Kaip persodinti žydinčią orchidėją?


0

Orchidėjos yra labiausiai neįprastos iš visų namuose auginamų gėlių. Dauguma jų yra epifitai, nes auga ne dirvožemyje, o ant kitų augalų, kurie yra kaip atrama. Namų sąlygomis orchidėjos sodinamos į puraus substrato pripildytas gerai ventiliuojamas pintinėles ar vazonus.
Jums reikės

 • Trąšų orchidėjoms
 • Pušų žievės
 • Medžio anglies
 • Kiminų (arba baltųjų ar durpinių samanų)
 • Orchidėjų priežiūra

  Orchidėjų priežiūra
  1 Orchidėjų dažnai persodinti nerekomenduojama. Bet jeigu substratas, kuriame auga orchidėja (epifitas), yra suiręs ir augalo šaknys dėl to gali likti be ventiliacijos ir supūti, tada persodinti būtina netgi ir žydintį augalą. Ypač dažnai persodinti reikia gegužraibes orchidėjas (Phalaenopsis), kurios yra labiausiai mėgiamos orchidėjų augintojų.
  2 Epifitines orchidėjas reikia persodinti prieš prasidedant šaknų augimo periodui. Norėdami įsitikinti, ar verta persodinti, apžiūrėkite šaknis. Jeigu jos šviesios, truputį gelsvos, persodinkite. Jei šaknų galiukai žali, vadinasi, jos pradėjusios augti ir persodinti nerekomenduojama.
  3 Persodindami pirmiausia atskirkite seną substratą. Kad tą padarytumėte, išimkite augalą iš vazono. Jei augalas buvo moliniame vazone ir šaknys prikibusios prie šiurkštaus molinio paviršiaus, reikia jas atsargiai atskirti pasinaudojant medine plokščia mentele. Jei pavyktų vazoną tvarkingai sudaužyti, galima palikti jo fragmentus, prie kurių prisitvirtinusios šaknys.
  4 Orchidėjos šaknis pamerkite į kambario temperatūros vandenį. Tai padės atskirti nuo augalo substrato likučius.
  5 Paruoškite naują substratą: paimkite pušies žievės gabaliukų ir 20 min. juos pavirinkite. Tada atšaldykite, išdžiovinkite ir susmulkinkite.

  Kaip persodinti orchidėją

  Kaip persodinti orchidėją
  6 Susmulkintą substratą 2-3 valandas pamirkykite trąšų orchidėjoms tirpale. Tirpalui paruošti paimkite pusę įprastinės koncentracijos. Žievę kokiu nors svoriu prispauskite indo, kuriame mirkote, dugne.
  7 Kartais į orchidėjų substratą dedama perplauto smėlio, durpių, nukritusių lapų ar medžio anglies.
  8 Išimkite orchidėją iš vandens. Jei ant šaknų dar liko seno substrato, jo neplėškite. Apžiūrėkite šaknis ir iki sveikos vietos pašalinkite jų supuvusias dalis. Tai reikia daryti aštriu peiliu, o pjūvio vietas pabarstyti medžio anglimi. Šaknis padžiovinkite keletą valandų.
  9 Naujo vazono dugne padėkite dalį smulkintos žievės. Įdėkite į vazoną augalą ir atsargiai užpilkite šaknis likusiom žievėm. Įtvirtinkite gėlę taip, kad nejudėtų, bet prigrūsti stipriai nereikia. Viršutinį substrato sluoksnį apdėkite kiminais.
  10 Papurškite augalą ir padėkite jį porai savaičių į šiltnamiuką. Atsargiai persodinant žydinti orchidėja neturi nukentėti.

  http://www.youtube.com/embed/Bo8YcT2NbDE?wmode=transparent&iv_load_policy=3&modestbranding=1&hl=en&fs=1&rel=0&ap=%26fmt=22″ frameborder=”0″ allowfullscreen>


  Like it? Share with your friends!

  0
  eKaip

  0 Comments