Kaip prijungti šviestuvą


0

Tikriausiai bent vieną kartą gyvenime namo šeimininkams teko prijungti namuose šviestuvą. O kalba čia eina ne apie paprastą lemputės įsukimą/ išsukimą, o apie paties šviestuvo įstatymą į vietą, kur jau išvedžiota visa reikalinga elektros instaliacija. Šviestuvo prijungimas – tai darbas, reikalaujantis sau didžiulio dėmesio, bet visiškai įmanomas darbas atlikti žmogui, turinčiam tik paviršutinį supratimą apie elektrą.

Lubų šviestuvas

Lubų šviestuvas
Elektros paskirstymo dėžutėje paprastai yra kablys. Tai kablys, ant kurio šviestuvas arba lempa tiesiog ir yra kabinami. Tas kabliukas įsuktas į plastmasinę dėžutės dalį. Bet plastmasė ilgainiui praranda tvirtumą, todėl lempa gali nukristi ant kažkieno galvos. Todėl, prieš kabinant šviestuvą, jums būtų geriau išgręžti kitą skylę paskirstymo dėžutėje, kad kablys įeitų tiesiai į lubas. Taip pat būtinai pieštuku pažymėkite tą vietą iš anksto, kad nepataikytumėte į pačius elektros laidus, ir būtinai pritvirtinkite kablį prie lubų.
Raskite paskirstymo dėžutės laidų raizgalynėje tris laidus : pirmiausia nulinį, o po to du fazinius laidus po jungikliu tuo atveju, jei jungiklis yra skirtas dviems išjungėjams/įjungėjams. Jei turite vieną jungiklį, tai jums reikalingas tik vienfazinis kabelis, o ne dvifazinis.
Įjunkite vieną jungiklį, padėkite ant menamo laido indikatorinio atsuktuvo galiuką. Jei šviesa įsižiebė, tai jūs teisingai suradote fazinį jungiklio laidą. Dabar paspauskite jungiklį į” Išjungtas” padėtį. Vėl prilieskite ant to paties laido indikatorinį atsuktuvo galiuką. Indikatorinio atsuktuvo lemputė neužsidegs. Pakartokite šį veiksmą dar daugiau kartų, kad tikrai įsitikintumėt laido teisingu pasirinkimu. Tokiu pačiu būdu raskite ir antrą fazinį laidą.

Dabar raskite nulinį laidą, kuris paprastai būna mėlynos, baltos arba juodos spalvos. Prie tariamo nulinio laido pridėkite indikatorinio atsuktuvo galiuką. Jei lemputė ant jo neužsidegs, radote nulinį laidą. Štai dabar jau radote visus jums reikalingus laidus.
Išjunkite elektros maitinimą. Pakabinkite lempą ar šviestuvą ant prieš tai prie lubų įtaisyto kablio. Jūs pastebėsite, kad lempa ( šviestuvas ) turi tris laidus, ir visų trijų laidų spalva yra skirtinga. Nulinį laidą ( juodas, baltas arba mėlynas) prisijunkite prie paskirstymo dėžutės nulinio laido. Faziniai laidai turi būti prijungti prie atitinkamų fazinių laidų. Kartais būna ketvirtoji geltona-žalia viela – tai įžeminimo laidas. Tą laidą prijunkite prie atitinkamo kabelio elektros paskirstymo dėžutėje (jei paskirstymo dėžutėje, žinoma, yra toks laidas).
[message type=”gray” ]Naudingas patarimas
Visus laidus tarp savęs sujunkite ne paprastai susukdami (tai pavojinga ir nepatikima), o su specialiais sukabinimais, kurie vadinasi šviestuvų klemais.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments