Išmanusis telefonas – dovanų. Kaip teisingai išspręsti pasirinkimo problemą?


0

Ne visi iš mūsų gerai nusimanome gadžetuose. Kas dabar madoje, kokios charakteristikos jau paseno, o kokios dar ne. Į ką atkreipti dėmesį, kad padaryti malonų siurprizą, o neišmestdovaną į balą? Bandant surasti teisingą atsakymą, ir buvo parašytas šis straipsnis, kuris, gal būt, bus kažkam naudingas.
Ir taip: nusprendus nupirktiišmanųjį telefoną dovanų, reikia gerokai išstudijuoti situaciją – gal būt, sukaktuvininkas svajoja apie kokį nors konkretų, konkretaus gamintojo modelį?  Tada, gavęs dovanų visiškai ne tai, ko jis nori, džiugesys ir padėka bus dirbtini. Jeigu prekės ženklas ne tiek svarbus, teks rinktis iš gausybės, parduotuvėse ir salonuose siūlomų variantų. Pabandom išsiaiškinti pagrindinius pasirinkimo kriterijus.

Išmanusis telefonas Dizainas

Dabar visi išmanieji telefonai panašūs vienas į kitą. Standartinis mono blokas su valdymo mygtukais, ekranas – štai tipinis portretas. Bet, vis tik, yra išskirtinės detalės. Pavyzdžiui, kampai. Jie gali būti užapvalinti (dauguma modelių) ir užaštrinti (SonyXperia. LG Optimus, Xiaomi ir kiti). Taip pat svarbu – storis. Ne verta dievinti super plonų variantų; jie žymiai brangesni ir ne visada patogūs vartojimui. Optimalus storis – nuo 7, iki 9,5 mm. Kas liečia spalvą? Juoda – klasikinis variantas. Balti – daugiausiai mėgstami moteriškai giminei.
Tačiau nereikia užsiciklinti vien ant klasikinių variantų. Dabar labai madinga turėti ryškų telefoną. Įvairiaspalvius daugiausiai siūlo Mikrosoft Lumia (buvusi Nokia), iPhone 5 c, Explay Tomado ir kiti.

Išmanusis telefonas

Ekranas
Pastebima gamintojų tendencija – didinti ekraną. Didelis ekranas svarbus filmų, nuotraukų peržiūrai, žaidimams; bet gali būti nepatogus nešiojimui (netelpa į kišenę ir pan). Aukso viduriukas – nuo 4,5, iki 5,5 colių per įstrižainę. Nuo 6 ir daugiau – čia jau panašėja į planšetinį (bet kai kam patinka būtent tokie). Geriau rinktis išmaniuosius telefonus su matrica IPS. Ji duoda geresnio ryškumo vaizdą ir geresnį apžvalgos kampą. Kas liečia skiriamąją galią, tai – kuo didesnė, tuo geriau (bet ir kaina didesnė). Jei išmanųjį telefoną neplanuojate naudoti kaip kino ekraną, tai Full HD variantas nebūtinas.
Operacinė sistema
Rekomenduojama iš šviežesnių versijų: Android 4.4 KitKat (populiariausia ir demokratiškiausia), iOS 8.1.1 (nepigūs Apple gadžetai) ir Windows Phone 8.1. (nuo Mikrosofto). Bet geriausiai, ko gero, Android. Didelis nemokamų papildymų pasirinkimas ir daugelis gamintojų taiko tą operacinę sistemą savo linijose.
Našumas
Čia jau reikia numatyti, kiek būsimasis vartotojas žais 3D žaidimus ir kaip dažnai jungs įvairius papildymus. Bet kuriuo atveju, mažiau dviejų branduolių, šiais laikais rinktis ne verta. Geriausiai – 4 branduolių procesoriai. Yra dar ir 8 branduolių; bet čia jau užkietėjusiems žaidėjams.
Operatyvinė atmintis
Operatyvinė atmintis: kuo šis rodiklis aukštesnis – tuo geriau (ir brangiau, suprantama). Šiai dienai – nuo 512 MB, iki 3GB. Wi – Fi, blutufas ir GPS yra visuose. Esamų SIM kortelių kiekis, remiantis šių metų statistika, parduotų Rusijoje išmaniųjų telefonų, daugiau negu pusė – „daugiakorteliniai” . Toks populiarumas pilnai suprantamas: daugeliui patogu tapatinti įvairių operatorių tarifus, o tuo pačiu – sutaupyti pinigų ryšiams.  Dviejų kortelių sistema yra daugelyje prekinių ženklų – Samsung, Explay, Lenovo, LG ir kituose. O štai telefonų, turinčių trijų SIM kortelių sistemą, ne taip jau ir daug, nors jų pranašumas akivaizdus: galima naudotis palankiausiais tarifais, siūlomais visų „Didžiojo trejeto” operatorių. Kažkada Rusijoje, pirmąjį trijų kortelių aparatą pristatė Explay. Ir dabar kompanija, viena iš ne daugelio, tęsia linijos atnaujinimus. Šviežiausias modelis, turintis trijų SIM kortelių palaikymą, išmanusis telefonas Explay Tornado. Aparatas įdomus ne tik trijų kortelių sistema, bet ir technine charakteristika. Jo kokybiškas 4,5 colių ekranas, 4 branduolių procesorius ir paskutinioji Android 4.4 versija. Naujiena išleidžiama penkiais spalviniais variantais: baltas, juodas, žalias, mėlynas ir raudonas.
Populiarus dėl žemos kainos
Renkantis išmanųjį telefoną su panašiomis charakteristikomis, visada stovės dilema: ar imti tą, kurį gamina žinomas gamintojas, ar tą, kurio autoriai kuklesni? Tai, žinoma, skonio reikalas. Tik reikia suprasti, kad ne mažą dalį kainos sudaro prekės ženklas. Kas liečia kainas, tai čia pagreitis labai didelis. Vidutinis orientyras – nuo 300 €, iki 1200€. Šiose kainos ribose pristatoma labai daug gerų aparatų, su geromis techninėmis charakteristikomis ir visais privalumais, aprašytais aukščiau.
Apsisprendę dėl modelio, patikrinkite jų kainas skirtinguose prekybos taškuose. Skirtumai gali varijuoti nuo 50€, iki 50€. Prieš dovanojant, telefona galima užpildyti bendromis nuotraukomis ar gera muzika. Taip dovana taps dar įdomesnė.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments