Kaip išskalbti beisbolo kepurėlę


0

Įvairias kepurikes peridiškai reikia valyti nuo prakaito, dulkių ir įvairiausių plėmų. Ypač reikia tausoti šviesių spalvų galvos apdangalus, kadangi jie susitepa itin greitai, netvarkingai dėvint. Pakanka tik prisiliesti pirštu, ir jau tamsuoja plėmas. Kaip išskalbti beisbolo kepurėlę, kad ji išliktų patraukli ir nepakeistų savo pirminės formos?
Prieš kepurės skalbimą, reikia susipažinti su medžiagos sudėtimi ir laikytis gamintojo nurodytų reikalavimų. Kaip taisyklė, kepurėsviduje esanti etiketė, padės pasirinkti skalbimo, valymo ir džiovinimo būdą. Džinsiniai ir medvilniniai gaminiai gali būti skalbiami, praktiškai, bet kokios temperatūros vandynyje, naudojant skalbimo priemones, nes šie audiniai nepasiduoda susitraukimui bei kitoms deformacijoms.
O vilnonių ar odinių kepuraičių priežiūra, reikalauja išskirtinių sąlygų:
• Vilną negalima skalbti karštame vandenyje (maksimum – vėsiame, su specialiomis priemonėmis, skirtomis vilnai, kašemyrui ir kitiems delikatiems audiniams);
• Odines kepuraites aplamai, skalbti nerekomenduojama, kadangi oda turi savybę, įmirkus, veltis ir kietėti ( geriau nešvarumus nuo jos šalinti drėgna kempinėle, išterliotose vietose).
Prieš skalbiant, geriau išbandyti medžiagos savybę blukti: nedidelį kiekį muilo putų užtepkite ant kepurės vidinio paviršiaus ir patrinkite skiautele audinio. Jei ant skiautelės ir ant muilo putų atsirado spalva, o ant kepurės šviesesnis plėmas, medžiaga skalbiant, gali pakeisti spalvą. Maža to – pakesti spalvą ne vienodai. Kad to išvengti, būtina skalauti kepurę vėsiame vandenyje, iki napradings paskutiniai miltelių grūdeliai. Galima panaudoti sausą valymo būdą.

Kaip išskalbti kepurėlę

Kaip išskalbti kepurėlę

Kaip išskalbti kepurėlę

Ypatingo dėmesio reikalauja kepurėlės snapelis. Kartoninis snapelio pagrindas, primirkęs vandens, išbrinks ir praras savo formą. Atsiradusius ant snapelio plėmus, reikia šalinti drėgnu skudurėliu arba sausu metodu.

Rankinis tekstilinių kepurėlių skalbimas

Pirmenybė, skalbiant tokius dauktus, skiriama rankiniam skalbimui. Tačiau rekomenduojama pasiteirauti patyrusių šeimininkių:
• Sausu šepetėliu pašalinti paviršinius teršalus (dulkes, gyvulių šerius, plaukus ir pan);
• Stipriai išterliotas zonas ar riebius plėmus, kruopščiai apdirbti šiuolaikiniu dėmių išėmikliu (tik bechloriu);
• Patalpinti kepurės medžiaginę dalį į muiliną vandenį ir išvalyti teršalus iš išorės ir iš vidaus;
• Snepelis paliekamas skalbimo pabaigai, sutrumpinant jo kontaktą su vandeniu.
Labai patogu panaudoti atidirbtą dantų šepetėlį, nes jo mažas veiklos plotas, leidžia kruopščiau prieiti prie esamų plėmų kraštų. Ypatingą dėmesį reikia skirti vidinei kepurės pusei, kuri tiesiogiai kontaktuoja su galvos oda. Tose zonose, kaip taisyklė, apstu riebių juostų.
Esant lipdukams, logotipams ir siuviniams, rekomenduojama tas vietas apklijuoti maistine lipnia juostele keliais sluoksniais.
Skalavimas vykdomas keliais etapais, palaipsniui žeminant vandens temperatūrą, kol visiškai nedings skalbimo miltelių grūdelių ant audinio.

Odinių kepurėlių skalbimas

Odiniai gaminiai taip pat tui savybę teptis, tik jų nereikia skalbti įprastais metodais. O kaip pašalinti teršalus nuo odinės kepuraitės? Sausasis metodas pasireiškia, lokaliai veikiant plėmą, nenaudojant vandens arba jei naudoti, tai patį minimaliausią kiekį. Tam naudojamos specialiosios medžiagos arba liaudiški receptai.
Pavyzdžiui, pratrinti plėmą šviežia svogūno galvutės nuopjova, o likučius nuvalyti minkšta audinio skiautele. Stipriai suteptą kepurę galima apdirbti vandens ir amoniako tirpalu, 4:1. Minkšta servetėle lengvai trinant plėmą, vengiant stipriau paspausti ar trinti.
Norint išlaikyti odinės kepurės natūralų blizgesį ir išorinį vaizdą, rekomenduojama periodiškai ištrinti ją kavos tirščiais, įvyniotais į minkštą audinį. Šviesiai odai, gerai veikia plaktas kiaušinio baltymas, su šiek tiek pieno.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments