Kaip pasiekti paaukštinimą darbe: keli patarimai


0

Kaip pasiekti paaukštinimą darbe

Kaip pasiekti paaukštinimą darbe

Anksčiau ar vėliau, beveik kiekvienas darbuotojas pamąsto: gal jau laikas pakilti karjeros laiptais, gauti paaukštinimą? Jei jau rimtai susimąstėte, turite nuspręsti, kas jums svarbiau: ar stabilios pajamos su minimaliu karjeros lygiu, ar norite greitai tapti viršesniu ar vyriausiuoju menedžeriu ir pasiruošę surizikuoti pinigais?
1. Priimant tokį sprendimą, dėmesį kreipkite į visus faktorius:

  • Kokios jūsų einamojo mėnesio išlaidos;
  • Kokios jūsų išlaidos per artimiausius 2 – 3 metus, ar jų tarpe numatytos didelės (būtinas būsto remontas, gero automobilio įsigijimas, brangiai kainuojanti operacija…);
  • Ar užplanuotas šeimos papildymas;
  • Iš ko jūs gyvensite, jei pasirinksite antrąjį variantą ir uždirbti nepavyks;
  • Kaip į tai sureaguos jūsų artimieji;
  • Ar jūs pasiruošęs dirbti nenormuotai, įskaitant šventines ir išeigines dienas;
  • Ar jūs pasiryžęs pora metų nevykti atostogų.

Jei jūs dirbate labai stambioje tinklinėje kompanijoje, pavyzdžiui, banke ar ryšio operatoriumi ir įdarbintas kaip samdomas asmuo, su socialiniu paketu ir stabiliu atlyginimu, apmokamomis atostogomis ir apmokamomis ligos pašalpomis. Tai tam tikras stabilumas, kurį suteikia stambios įmonės.
Tačiau gauti top – menedžerio pareigas, dirbant tokioje kompanijoje, beveik neįmanoma. Tam jums gali neužtekti papildomo profilinio išsilavinimo. Todėl daugiausia, ko jūs galite tikėtis – skyriaus vadovo pareigos, sukakus 30 – 40 metų.
Tačiau, yra nedidelė landa. Sprendimą dėl paaukštinimo tokiose kompanijose visada priima žmonės, direktoriai. Prasiskverbti iki jųdarbo klausimais „akis į akį” , jums, greičiausiai, nepavyks. To jums padaryti neleis vidutinio lygio vadovai. Visų pirma, jie ir reikalingi nestandartinių klausimų sprendimams, o antra – jie irgi nori paaukštinimo ir neleis jums prašokti pro jų galvas. Didelėse kompanijose, jūs net ir nežinosite, koks jūsų viršininko vardas.
Iš pradžių išsiaiškinkite, kas iš vadovų jums reikalingas. Kas tas žmogus, kuris gali jus paaukštinti, apeinant tiesioginį jūsų viršininką. Toliau veikite užtikrintai ir pasinaudokite savo išradingumu. Daugelyje kompanijų yra korporatyviniai sportiniai užsiėmimai, meno saviveiklos grupės ir pan. Jei jums reikalingas valdininkas mėgsta žaisti tinklinį – žaiskite tinklinį kartu su juo ir jūs. Tuo pačiu – bus gera proga susipažinti asmeniškai. Tik nereikia apsimesti tuo, kuo jūs nesate iš tikrųjų. Būkite savimi.
Jei tokios galimybės nėra – išsiaiškinkite reikalingo jums vadovo dienotvarkę. Kokia mašina jis važinėja, kada atvažiuoja, kada išvažiuoja, kur ir kada jis pietauja. Susiraskite landą ir būdą, susitikti su juo. Padarykite jam įspūdį apie savo pasiektus darbus. Parodykite realizuotus projektus, kurie įmonei davė pelną. Pateikite jam savo idėjas, kurias įgyvendinus, dar labiau pagerėtų rezultatai. Jei jūs sugebėsite jam tai įrodyti, tai didelė tikimybė to, kad jis tuoj pat paskambins į personalo skyrių ir pasakys: „Būkite malonūs, perveskite tokį ir tokį, iš pardavėjo – konsultanto pareigų, į projektų skyrių” .
Bet morališkai pasiruoškite ir tam, kad galite būti pakviestas „ant kilimo” pas savo tiesioginį viršininką, jei minėti „žygiai” nepavyko. Būsite apkaltintas tiesioginio viršininko peršokimu, kas žeidžia jo savimeilę. Pokalbis maloniu nebus.

Kaip gauti paaukštinimą

2 Greičiau karjeros pasiekti galime smulkesniame versle. Peržiūrėkite kompanijas, kur dirba nuo dešimties, iki penkiasdešimties žmonių. Įsidėmėkite, kad tai tam tikra finansinė rizika. Toli – gražu, ne kiekviena maža įmonė gali jums pasiūlyti „baltą” atlyginimą, apmokamas atostogas ar kitas socialines garantijas. Ir didelė tikimybė, kad toks mažos įmonės biznis gali užsidaryti staigiai ir greitai ir tada jums teks viską pradėti nuo pradžių.
Jei jūs tokiai rizikai pasirengęs, tai galite tapti įmonės direktoriumi kelių metų bėgyje. Daugelyje mažų įmonių, savininkas būna kartu ir direktoriumi ir svajoja, kaip greičiau atsikratyti tokia našta. O ypač, jei jis pensijinio amžiaus. Jam reikia, kad jo komanda (mokiniai) dirbtų atsakingai ir produktyviai, o jis sau ramiai gyventų iš dividendų. Tokia kompanija jums – tai, ko reikia.
Suprantama, kad greit padaryti karjerą, jums reiks parodyti gerus rezultatus, bet ir konkurencijos bus mažiau. Ir tai, kas stambioje kompanijoje gali pasirodyti vidutiniu rezultatu, mažajame versle tai gali būti vos ne rekordas. Rezultatus parodykite direktoriui ir pasakykite, kad jie gali būti dar geresni, jei jis jus paaukštins pareigose ir, suprantama, su adekvačiu atlyginimu.
Tačiau ne visada toks paaukštinimas lydimas ir aukštesnio atlygio. Čia jau, kaip susitarsite. Bet patikėkite, padaryti įrašą apie jūsų paaukštinimą į komercinio ar gamybos direktoriaus pareigas jūsų dokumentuose, įmonei tikrai nekainuoja. O po metų, dviejų, jei jus nebetenkins jūsų uždarbio lygis, jūs drąsiau galėsite kelti savo kandidatūrą stambesnėje įmonėje, bet jau aukštesnėse pareigose.
3 Baigiant, norisi pasakyti, kad vadovas – tai ne graži vizitinė kortelė, brangus kostiumas, automobilis ir pasipuikavimas prieš draugus. Vadovas – visų pirma – profesija ir didžiulė atsakomybė.
Nuo jūsų veiksmų ir sprendimų, priklausys visos kompanijos ir kiekvieno jos darbuotojo pelnas ir gerovė, atlygis. Ir tam, kad tapti efektyviu vadovu, reikia mokytis. Daugelis aukštųjų mokyklų dėstytojų, nėra buvę nei vadybininkais, nei vadovais; o jeigu ir buvo – tai SSSR laikais, kai dar nebuvo komercinių struktūrų. Todėl ypatingai pasitikėti šiomis teorijomis, neverta, nors ir baigėte mokslo įstaigą, raudonu diplomu. Griebkitės savišvietos. Skaitykite verslo literatūrą, lankykitės seminaruose ir treninguose. Atminkite, kad pačios vertingiausios investicijos – investicijos į save.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments