Kokias gėles geriausia sodinti balkone


0

Balkonas tai naudinga ir reikalinga patalpa, papildantį daugelį miesto butų. Dažniausiai svarbiausia balkono funkcija tampa rūsyje netelpančių daiktų kaupimas. Ir tik tikri grožio vertintojai savo balkonus paverčia į tikras gėlių oranžerijas, kurios džiugintu akį ir pakeltų nuotaiką karštomis vasaros dienomis, tiek ir šaltomis žiemomis. Tam, kad paverstumėt savo balkoną vienu iš tokių rojaus kampelių, verta žinoti, kokias gėles geriau sodinti balkone.

Idealiai lygios lubos

Gėlynas balkone]Prieš tai, kai pradėsite apželdinti savo balkoną, sužinokite, į kurią iš keturių pasaulio krypčių jis yra nukreiptas ir kokiai rūšiai yra priskiriamas. Saulėtu balkonu yra vadinama patalpa, kurią apšviečia saulė daugiau kaip 12 valandų per parą ir yra nukreipta į pietų, pietvakarių arba pietryčių kryptimi. Šešėliu yra vadinamas balkonas, kurį saulė apšviečia mažiau kaip 12 valandų per parą ir jis yra nukreiptas į šiaurinę, šiaurės-vakarų arba šiaurės-rytų kryptimi. Būtent ši informacija ir yra pagrindinis balkone auginamų gėlių pasirinkimo kriterijus.
Saulėtame balkone geriau sodinti gėles, kurios mėgsta šviesą, tokias kaip pelargonija, gvazdikėliai, silvija, petunijos, verbenos, nasturtos, rezetas ir flioksas.Idealiu miesto balkono papuošimo sprendimas bus vijoklinių augalų sodinimas, tokių kaip sukutis ir saldieji žirneliai. Jie tikrai džiugins jus ir jūsų artimuosius gausia žaluma ir ryškiomis gėlėmis.
Prie gėlių, kurios mėgsta šilumą ir kurias galima sodinti balkone galima priskirti ir rožes. Jos yra kompaktiškos ir jų krūmai yra pakankamai tankūs, ir papuošti stambiomis gėlėmis, kurios susideda iš daugybės smukių ir labai ryškių roželių. Jos savo grožiu jūs džiugins vėlyvą rudenį.
Tamsiame balkone geriau sodinti gėles, kurios nėra reiklios miesto sąlygoms ir yra atsparios oro užgaidoms. Puikiai ištveria šviesos trūkumą lobelia, gebenę, mirtas, neužmirštuoles, serenčius ir kvapnųjį tabaką. Labai reiklios ryškiai saulės šviesai yra fuksijos ir begonijos Todėl sodinti šias gėles verta tik balkone, kuris yra nukreiptas į šiaurinę, šiaurės-vakarų arba šiaurės-rytų kryptimi.
Pasirenkant balkono gėles prisiminkite, kad ne visi augalai gerai ištveria užterštą orą. Todėl jei jūsų balkonas yra nukreiptas į judrią gatvę arba važiuojamąją dalį, geriausiu jo papuošalu taps petunijos, pelargonijos, serenčiai, jurginai ir nasturtos.
Vietose, kur nuolat pučia stiprus vėjas ten geriau sodinti verbenas, lobelias, amžinai žydinčias begonijas ir pelargonijas.
[note color=”#e2f2ce” ] Balkonas papuoštas gėlėmis, nesodinkite per daug įvairiausių rūšių augalų. Pasirinkite 3-5 tarpusavyje derančias rūšis.[/note]


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments