Kuo užsiimti laisvu nuo mokyklos laiku


0

Užsiėmimai mokykloje iš vaiko reikalauja daug dėmesio ir visų vaiko jėgų įtampos. Kai pamokos baigiasi, moksleiviams norisi atsipalaiduoti ir pailsėti. Laivą laiką reikia suplanuoti tokiu būdu, kad jis sujungtų aktyvų ir intelektualų poilsį. Pasibaigus pamokoms ir atėjus išeiginių arba atostogų metui, reikia daugiau laiko praleisti gryname ore ir žaisti judrius žaidimus. Taip pat naudinga ir apsilankyti teatre, būreliuose ar skaityti įdomią pažintinę literatūrą.
Mokinių poilsis turi būti įvairiaplanis. Būtinas fizinis aktyvumas – tai nepakeičiamas vaiko vystymosi elementas. Na ir apie intelektualų poilsį pamiršti taip pat neverta, nes jis gali būti patrauklus.Komandiniai žaidimai padeda kolektyvo sutelkimui – krepšinis, futbolas, tinklinis. Žiemą – ledo ritulys arba slidžių lenktynės. Kad vaikai būtų suinteresuoti, galima įsteigti pirmos vietos prizą laimėjusiai komandai. O prizas galėtų būti bilietai į teatrą arba kiną, žygis į kokią nors įdomią vietą. Viskas priklauso nuo dalyvaujančiųjų susidomėjimo.
Laisvu nuo mokslo metu galima apsilankyti baseine. Tiems kurie nemoka plaukti, bus būtinai reikalinga trenerio pagalba, todėl reikėtų jau iš anksto su juo susitarti. Gali būti, kad mergaitės norės užsiimti vandens aerobika, todėl reikia išsiaiškinti, ar tai bus įmanoma ir suorganizuoti užsiėmimus.

Mokyklos diena

Mokyklos diena
Įdomus užsiėmimas yra teatrų ir parodų lankymas. Geriausia išsirinkti pjeses vaikams ir paaugliams. Galima ir patiems vaikams užsirašyti į teatrinę studiją, arba organizuoti ją mokykloje. Vaidyba mokyklos teatre gerina dikciją, padidina vaikų socializaciją ir padeda jiems išreikšti visus savo gabumus. Vaikai – aktoriai įsijaučia į vaidmneis, kurių jiems dar neteko vaidinti gyvenime, todėl tai naudinga ir įdomu.
Daugumai moksleivių labai įdomu sužinoti, kaip gaminami tie ar kiti daiktai, kaip funkcionuoja gamyklos ir įstaigos. Pats geriausias būdas tai daryti – ekskursija į pramoninę gamyklą. Jas organizuoja įvairios ekskursinės firmos, kurios prisiima sau organizacinius dalykus ir pristato žmones į objektą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments