Kaip savarankiškai klijuoti tapetus


0

Ir taip: nusprendėte pasidaryti kosmetinį remontą, o būtent, perklijuoti tapetus. Pagirtina. Bet atminkite, kad tapetų perklijavimas netaptų eiline problema – reikia laikytis atitinkamų taisyklių ir rekomendacijų.
Žingsninė instrukcija
Pradedame nuo tapetų pasirinkimo. Šiai dienai, asortimentas daugiau negu gausus; kiek pagal spalvas bei raštus, tiek pagal tipus. Eilė pagal tipą – flizelininiai, viniliniai, akriliniai, popieriniai, tekstiliniai, stiklo pluošto, kamštinio pluošto, struktūriniai – dažomi ir daugelis kitų. Pasirinkimas jūsų.
Dabar būtina teisingai parinkti tinkamus klijus, skirtus vienam ar kitam tapetų tipui. Tam, kad nepridaryti klaidų, ant klijų įpakavimo reikia kruopščiai išstudijuoti instrukciją, kurioje rašoma, kokio tipo tapetams jie pritaikyti. Dažnai gamintojai parašo ir taip: „sunkiesiems” ar „lengviesiems” tapetams. Šiuo atveju reikia įsiminti, kad sunkiesiems tapetams priklauso viniliniai, akriliniai, tekstiliniai, kamštiniai ir stiklo audinio. O terminas „lengvieji tapetai” – apibūdina visus popieriaus pagrindu pagamintus tapetus.
Ir taip – tapetai nupirkti, klijai taip pat. Nuo ko pradėti? Žinoma, nuo sienų paruošimo. Suprantama, nulupami seni tapetai, prieš tai, preliminariai sudrėkinant juos. Po to, išlyginame sieną ir paruošiame paviršių klijavimui. Jokie tapetai tvirtai nesilaikys, jei sienos paviršiai nebus tinkamai paruošti. Čia drąsiai naudojamas glaistas, nelygumams ir įtrūkimams išlyginti ir giluminis gruntas, kuris pagerina klijų sukibimo koeficientą.

Kaip klijuoti tapetus savarankiškai

Kaip savarankiškai išklijuoti tapetus

Kaip savarankiškai išklijuoti tapetus

Sekantis etapas – remiantis klijų instrukcija, skiedžiame juos. Paprastai, ant įpakavimo nurodytos ir klijų išeigos normos. Į švarią talpą pripilame vandens ir, pastoviai maišant, plonai pilami klijų milteliai. Maišoma tol, kol negaunama vienalytė masė, be gumulėlių. Dabar klijams reikia duoti laiko nusistovėti, kaip rašoma instrukcijoje. Svarbiausia, nepamirškite, prieš naudojant klijus, juos dar kartą permaišyti.
Klijai paruošti. Dabar juos reikia taisyklingai ištepti ir teisingai priklijuoti tapetus. Plačiu teptuku ištepame antrąją nupjauto tapeto pusę. Jei jūsų tapetai flazelininiai, tai rekomenduotina klijais ištepti per visą aukštį sieną. Klijams leidžiame šiek tiek susigerti ir, labai tvarkingai, pridedame prie sienos tapeto nuopjovą. Reikia turėti omeny, kad temperatūra kambaryje, turi būti ne žemesnė 20C. Gerokai aukštesnė temperatūra – sudarys oro burbuliukus ir siūlių atsiskyrimą per sudūrimo vietas, o per žema – prailgins džiūvimo laiką. Pirmųjų minučių, po priklijavimo, bėgyje, leidžiama tapetą paslinkti, norint sutapatinti siūles ar pritaikyti ornamentą. Po galutinio suvedimo ir fiksacijos, sandūrą tapeto su lubų linija, reikia lygiai apipjaustyti, panaudojant aštrų peiliuką ir metalinę liniuotę.
Perskaičius įdėmiai instrukcijas, jūs tikrai galėsite suklijuoti tapetus savarankiškai ir kokybiškai.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments