Kaip planuoti savo laiką?


0

Dažnai daugelis, ypač jaunesnio amžiaus, pirmųjų kursų studentai skundžiasi, sesijos metu:” Aš užsivertęs!” Arba:” Aš nemiegu naktimis, nuolat, kažką ruošiu” , dažnai šios problemos nėra susiję su mokymosi ar mokytojų šališkumo sudėtingumo, o tai gaunasi dėl – netinkamo laiko planavimo, mokymosi metu.
Retai tenka sutikti vyresnio kurso studentą, kurie ne tai, kad laiku viską atsiskaitytų, bet apkrovimo jo mokymosi tvarkaraštyje nėra. Paslaptis tik teisingame mokymosi ir sesijos laiko paskirstymas.

Kaip planuoti laiką

Kaip ir kodėl reikia planuoti savo dieną

Štai keletas šio laiko valdymo paslapčių

1 Dažnai daugelis dėstytojų patys paskaitose ir praktikoje siūlo būdus, kaip lengviau atsiskaityti temą!
Čia kalbama ne apie dalyvavimą visose paskaitose, bet paprastą, dažnai žmogišką pagalbą: išspausdinti, perkelti įvairius dalykus į katedrą, kalbėti užsiėmimuose su ataskaita.
(Nereikia gėdytis” piktų” žvilgsnių, tiesiog reikia suprasti, koks tikslas stovi prieš Jus: atsiskaityti greitai ir anksčiau arba atsiskaitinėti ilgai” kaip visi” )
2Pirmas 2 užsiėmimų savaites lankykitės absoliučiai visose paskaitose, kurios yra tvarkaraštyje: ir sudarykite sau paskaitų sąrašą, į kurias Jums verta vaikščioti, dėl kelių priežasčių: žymi, dažnai būna kontroliniai, dėstytojai su gera atmintimi.
3 Sudaryti sąrašą iš labai atsakingų ir specializuotų dalykų ir kryptingai lankyti jas, stenkitės sėdėti ne gale.
(Universitetai padalinti į sekcijas neatsitiktinai, o Jūsų jokiu būdu negalės pašalinti iš universiteto, jei atsiskaitysite visus specialius dalykus. Tai būtina žinoti, bet nepiktnaudžiauti)
4 Dauguma dėstytojų dėl įvairių priežasčių, turi savo psichologines savybes, bet jie beveik visais atvejais pasiryžta vienam veiksmingam būdui, t. y. nesiginčyti ir nesikabinėti, nes bet kuriuo atveju Jūs pralaimėsite: jei Jūs neteisūs, arba nesutinkate, tai sukels dėstytojo pyktį prieš Jus, o jeigu Jūs esate teisus, tai dėstytojas, kažkur viešai pasirodys neteisus, ir jis užslėps pavydą. Abi šios pasekmės nežais Jūsų naudai sesijos metu.
5 Mano asmeninis patarimas pabendraukite su vyresnio kurso studentais, pageidautina kursu, dviem vyresniais. Kad jie žinotų jūsų fakulteto dėstytojų sudėties grandį, greičiausiai jie jau žino mažas dėstytojų silpnybes. Jie Jums pasakys tiksliau, kaip lengviau atsiskaityti, arba apeiti dėstytoją.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments