, miestiečiai dažniausiai renkasi kates, kurios ne taip reiklios, priežiūros atžvilgiu; jų nereikia išvesti pasivaikščioti, maitinti pagal valandas, rūpintis pavadėliais ir antsnukiais.
Katės savarankiškesnės ir joms nebūtinas nuolatinis žmogaus buvimas šalia. Ir taip, nusprendus pasiimti kačiuką, į ką reikia kreipti pagrindinį dėmesį? Pirmiausia reikia nuspręsti, kur pirkti: ar veislyne, ar pas individualų kačių augintoją. Veislynų privalumas – parduodami gyvūnėliai sveiki, paskiepyti, jie turi veterinarinius pasus ir kilmės dokumentus. Trūkumas – kačiukai iš veislyno, ganėtinai brangūs. Iš namų kačiukai bus žymiai pigesni, bet, greičiausiai, bus be minėtųjų dokumentų, jei tik šeimininkas nesusietas su oficialiu veislynu.

Kaip teisingai išsirinkti katę

Kaip išsirinkti kačiuką?

Kaip išsirinkti kačiuką?

Po to, reikia nuspręsti, kokios lyties gyvūnėlio norėsite. Daugelis nenori patelių, kad ateityje nesusidurtų su rujos ir palikuonių problemomis. Bet jei tik tokios problemos, tai jos labai paprastai sprendžiamos. Katę reiks sterilizuoti – ir problemos kaip nebūta. Su katinais taip pat problemos; pasiekę brendimo amžiaus, jie pradeda žymėti savo teritoriją, tampa neramūs ir gali net pabėgti. Šis klausimas sprendžiamas analogiškai: kad nekankinti savo augintinio hormoniniais svyravimais ir išvengti muštynių su kaimyniniais katinais, jį geriau iškastruoti.
Kai šie klausimai apspręsti, laikas pagalvoti apie kačiuko veislę. Jų egzistuoja daugybė ir kiekvienam žmogui tiks kažkokia sava. Tiems, kas nemėgsta ilgaplaukių kačių, jiems geriau pasirinkti Siamo, Britų trumpaplaukius, Škotiškus, Europietiškus… šėrimosi metu dėl to bus mažiau rūpesčių. Tiems, kurių negąsdina pūkų bei šerių atsiradimas ant įvairių namų daiktų ir mėgsta pūkuotuosius gražuolius, tiems geriau tiks Persų, Mein – Kunų, Norvegiški, Nevos miškiniai, Angoros ir Sibirietiški.
Alergiškiems pūkams žmonėms, geriau pasirinkti Sfinksus; jų irgi yra kelios atmainos. Nepaisant jų keistos išvaizdos, jie labai meilūs ir draugiški. Į šeimą su mažais vaikais, geriau tinka Abisinijos ir La – Permos veislės kačiukai. Jie labai puikiai susidraugauja su vaikais, niekada jų nenuskriaudžia, žaisdami neįdreskia ir neapkandžioja.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments