25 metai kartu – data rimta, verta pasididžiavimo, ovacijų ir, žinoma – dovanų.


0

Jei šeimyninė pora santuokoje pragyveno ketvirtį amžiaus, tai tokia šventė vadinama sidabrinėmis vestuvėmis. Apie tai, ką dovanoti tokia išskirtine proga solinezantams, galima diskutuoti ilgai. Variantų gausybė. Kaip sakoma, klausimas tik kainoje ir kokie santykiai sieja sidabrinius jaunavedžius su jumis, sveikinančiais. Nors, į sidabrines vestuves kviečiami patys artimiausi draugai ir giminės, bet dovanų tema išlieka ganėtinai aktuali. Juk su puokšte gėlių ar kokiu nors niekučiu, gerbiantys save žmonės į sidabrines vestuves neina. Tai, tiesiog būtų nepadoru.
Sidabrinių vestuvių proga priimta dovanoti kažką iš sidabro arba tai, kas su juo asocijuojasi. Sidabras – taurusis metalas. Praeituose amžiuose buvo priimta manyti, kad, jei šeimoje esama sidabrinių indų, vazų, papuošalų, ta šeima turi atatinkamą gerą vietą visuomenėje, gerbianti save ir visus aplinkinius. Na štai – idėja paruošta. Belieka tik konkretizuoti, atsižvelgiant į atatinkamas jūsų ir sidabrinių „jaunųjų” sąlygas, gyvenimo būdą, charakterius ir, žinoma, biudžetines galimybes, kurios nėra jau tokios iššaukiančios.
Kaip variantas, tai gali būti sidabriniai papuošalai: grandinėlės, apyrankės. Tarp kitko, toks variantas dar ir labai simboliškas: prieš 25 metus jaunavedžiai save surišo žiedais, o dabar – jie susirišę net ir grandinėmis. Kaip papildymą prie grandinėlės, galima padovanoti ir pakabuką ant tos pačios grandinėlės. Tik jį reikia pasirinkti labai kruopščiai, kad jo sibolika būtų teisingai suprasta ir neįžeidžianti. Pavyzdžiui, lašo formos pakabukas gali būti suprastas, kad bendras gyvenimas tik prasideda, o kažkoks zodiako ženklas gali parodyti, kad dovanotojas per daug žino apie sidabrinių „jaunavedžių” asmeniius santykius, kas irgi nelabai žavi. Bet štai širdutės, ikonėlės, simboliniai skaičiukai ir raidelės – labai gerai gali tikti pagal šventės prasmę.
Dar prie madingesnių dovanų priskiriamos dekoratyvinės adatėlės. Jos nuo senų laikų skaitėsi kaip saugos nuo svetimų akių, žemiškų nuodėmių, simboliu. Jas jaunavedžiams prisegdavo tikslu apsisaugoti nuo svetimų pagundų ir kvailų minčių. Adatėlės būna kelių rūšių: paprasta, angliška (būtent jinai ir skaitėsi apsaugine), kuri būdavo įsegama į kaklaraiščio mazgą, ir adatėlės su užsegtuku.
Sidabrinės vestuvės

O štai žiedus, sidabrinių vestuvių proga, dovanoti nepatartina, ypač giminėms ir geriems draugams. Jais priimtina susikeisti tik poroms, esančioms santuokoje ar prieš santuoką. Populiariausiomis dovanomis sidabrinių vestuvių proga, priimta laikyti sidabrinių stalo įrankių komplektus. Tai gali būti sidabrinių šaukštų rinkinys ar pilnas įrankių rinkinys, nuo šaukštelių, iki šakučių ir peilių, kurie turi būti įpakuoti į stilingą lagaminėlį. Beje, vien sidabrinių peilių rinkinys, atskirai nuo kitų įrankių – blogas ženklas. Apvalus ar ovalinis sidabrinis padėklas – dovana, turinti teigiamos energijos ir praktiška. Padėklas buityje – daiktas reikalingas. Apart praktiškumo, jis turi ir paslapties. Padėklas simbolizuoja šeimyninės upės tėkmę. Kaip ir daugeliu progų, taip ir sidabrinių vestuvių proga, puikiai dera laikrodis. Tai labai simbolinė dovana. Svarbu, kad dovanojimo metu, rodyklės nestovėtų vietoje. Todėl, prieš dovanojant, būtina įsitikinti jo gerumu. Jeigu abejojate laikrodžio, kaip dovanos tinkamumu šia proga, neapsiriksite, padovanodami sidabrinę statulėlę. Jos visada buvo vertinamos ir niekad neišeina iš mados. Be to, statulėlės visada pagyvina interjerą, suteikdamos jam savitą šarmą.
Tikėsimės, kad visa, kas išvardinta, tikrai padės jums apsispręsti, kokią dovaną išrinkti šia nuostabia proga. Svarbiausia, skirtas dėmesys ir ta nuotaika, su kuria jūs įteiksite „jaunavedžiams” skirtą prezentą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments