Kaip nuoširdžiai dovanoti?


0

Artėja šventės? O tai reiškia prieššventinį šurmulį su dovanų pasirinkimu, lakstymu po parduotuves ir pinigų leidimu. Žinoma, po panaudotų pastangų ir išleistų šlamančiųjų, norisi džiaugsmingų šūksnių ir spindinčių akių, kuriomis į mus pažiūrės apdovanotas žmogus. O jei atsitinka atvirkščiai? Ir mums skaudu, ir žmogui nepatogu.
Japonai sako, kad pavykus dovana – tai dalis sielos. Ir iš tiesų taip yra. Mokykimės dovanoti nuoširdžiai ?

Kaip nuoširdžiai dovanoti?

Dovanų idėjos
Aplenkite per mylią suvenyrų parduotuves: šios mielos statulėlės geriausiu
atveju papildys panašių gremėzdų gretas ir dulkės ant lentynos. O jūsų draugas netgi neprisimins, kas, kada, kokia proga, ir, svarbiausia, kieno jam buvo padovanota. Iš jūsų pusės tai atrodys bandymu atsidovanoti. Tokius daiktus paprastai pasirenka tiems, kuriuos blogai pažysta. Jūs gi gerai pažystate savo draugus ir giminaičius?
Galimos išimtys yra gal tik daugiau ar mažiau funkcionalūs daiktai, kaip, pavyzdžiui, knygų dėtuvės, taupyklės, naktinės lempos ir pan. Ir tik tuo atveju, jeigu jūs užtikrinti, kad žmogui tikrai to reikia arba bus laimingas didele taupykle ateinančių metų simbolio-gyvūno formos, o ne nukiš ją į antresolę, todėl, kad ji niekur netinka.
Nebijokite atspėti. Jeigu jūs žinote, kad jūsų draugė svajoja apie tam tikrą rankinę, kuri jums ne per brangi – nupirkite ją. Bet kokiu atveju, jūs pataikysit į dešimtuką.
Nesirinkite labai jau kasdienius dalykus. Dovana turėtų turėti šiek tiek pasakos ir stebuklo, kaip kažkas iš vaikystės. Daugelis tėvų perka savo vaikams tokias dovanas, kurias drąsiai galima priskirti planuojamiems pirkiniams: kojines, glaudes ir kitus reikalingus, bet netinkamus kaip dovana, daiktus. Nėra džiaugsmo iš jų – vien tik nauda. Bet ir čia gali būti išimtis: juokingos dryžuotos kojinės, ryškus šalikas arba prabangi malonaus kvapo dušo želė – tai visai kitas dalykas.

Renkant dovaną, pamirškite apie save. Galvokite tik apie tą žmogų, kuriam skirta jūsų dovana. Priešingu atveju, jūs rizikuojate paversti kalėdinį pirkimą savo norų įgyvendinimu. Akivaizdžiausiai tą iliustruoja epizodas iš filmo” Maršrutas 60″ , kuriame šaunuolis ir prakutęs tėtušis perka savo sūnui raudoną BMW, tokiu būdu išpildydamas savo jaunystės svajones. O jaunuolis kur kas labiau patenkintas teptukų rinkiniu iš sesers, nes svajoja tapti dailininku. Tiesiog leiskite kitam būti kitokiu.
Atminkite: daugiau – tai ne geriau, tai tik daugiau. Džiaugsmas dėl dovanos nedidėja proporcingai jai išleistiems pinigams. Apskritai, pinigų klausimas dovanoms – atskiro pokalbio tema.
Ruošdami dovaną savo rankomis, siekite pačios aukščiausios kokybės, kokią tik sugebate. Ir vėl pamąstykite, ar žmogus džiaugsis jūsų rankdarbiu? Pats geriausias būdas pradžiuginti jį – padaryti dovaną jo dalimi, pavyzdžiui, kalendorių su jo nuotrauka, CD su jo mėgstamiausiomis dainomis.
Jei negalite apsispręsti dėl dovanos, padarykite malonių menkniekių rinkinį, kurių kiekvieno paskirtį aprašykite atskira instrukcija. Čia jau tik jūsų vaizduotės reikalas.
Atminkite, pagrindinis dovanos tikslas – džiaugsmas! Ir jūsų – taip pat.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments