Kaip išauginti vanilę?


0

Daugeliui patinka atpalaiduojantis ir jausmingas vanilės kvapas. Žmonėms patinka vaniliniai pieno kokteiliai, kepiniai su vanile, vanilė su kava ir netgi kosmetika vanilės pagrindu. Todėl sunku įsivaizduoti vanilę kaip amžinai žaliuojančią lianą, orchidėjos giminaitę. O juk iš tiesų taip ir yra, be to, vanilę galima užauginti kambaryje.
Jums reikės
– Žievės substrato, sodo žemės ir durpių,
– Šilto vandens, purkštuvo,
– Atramos lianoms arba įdėklo vazonui,
– Trąšų orchidėjoms

Kaip išauginti vanilę?

Vanilla planifolia
1. Kaip ir orchidėją, vanilės sodinuką galima įsigyti gėlių parduotuvėje. Persodinkite ją į vazonėlį su substratu, kurį sudaro smulkinta žievė – pageidautina spygliuočių -, sodo žemė ir durpės (arba 2/3 žievės ir 1/3 žemės). Vanilėms patinka puri, orui pralaidi žemė.
2. Vazoną su pasodinta vanile laikykite šiltoje vietoje. Žiemą temperatūra turi būti ne žemesnė negu 20°, o vasarą ne žemesnė 25°. Patalpoje turi būti šviesu, bet saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Vanilę galima auginti ant palangės pietų pusėje. Gėlę saugokite nuo šalčių ir skersvėjo.
3. Vanilę gausiai laistykite ir purkškite – ji labai mėgsta drėgmę. Laistomo vandens temperatūra turi būti 35-45°. Šiltu metų laiku vazonėlį galima įstatyti į indą su vandeniu.
4. Vandenį dažnai keiskite, žiūrėkite, kad nebūtų kalkių nuosėdų. Kartą per 2-3 savaites augalą patręškite specialiomis mineralinėmis orchidėjų trąšomis.
5. Į vazonėlį arba šalia jo dėkite atramą – juk vanilė yra liana. Jei vanilę karpysite, ji nesišakos. Graži atrama arba įdėklas padės sukurti gyvą kambario puošmeną.
6. Pasistenkite, kad naktį temperatūra būtų 4-5 laipsniais žemesnė, negu dieną. Tai pirma sąlyga norint auginti vanilę kambaryje. Kita sąlyga – žiedų pumpurai atsiras tik ant lianos, kuri išaugo mažiausiai 6 metrus. Gerai prižiūrima per mėnesį vanilė užauga apie 1 metrą. Persodinti reikia kas dvejus metus.
Atkreipkite dėmesį
Aromatiniai vanilės žiedai išsidėstę lapų pažastyse. Jų spalva šviesiai žalsva ir stiprus aromatas. Paprastai žiedas ant šakelės laikosi vieną dieną.Naudingas patarimas
Vanilę daugina 30-100 cm aukščio ūgliais. Tai gali būti nukirptos lianos viršūnės.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments