Kaip išlavinti ištvermę, bėgant 3 km distanciją


0

Pasirinktoji distancija pareikalaus iš jūsų mokėjimo paskirstyti savo jėgas. Norint išmokti bėgti 3 km per 12 minučių savaitės ar mėnesio bėgyje, reikia gerokai padirbėti ties savo ištvermingumu. Daugelis naujokų padaro populiariausių klaidų, pasirenkant distancijos pradžioj,per greitą tempą. Tai priveda prie greito nuovargio ir neįveikiamo dusulio, o to pasekoje, išėjimo iš distancijos. Prieš pradedant ilgųjų nuotolių užbėgimus, reikia pradėti nuo ilgų pasivaikščiojimų pėsčiomis.
Nesistenkite bėgant, daryti didelį žingsnį – viską darykite natūraliai. Ne pamirškite, kad teisinga bėgimo technika reikalauja stoto palaikymo. Kas bėga pakumpęs, niekada nepasieks gerų rezultatų, ilgo nuotolio bėgimuose. Prisilaikant teisingos laikysenos, jums lengviau bus pasiekti 3 km distanciją per 13 – 14 minučių, nes jūs sutaupysite energijos.

Kaip išlavinti ištvermę bėgant

Kaip išlavinti ištvermę

Norint išmokti greitai bėgti ilgus nuotolius, reikia išmokti teisingai kvėpuoti. Egzistuoja vienas kareiviškas metodas: kvėpavimas turi būti vykdomas ritmiškai – du įkvėpiai – du iškvėpimai. Ne įtempkite diafragmos, jei norite išvengti skausmo šone. Egzistuoja efektyvūs ištvermės ugdymo pratimai:
1. Bėgimas į nedidelę, iki 8 laipsnių, įkalnę. Per 20 sekundžių pasistenkite atlikti iki 30 žingsnių, o bėgimo laikas į kalniuką, turi trukti mažiausiai, 20 minučių.
2. Kaitaliokite bėgimą lygiu paviršiumi, su bėgimu į kalniuką. Bėgimo laikas abiem variantais turi būti vienodas. Pavyzdžiui, bėgant 40 minučių, 20 iš jų, skirkite bėgimui į kalną.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments