Kaip pasirinkti tinkamą grindų dangą


0

Apipavidalinant virtuvės interjerą, reikia viską daryti teisingai nu pat pradžių. Viskas turi būti apgalvota ir teisingai organizuota. Ir būtinas punktas numatomų darbų sąraše – medžiagos pasirinkimas grindims. Kiekviena rūšis turi savo argumentų už ir prieš, siūlome susipažinti su pagrindiniais.

Kiliminė grindų danga

Kiliminė grindų danga

1 Keraminės plytelės
Keraminės plytelės – vienas iš geriausių variantų, kuris tinka, bet kokiam stiliui ir biudžetui. Universali medžiaga, kuri pristatoma įvairių spalvų, dydžių, formų ir raštų. Plytelės, be papildomų akcentų gali pavirsti į nuostabią interjero puošmena.
Už: patikimos naudojant, jas lengva prižiūrėti, prieinama.
Prieš: gali įskilti nusėdant namui, nukritę indai greičiausiai ją suskaldys, yra pavojus paslysti.
2 Plytos
Paviršius žiūrisi pakankamai grubiai, tačiau plytos tuo pačiu metu sukuria šiltą, patrauklią ir jaukią atmosferą. Jas naudoti reikia, jeigu norite apipavidalinti virtuvę kaimiškame stiliuje, pasirenkant gamtines medžiagas ir žemės atspalvius. Klojant grindis plytomis, yra galimybė iškloti įvairiausius raštus ant grindų.
Už: labai graži išorinė virtuvės išvaizda, originalumas.
Prieš: nors medžiaga nebrangi, klojimas pareikalaus išlaidų. Paviršių periodiškai reikia padengti hermetiku. Grindys niekada nesigaus idealiai lygios.
3 Laminatas
Laminatas, imituojantis medieną arba plyteles, tai kelių sluoksnių medžiaga. Jis atsparus mechaniniams pažeidimams. Puikiai tinka šeimoms, kuriose yra vaikų arba gyvūnų.
Už: lengva kloti, prižiūrėti, prieinamas.
Prieš: neįmanoma suremontuoti, todėl pažeidus mechaniškai, jį reikės pakeisti.

Linoleumas

Linoleumas

4Vinilas/Linoleumas
Nors šias medžiagas labai dažnai priima kaip vieną ir tą pačią, tačiau jos vis tik skiriasi. Tuo labiau, abejoms yra būdingas universalumas ir gebėjimas sukurti retro išvaizdą. Gamintojai siūlo didžiulį raštų pasirinkimas, tame tarpe ir imituojančius akmenį, medieną, plyteles ir taip toliau.
Už: prieinamas, lengvai suremontuojamas pažeidus, lengva prižiūrėti.
Prieš: laikui bėgant plyšta, išblunka, susidėvi, neilgaamžiškas.

Laminuota grindų danga

Laminuota grindų danga

5 Parketas
Parketas – tai klasika, ir visų nuostabiausia jame, kad su laiku ant jos susidaro patina, kuri visiškai jo negadina jo išvaizdos. Gamintojai siūlo didžiulę įvairovę jo atspalvių, suteikdami galimybę išsirinkti tinkamiausią.
Už: niekas neišeina iš mados, galima valyti ir atstatyti, šiltas.
Prieš: Galima sugadinti išpylus skystį, galim pažeisti mechaniniais pažeidimais, reikalingas periodinis remontas.
6 Betonas
Kadangi betonas tvirta ir patikima medžiaga, todėl jis idealiai tiks ūkinėms patalpoms. Įprastai butuose ir taip užliejamas betonu, todėl belieka tik jį nudažyti ir sugrąžinti į gyvenimą.
Už: prieinamas, atsparus visiems mechaniniams pažeidimams, lengvai atstatomas, remontuojamas.
Prieš: šaltas net ir vasarą, reikalingi profesionalai jo užliejimui ir reguliaraus atstatymo tose vietose, kuriose yra intensyvi apkrova.
7 Kamštinė danga
Ekologiška medžiaga originalių dizainų gerbėjams, sukuria virtuvėje jaukia atmosferą. Jos unikali tekstūra ir raštas. Galima išsirinkti iš kelių atspalvių.
Už: patogi, patikimas, lanksti, slopina garsus, išsaugo šilumą, atsparus pelėsiui, grybeliui, puvimui.
Prieš: reikalauja pastovios priežiūros, atstatymo, galima pažeisti mechaniniu būdu, laikui bėgant nublunka.
8 Mediena
Medienos danga idealiai tiks tiems, kas pirmenybę teikia ekologiškam interjerui. Labai dažnai, tokias grindis galima sutikti senuose namuose. Ją su malonumo remontuoja, atstato ir dažo.
Už: šilta, platus spalvinės paletės pasirinkimas.
Prieš: brangi.
Už tai mediena puikia tiks prie, bet kurio stiliaus, tame tarpe ir japoniško, kaimiško.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments