Avietės tai krūmas su ypatingai skaniomis uogomis, kurias mėgsta vaikai ir suaugę. Norėdami savo sklype surinkti turtingą aviečių derlių, būtina teisingai prižiūrėti krūmą ne tik vasarą, bet ir pavasarį.
Instrukcija
1Kiekvienais metais, pavasario periodu ties pačiu krūmo pagrindu atauga apie 5 – 10 ūglių (ir dar toks pat kiekis išdygsta ties šaknimis). Po avietės peržiemojimo reikia imtis aviečių revizijos. Įdėmiai apžiūrėkite krūmus dėl nušalusių ūglių, kuriuos reikia nedelsiant pašalinti sodo žirklių pagalba. Jeigu nušalo tiktai viršūnės, tuomet reikėtų jas patrumpinti iki sveiko audinio.
2Jeigu stiebo audiniai gyvi, o pumpurai nušalo – neskubėkite jų pašalinti. Šiuo atveju yra didelė tikimybė, kad iš šių miegančių ir apdžiūvusių pumpurų užaugs vaisiai. Kokiame aukštyje benušaltų stiebai, galim gauti derlių net jeigu išsisaugojo gyvi pumpurai apačioje. Nulūžusius ir labai plonus stiebus iškarpykite, stengdamiesi nepalikti kelmų.
3Pašalinkite visus atžalinus gegužės pabaigoje, tai yra praktiškai iš karto, po jų atsiradimo. Dėka to, visos maistingosios medžiagos, o taip pat drėgmė atiteks pagrindiniam krūmui. Nukarpykite stiebus kiekvieną pavasarį 115 – 160 centimetrų aukštyje ( po pumpurų augimo, kad būtų matoma, kokiame aukštyje juos reikia nukirpti), tai skatina ateityje prinokti didesnėms uogoms. Pririškite avietes prie viršutinio ir apatinės špalerio vielos.
4Visiškai nėra būtina berti po aviečių krūmų azotinių, mineralinių trąšų, pavasario periodu, tai gali paskatinti sudygusių ūglių augimą. Jeigu ūgliai auga vangiai, gegužės pabaigoje galima pamaitinti kiekvieną krūmą: vieną kastuvą karvių mėšlo (galima pakeisti vištų mėšlu) ir degtukų dėžutę salietros arba karbamido, atskiestų vandenyje. Tokio pamaitinimo pakaks visam vegetavimo periodui.
5Gegužės pabaigoje apipurkškite avietes insekticidais, tokie krūmų apdorojimai nesumažina uogų kokybės, bet padeda apsaugoti krūmus nuo aviečių vabalo ir kamienų muselių. Gegužės viduryje musės išskrenda iš viršutinių dirvos sluoksnių. Iš kiaušinių, kuriuos padėjo musės, išsirita lervos ir tiesiog įlenda į lapus ir jaunus ūglius. Ko pasėkoje stiebai juoduoja, vysta ir žūsta.
0 Comments