Kaip išsirinkti šaldytuvą virtuvei


0

šaldytuvas

Kokį šaldytuvą verta pirkti

Kokią svarbą mūsų gyvenime ir buityje, užima šaldytuvas, šiais laikais diskusijų net nebūna. Buitinių šaldytuvų istorija skaičiuoja apie 100 metų, o jie iki šių dienų – vis tobulėja; kuriami nauji modeliai, plečiamas funkcionalumas, automatizuojamas valdymas ir t.t.
Ir taip – jūsų senukasšaldytuvas, daugelį metų, ištikimai tarnavo jūsų namų ūkio gerovei; bet, senstant fiziškai ir morališkai, jis jau turi būti keičiamas funkcionalesniu, modernesniu, ekonomiškesniu, talpesniu, galų – gale. O šių dienų rinka, siūlo aibes šių buitinių prietaisų, geresnių vieni už kitus. Ir kokį pasirinkti? O imkim ir išsiaiškinkim, pagal kokius kriterijus išsirinkti tinkamiausią?
Šaldytuvo pasirinkimo parametrai:
Pirma, ką mes žiūrime, rinkdamiesi šaldytuvą – į patį šaldytuvą. O jei būti tikslesniais – tai į jo dydį ir talpą. Pagrindiniu vertinimo kriterijumi yra tai, kaip norimas prietaisas atitiks virtuvės interjerui, kiek užims vietos ir kiek galės sutalpinti produktų.
Specifinių, kaipo tokių standartų, čia nėra, todėl, tarp jų įvairovės, klientas susiras būtent tą modelį, kuris puikiai „įsipaišys” į jo virtuvės interjerą. Mažoms patalpoms gaminami siauri šaldytuvai. O jei erdvė leidžia, galima įsigyti ir dviejų durelių, talpius modelius. Populiarumu pasižymi įmontuojami į sienas šaldytuvai. Juos gamina garsiausios pasaulio kompanijos.
Atitirpinimas ir kompresorius
Daugelis pamena, kaip mūsų tėvai kovojo su apledėjimais, kurie be paliovos formavosi, dirbant šaldytuvui be pertraukų. Juos reikėdavo atjungti nuo įtampos, atitirpinti, išimti visus produktus iš vidaus; o grindys būdavo pastoviai užlietos ištirpusiu vandeniu. Šiandien jau tos problemos – praeitas etapas. Visi šiuolaikiniai šaldytuvai aprūpinti No Frost sistema.
Taip pat šaldytuvai skiriasi pagal kompresorių technines charakteristikas. Du, nepriklausomi viens nuo kito kompresoriai, leidžia šaldytuvui automatiškai reguliuoti temperatūrą, skirstant apkrovimą, priklausomai nuo to, kokia kamera atidaryta.
Energijos suvartojimas ir aprūpinimas
Šaldytuvai turi energijos suvartojimo ekonomines klases – nuo A, iki G. A klasės modeliai skaitomi ekonomiškiausiais, tačiau rinkoje jau pasirodę modeliai, atitinkantys A+ ir A++ klasei.
Žvilgtelėjus į šaldytuvo vidų, galima susipažinti su tuo, kaip jis įrengtas. Prie vidinės įrangos atributų, priklauso lentynėlės, jų išdėstymo patogumas, galimybė sudėlioti lentynėles pagal savo poreikius, kronšteinų, skirtų buteliams, kiekis, speciali vieta kiaušiniams ir pan.
Na ir pagaliau, šaldytuvai, kurie dirbo pagal „atidarei – uždarei” principą, liko jau praeityje. Dar vienas svarbus parametras – valdymas – kai kurie modeliai turi mechanines reguliavimo reles, reguliuojančias temperatūrą pagal vartotojo nustatymus, rankiniu būdu. Aukštesnių technologijų šaldytuvuose, temperatūra reguliuojama elektroninio displėjaus ir sensorinės plokštės dėka. Viskas priklauso nuo to, ar reikalingas jums toks šiuolaikinis patogumas.
Mes paminėjome pagrindinius vertinimo kriterijus. O jei šiuos buitinius prietaisus nagrinėti išsamiau, galima skirstyti juos dar pagal smulkesnius funkcionalumo kriterijus, atitirpinimo niuansus ir pan. Tokia informacija teikiama interneto parduotuvių tinklapiuose, šalia demonstruojamo šaldytuvo modelio.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments