Kodėl katės kniaukia: 10 priežasčių


0

Katės, skirtingai nei šunys, gali skleisti kelias dešimtis garsų, įskaitant apie 20 įprasto kniaukimo variantų. Laukinėje gamtoje gyvenantys kačių šeimos atstovai nekniaukia, o naminiai rainiukai saldžiu „miau” naudojasi gana dažnai. Kodėl katės kniaukia? Atsakymas akivaizdus: jos taip nori atkreipti žmogaus dėmesį. Kai katė kniaukia, galite būti tikri, kad ji kažko iš jūsų nori. Bet ko tiksliai ji nori? Į šį klausimą gali būti 10 atsakymų.
 „Man skauda”
Jei jūsų katė nuolat kniaukia, galbūt jai kažką skauda. Pernelyg dažnas jūsų augintinės kniaukimas ir neįprasta, keista elgsena – priežastis susirūpinti. Vertėtų parodyti savo pūkuotą draugę veterinarui.
 „Labas, šeimininke”
Ne tik šunys gali džiaugsmingu lojimu pasveikinti savo šeimininką, kai jis grįžta, ilgai nebuvęs namie. Katės taip pat gali sutikti šeimininką, jį sveikindamos kniaukimu.

Kodėl katės miaukia

Katės Miaukia

Katės Miaukia
 „Pašerk mane”
Dažnai katės kniaukia, kai nori valgyti. Net gana tylūsFelis silvestris catus porūšio atstovai ima kniaukti, leisdami žmogui suprasti, kad atėjo laikas pripildyti dubenėlį.
 „Nagi, atkreipk į mane dėmesį”
Kartais katės kniaukia tiesiog norėdamos, kad šeimininkas joms skirtų šiek tiek savo laiko: pažaistų, pakalbėtų,pagaliau paglostytų.
„Įleisk mane”
Jūsų augintinis, bevaikštantis sau po butą, gali susidurti su uždarytomis durimis į kambarį, kur jis dažnai leidžia laisvalaikį besivartydamas ant sofos, ar į virtuvę, kur guli jo dubenėlis. Pačiam įveikti kliūties, t.y. masyvių durų, Rainiukui nepavyksta ir jis pradeda gailiai kniaukti. Kai kurie augintiniai kniaukia prie durų ne todėl, kad nori įeiti, bet labiau dėl to, kad tiesiog nemėgsta uždarytų durų.
 „Man reikia katino”
Kai katės rujoja, jos dažnai raičiojasi ant žemės gailiai kniaukdamos. Jūsų augintinei reikia katino, todėl ji ir aimanuoja. Katinai rujos laikotarpiu taip pat kniaukia. Jei jums tai kelia problemų, galite jas išspręsti sterilizacijos / kastracijos būdu.
 „Šeimininke, kur tu?”
Ilgai vieni palikti namuose kačių šeimos atstovai gali užtraukti liūdną vienatvės dainą.
 „Senatvė – ne džiaugsmas”
Jūsų Rainiukas su amžiumi gali tapti triukšmingesnis nei įprasta. Pernelyg didelis komunikabilumas vyresnio amžiaus katėms yra norma.
 „Aš bijau”
Neviltingas kniaukimas gali būti dėl streso, kurį patiria jūsų augintinis. Pirmą kartą išsivedę savo katę į gatvę, kur tiek daug ausį rėžiančių garsų ir pašalinių kvapų, nenustebkite, kad jis kniauks neužsičiaupdamas.
 „Neerzink manęs”
Žaidžiant su kačiukais ar suaugusiais gyvūnais svarbiausia yra per daug neužsimiršti. Jei jūsų augintinis nenusiteikęs žaisti, o jūs kibdamas prie jo tiesiog erzinate, galite ir jo balsą išgirsti. Ir tai bus ne liūdnas „miau” , o garsus grėsmingas urzgimas.

https://youtube.com/watch?v=IFHA7XsNJpg


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments