Kaip atsikratyti nemalonaus kvapo termose


0

Jei dažnai naudojatės termosu, tai apie tokią problemą, tikriausiai, žinote. Net ir valant nuolat, tokie kvapai atsiranda. Priežastimi to, dažniausiai būna bakterijos, kurių jums nepavyko panaikinti plaunant ar valant termosą. Jos sparčiai dauginasi ir skleidžia nemalonų kvapą.
Kad tokios problemos nekiltų, reikia labai kruopščiai valyti visą termosą: kamštį, dangtelį, rankeną (jei ji yra), kitas smulkias detales. Daroma tai šepečio ir skystos valymo priemonės pagalba. Po to, kai jūs išvalote termosą, ji reikia palikti džiūti atidarytu ir apvožtu dugnu į viršų. Ir netgi po tokių manipuliacijų, su laiku, atsiranda puvinio kvapas; o susitvarkyti su juo, padės liaudiškos priemonės.
Kvapą šaliname citrinos pagalbą
Vienas iš prieinamiausių produktų, šalinant termoso kvapus – citrina. Ji puikiai dezinfekuoja ir susitvarko su nemaloniais kvapais. Supjaustykite citriną griežinėliais, sudėkite į termosą, užpilkite iki viršaus verdančiu vandeniu ir užsukite dangtelį, dviems valandoms. Jei iš karto kvapas nedingo, operaciją galite pakartoti kelis kartus.

Naudojame garstyčių miltelius

Švieži garstyčių milteliai, taip pat efektyvi priemonė, naikinant kvapus. Vienam litrui vandens paimkite 5 valgomuosius šaukštus miltelių, sumaišykite ir įpilkite į termosą iki viršaus. Leiskite garstyčioms 5 valandas sąveikauti su paviršiumi. Po to – gerai išplaukite ertmę vandeniu.
Galima iš garstyčių miltelių ir vandens, padaryti košelę, ištrinti ja ertmės vidų ir palikti dviems valandoms, o po to gerai išplauti vandeniu. Taip jūs atsikratysite kvapais ir panaikinsite viską, kas yra pridžiūvę prie paviršiaus.

termosas

Termosas

Atsikratyti kvapo, padės ir actas
Jei nemalonus aromatas atsirado neseniai, tai kovojant su juo, bus efektyvus stalo actas. Sumaišykite su vandeniu 1: 10 ir mišinį supilkite į termosą. Po to, dvi valandas palaukite, periodiškai paskalanduojant.
Jei neturite laiko, tai vatinį diskelį sumirkykite acte, juo gerai ištrinkite termoso vidų. Ypatingą dėmesį atkreipkite į sunkiai prieinamas vietas. Jas, bet kokiu atveju, reikia išvalyti. Po to, reikia vėsiu vandeniu gerai išskalauti termosą. Po tokių manipuliacijų, kvapas turėtų išnykti.
Soda. Naikiname kvapą
Norint atsikratyti kvapo, sklindančio iš termoso, pabandykite dar vieną receptą: 5 valgomuosius šaukštus maistinės sodos, supilkite į termosą. Užpilkite ją vandeniu ir palikite visai nakčiai. Kai ryte skalausite termosą, pastebėsite, kad kvapas išnyko.
Procesą pagreitinti gali, į receptą papildžius acto. Sumaišykite jį su soda vienodais kiekiais. Sumaišykite komponentus ir, nesulaukią reakcijos, iki pusės įpilkite mišinį į termosą ir užsukite dangtelį, gerai suplakite ir palikite valandai laiko. Siekiant geresnio efekto, rekomenduojama kas 10 – 20 minučių termosą suplakti.
Problemą gali panaikinti ir ryžiai
Ryžiai – labai geras kvapų rezobtorius. Jais jūs galite panaikinti kvapus ne tik iš termoso, bet ir spintose, indų lentynose, šaldytuve ir kitose ertmėse. Ryžiai sutraukia į save drėgmę, o kartu suja ir kvapus.
Paimkite 3 valgomuosius šaukštus ryžių, suberkite į termosą ir užpilkite vandeniu. Po pusvalandžio termosą gerai suplakite ir išplaukite tekančiu vandeniu. Jei kvapo priežastimi buvo netinkamas džiovinimas, tai ateityje stenkitės termosą išdžiovinti kruopščiau; kitokiu atveju produktai, kurie jame laikomi, greičiau suges.

Panaudojame garintą druską

Šis produktas tikrai yra kiekvienuose namuose. Druska gerai susitvarko su teršalais ir įvairiais kvapais, bet ne daugelis žino visas jos gerąsias savybes.
Saują druskos įpilkite į termosą, užpilkite vandeniu ir gerai suplakite. Palaikykite apie 30 minučių ir po to – gerai išplaukite.
Jei kvapas itin stiprus, tada sumaišykite druską su citrinos sultimis, ištrinkite gerai mišiniu ertmę ir palaikykite 30 minučių. Po to paimkite drėgną kempinę ir dar kartą mišiniu ištrinkite termoso vidų. Po to gerai išskalaukite tekančiu vandeniu ir gerai išdžiovinkite.
Virinam termosą
Norint išnaikinti kenksmingas bakterijas, kurios ne tik skleidžia nemalonius kvapus, bet ir kenkia sveikatai, reikia periodiškai termosą išvirinti. Tam reikia paimti didesnį puodą su vandeniu, įdėti kelis šaukštus sodos ir užvirinti. Į verdantį vandenį panardinkite termosą, pavirinkite 5 minutes, o po to gerai jį išplaukite.
Stebėkite, kad korpusas ir dangtelis būtų pilnai panirę. Galite į vandenį įpilti 20 ml acto – taip bus dar efektyviau. Jei kartą į savaitę virinsite termosą, niekada nebus nemalonių kvapų.
Aromatinė arbata, kovoje dėl šviežumo
Jei turite kvapnių žolelių ir prieskonių, tai jie padės neatsirasti kvapams nuo buvusių termose patiekalų. Tam tinka šalavijas, mėta, cinamonas, imbieras, gvazdikas ir kt. Užplikykite jas tame pačiame termose, uždarykite ir palaikykite 2 valandas. Po to išpilkite ir praskalaukite.
Ką daryti, kad kvapai neatsirastų
Jei pastebėjote, kad nemalonus aromatas nuolat atsiranda jūsų termose, didelė tikimybė, kad jūs jį neteisingai laikote. Išvengti problemos padės keli naudingi patarimai. Jie galioja ne tik termosams, bet ir visiems indams, kurie turi dangčius.
Naudingi patarimai

  • Po plovimo gerai išdžiovinkite indus;
  • Neuždarinėkite dangčių, laikydami spintelėse;
  • Laiku nuvalykite susiformavusias apnašas ir dėmes, nes būtent ten, dauginasi mikrobai;
  • Pagal galimybes, plaukite indus iš karto, tik pasinaudojus. Jei tokios galimybės nėra, nepalikite jų uždarytais dangčiais.

Venkite įtrūkimų ant termoso ir kitų virtuvinių rakandų; ten labai mėgsta veistis įvairiausios bakterijos. Jei indai pažeisti, geriau jais pasinaudoti.
Dabar jūs žinote, kaip ne tik šalinti nepageidautinus kvapus, bet ir užkirsti kelią jų atsiradimui. Laikykitės šių taisyklių bei patarimų ir jums neteks dažnai keisti indų, dėl menkniekių.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments