Kaip išsirinkti kokybišką lagaminą?


0

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į:

  • Kokybė – lagaminas yra ilgalaikio naudojimo daiktas, kuris gali tarnauti Jums daugelį metų, nevertėtų jam taupyti. Oro uosto krovėjai mėtys jį ant juostos ir vežimėlio, sudės ant jo dar 5-7 tokius krepšius, veš per lietų ar sniegą… visa tai jis turi iškęsti.
  • Mobilumas – Jūs turėsite judėti su juo ilgais atstumais, į ir iš oro uosto, autobuse, taksi, traukinyje…
  • Avialinijos reikalavimai – lagaminas turi atitiktigaliojančius, aviakompanijos bagažo gabenimo standartus.

Be šių 3 pagrindinių reikalavimų, atkreipkite dėmesį į:

Kaip išsirinkti tinkamą lagaminą. Vidinė lagamino erdvė

Vidinė erdvė gali būti su skyriais ir dirželiais, arba skyriais marškiniams, batams ir smulkiems daiktams.
Kokią konkrečiai konfigūraciją pasirinkti, spręsti Jums. Viena vertus, pertvaros padeda supakuoti daiktus, kita vertus, Jums bus sunku sutalpinti lagamine didelį daiktą, ypač jeigu pertvaros kietos. Bet kuriuo atveju, diržai turi būti būtinai, jie padės suspausti elementus, jeigu jų yra daug ir užtvirtinti, jeigu mažai.

Kaip protingai išsirinkti lagaminą ant ratukų?

Lagaminai gali būti su 2 ir 4 ratais. Keturių ratų konstrukcija labiau stabili, tokio lagamino nereikia pakreipti ir patogu vežti siaurais praėjimais (ypač metro ir traukiniu). Deja, įprastu keliu, su nelygumais, įtrūkimais ir balomis vežti jį nepatogu, išskyrus atvejus, kai dizainas leidžia pakreipti lagaminą ir vežti kaip įprastą dviratį lagaminą.
Lagaminui su keturiais ratais negalima taupyti, šioje konstrukcijoje jie yra ant korpuso ribos, ir jeigu lagaminas pigus ir prastos kokybės, ratai gali sulūžti arba atitrūkti. Dažniausiai jie pažeidžiami ant bagažo juostos oro uoste arba judant nelygiu paviršiumi.
Dviračių lagaminų ratukai, paprastai įleidžiami į korpusą ir nulaužti juos daug sunkiau. Kuo didesnis ratuko skersmuo, tuo patogiau jį vežti nelygiu paviršiumi. Konstrukcija su mažais ratukais dažnai nestabili ir dažnai apsiverčia. Idealiu atveju, jie turėtų būti 7 – 10 cm skersmens ir ne mažiau kaip ketvirtadalis įleistas į korpusą.
Labai svarbu yra medžiaga iš kurios pagaminti ratukai. Jie gali būti plastiko, pusiau plastiko, pusiau poliuretano ir poliuretano (kitaip vadinami silikoniniais). Patys tvirčiausi – poliuretano, jie beveik nenusitrina priešingai nei plastiko, nepalieka pėdsakų, tylūs ir puikiai amortizuojasi judant nelygiu paviršiumi.
Atkreipkite dėmesį į tarpą tarp korpuso ir žemės, jeigu jis yra mažas, braižysis dugnas. Plastikiniam lagaminui, tai nėra didelė problema, tačiau medžiaginis gali suplyšti arba nusitrinti. Daugelis gamintojų sustiprina šią dugno dalį oda ar plastiku.

išsirinkti lagaminą

Kaip išsirinkti kokybišką lagaminą?

Lagamino svoris kaip išsirinkti tinkamiausią

Svoris – viena iš svarbiausių savybių. Kuo sunkesnis lagaminas, tuo mažiau daiktų galėsite pasiimti su savimi. Atminkite, kad didžiausias leistinas bagažo svoris – 20-23 kg ekonomine klase. Lagaminas, kurio tūris apie 100 litrų, vidutiniškai sveria 4,5 – 6 kg. Tai reiškia, kad į lėktuvą Jūs pasiimsite tik apie 15 kg. Jeigu registruojamo bagažo svoris nėra svarbus rodiklis, tai pasirenkant krepšį rankiniam bagažui, į šį parametrą pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį.
Dauguma oro linijų leidžia pasiimti rankinį bagažą, kuris sveria iki 10 kg. Lagaminas, kurio tūris apie 30 litrų, sveria nuo 2,1 – 4 kg. Tai reiškia, kad apie pusę leistino svorio sudaro paties lagamino svoris. Kai kurie vežėjai leidžia į saloną įsinešti bagažą sveriantį ne daugiau nei 5-7 kg, tokiais atvejais Jums prireiks ultra lengvo lagamino.

Lagamino medžiaga. Koki lagamina pirkti

Šiuolaikiniai lagaminai gaminami iš plastiko, tekstilės, odos ir metalo.
Plastikinis lagaminas
Plastikinių lagaminų gamybai dažniausiai naudojamas polikarbonatas, polipropilenas ir ABS plastikas. Šiuolaikiniai lagaminai iš plastiko lengvi, nebijo deformacijos ir krūvio.
Kietas korpusas neleidžia jam sulinkti, Jūsų daiktai bus patikimai apsaugoti, tačiau, kita vertus, juos riboja dydis, jie neišsitempia, priešingai nei tekstiliniai. Dar vienas trūkumas – kompaktiškumas, vis to paties, standaus korpuso dėka, Jums gali iškilti sunkumų talpinant jį į viršutinę lentyną lėktuve. Jeigu tekstilinis šiuo atveju pasispaus ir leis uždaryti dangtį, tai su plastikiniu lagaminu bus sunkiau. Bet vėl gi, tai priklauso nuo jo dydžio ir orlaivio konfigūracijos.
Tekstilinis lagaminas
Lagaminai iš tekstilės yra labiausiai paplitę, jie yra lengvi, patvarūs ir svarbiausia už prieinamą kainą. Atkreipkite dėmesį į audinio kokybę, jis turi būti atsparus dilimui ir padengtas vandeniui atsparia impregnavimo priemone (pvz. teflonu). Lagamino privalumams galima priskirti šonines kišenes, įvairiems mažiems daiktams. Jie leidžia gerokai padidinti jo talpumą.
Trūkumams galima priskirti problemas su valymu, jie greitai tepasi ir prastai valosi. Jeigu plastikinį lagaminą pakanka nuvalyti drėgnu skudurėliu, tai čia teks padirbėti su šepetėliais ir dėmių valikliais. Norint išvengti dažnų valymų, pirmenybę teikite tamsesnėms spalvoms, pavyzdžiui, juodai arba tamsiai mėlynai…
Lagamine iš tekstilės Jūs negalite transportuoti trapių daiktų, po kito bagažo svoriu, jie gali sulūžti.
Metaliniai ir odiniai lagaminai
Lagaminai pagaminti iš metalo, o tiksliau iš orlaivių aliuminio, sutinkami retai ir yra labai brangūs. Jie atsparūs smūgiams ir ugniai, ant jų neatsiras įbrėžimų ir rūdžių, tuo pat metu metaliniai lagaminai yra labai lengvi.
Odiniai lagaminai yra patys brangiausi ir labiausiai reikalaujantys priežiūros. Ant jų greitai atsiranda įbrėžimai, taigi be plėvelės ar specialaus įdėklo Jūs neišsiversite.

Spynos ir užtrauktukai Kaip pasirinkti kokybišką lagaminą

Dažniausiai ant lagaminų sutinkamas plastikinis užtrauktukas, geruose modeliuose jie yra atsistatantys, t. y. net ir praradus keletą dantų, jie vis tiek veiks. Labai patogu, jeigu užtrauktukas reversinis, jį galima segioti iš abiejų pusių.
Pastaruoju metu, ant kai kurių modelių galima sutikti užtrauktuko apsaugą, ji neleidžia neteisėtos prieigos prie Jūsų bagažo.
Šiame pavyzdyje, be užtrauktuko apsaugos yra galimybė užfiksuoti užtrauktuko užsegimą kodine spyna su TSA funkcija. Galima įsigyti ir paprastą pakabinamą spynelę, bet jeigu Jūs planuojate keliauti į Jungtines Amerikos Valstijas, ji turi būti su TSA funkcija.
TSA arba Transporto Saugumo Administracija praktikuoja privalomą peršviečiamumą, o esant būtinybei ir viso bagažo tikrinimą Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijoje.
TSA agentai turi teisę tikrinti visus įtartinus krepšius arba lagaminus. Spynų atidarymui naudojamas specialus TSA raktas, jeigu jis netinka, spyna tiesiog nupjaunama. Šiuo atveju, nei aviakompanija, nei pati transporto saugos agentūra nebus atsakingas už žalą, padarytą lagaminui.
Visos žinomų bagažo gamintojų, tokių kaip Samsonite, Roncato Antler, Carlton ir kitų, spynos sertifikuotos transporto asociacijos, ir aprūpintos specialia piktograma su raudonu rombu.

Rankena. Patogus lagaminas

Renkantis lagaminą daugiau dėmesio skirkite rankenai. Pageidautina, kad ji būtų teleskopinė, tai labai palengvins lagamino transportavimą. Ištraukiama rankena turi visiškai pasislėpti korpuse ir užsifiksuoti šioje padėtyje, priešingu atveju ji greitai nulūš. Daugelyje modelių yra papildoma rankena iš šono, ji labai pagelbėja talpinant lagaminą ant lentynos, autobuse ar traukinyje.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments