Priežiūros ypatumai, šeriantis naminiams gyvūnams


0

Pavasario pradžia ir rudens pabaiga – ne tik pirmųjų žiedų, pageltusių lapų ir geros nuotaikos laikmetis, bet ir naminių gyvuliukų šėrimosi metas. Prieš mus iškart pasirodo vilnos gumuliukai ir šeriai ant rūbų, sofų ir lovų. Šis periodas vadinamas kailių kaitos metas.
Koks bebūtų jis mums nemalonus, tačiau augintiniui jis būtinas. Taip jie ruošiasi klimato kaitai. Prieš žiemą keičia vilną į tankų kailį, o pavasarį, sunkų, tankų kailį, į retesnę vilnos dangą. Pavasarį šis procesas labai intensyvus.
Tik pastebėjus pirmuosius šėrimosi požymius, reikia pradėti atatinkamus veiksmus. Kai tik ant rankų pamatote šerius ar pūkus, būtina imti į rankas šukas ir šukuoti augintinį. Tai apsaugos jo kailį nuo kaltūnų ir aplink mažiau mėtysis pūkų ir šerių. Išskyrus šukų, zooparduotuvėje galima nusipirkti ir kitokių priemonių pūkams ir šeriams šalinti. Naudojant jas, šėrimosi procesas pagreitėja ir nebūna toks taršus.
Po iššukavimo, kailį reikia patrinti drėgnu skudurui ar servetėle. Dienos bėgyje būtinai išsiurbkite kambarius ir nuvalykite dulkes. Geriausiai, jei namuose būtų oro valytuvas. Jis puikiai išvalo orą nuo kailio dulkių ir jį atšviežina.

Ka daryti jei naminiai gyvūnai šeriasi

gyvūnai šeriasi

Augintinis šeriasi

Reikia žinoti, kad išskyrus sezoninio šėrimosi, egzistuoja kompensacinis (kai organizmas atstato tik pažeistas kailio vietas) šėrimasis ir amžiaus šėrimasis (kailis keičiasi nuo švelnaus pūkinio, į grubesnį, susidedantį iš šerių. Tai liečia jauniklius). Kailį keičia ne tik ilgo plauko augintiniai, bet ir trumpaplaukiai
Šerimasis tęsiasi apie 5 – 8 savaites. Jaunam gyvuliui rečiau. Bet jei gyvūnas šeriasi nuolat, be pertraukų, reikškia, kad jis turi sveikatos problemų. Dažniausiai šias problemas sukelia neteisinga mityba, vitaminų trūkumas ir virškinimo sutrikimai. Norint, kad šėrimosi procesas nesitęstų pernelyg ilgai, reikia teisingai maitinti numylėtinį, laikytis režimo, pirkti specialius vitamininius priedus.
Racione būtinai turi būti mėsa. Gyvulinės kilmės baltymai padeda išlaikyti imunitetą ir daro ytaką kailio blizgumui. Dabar zoo parduotuvėse parduodami specialūs pašarai ir vitaminai, padedantys kailiui gražiau atrodyti ir palengvina šėrimosi procesą. Šis procesas ganėtinai keblus, bet jei laikytis visų rekomendacijų, tai galima susidoroti su juo lengvai ir be vargo.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments