Įvairūs pratimai ant skersinio, įeina į mokyklų ir universitetų fizinio lavinimo mokymo programą. Šie pratimai apima beveik visas raumenų grupes ir padeda tapti stipresniais ir gražesniais. Jei jūs dar nežinote, kaip išmokti prisitraukti ant skersinio nuo nulio, jūs turite susipažinti su naudingais tema patarimais.
1 Jūs galite pradėti mokintis prisitraukti ant skersinio, jeigu neturite rimtų gydytojų draudimų, atlikinėti šių pratimų. O draudimas gali būti susijęs su sąnarių bei kaulų ligomis, raumenų ir raiščių patempimais ir pan.
2 Grakštus kūnas su reljefiniais raumenimis, atrodo labai patraukliai. „Prisipumpuoti” , žinoma, galima sporto salėje, bet nieko nėra geriau, kaip fiziniai užsiėmimai gryname ore. Skersinis šiuo atveju taps geriausiu treniruokliu, prieinamu kiekvienam pradedančiajam sportininkui – mergina tai ar vaikinas.
3 Norint pradėti užsiėmimus nuo nulio, reikia žinoti, kaip skersinio štangą apimti rankomis. Populiariausias būdas, apimti skersinį delnais, nusuktais nuo veido. Jei delnus atsuksime į save, gausis atvirkštinis suėmimas. Galima pamatyti ir mišrų apėmimo būdą, kada vienas delnas atsuktas į veidą, o antrasis – nuo veido. Apėmimai būna plataus ir siauro būdo, priklausomai, kokiu atstumu išsidėstę rankos viena nuo kitos. Skirtingais atstumais, treniruojami skirtingi raumenys.
4 Prisitraukinėjant ant skersinio, stiprinami nugaros, rankų, pilvo, pečių juostos raumenys. Jei šie raumenys iki tol nebuvo treniruojami, abejotina, ar pavyks prisitraukti nors vieną kartą.
Kaip padaryti pirmąjį prisitraukimą
6 Jei jūs absoliučiai nemokate prisitraukti ant skersinio, reiktų pradėti pasiruošimą nuo prisitraukimų ant lygiagrečių, įsikibus rankomis už kitos. Kūnas turi būti lygiagrečai su žeme. Reikia lėtai kelti krūtinę rankomis prie skersinio, o po to lėtai nuleisti. Būtina, kad kūno apatinė dalis liktų vietoje ir nesisuptų. Daryti pratimą reikia po kelis priėjimus. Kiekis priklauso nuo pasiruošimo lygio. Nustatyti kiekį nesudėtinga – reikia atlikti tiek pakartojimų, kiek galite be ypatingų pastangų, plius dar kelis kartus.
7 Antrasis pratimas – taip vadinamas, negatyvusis. Tam reikalingas paaukštinimas (taburetė, suoliukas…). po skersiniu pastatomas paaukštinimas taip, kad rankos, sugriebusios skersinį, būtų sulenktos per alkūnes, o galva būtų virš skersinio. Atitraukus paaukštiną, stengtis reikia išlikti viršutinėje padėtyje, kiek galima ilgiau, įtempus rankų raumenis ir labai lėtai tiesti rankas, leidžiantis. Atliekant negatyvius pratimus ant skersinio, reikia stengtis užfiksuoti padėtį skirtingose vietose: vieną kartą pusiau sulenktomis rankomis, kitą kartą viršutinėje padėtyje, dar kitą kartą beveik tiesiomis rankomis. Taip raumenys pripras prie įvairių padėčių ir apkrovimų.
8 Sekantis pradinis užsiėmimas atliekamas, dalyvaujant ir partneriui, kuris turi padėti jums prisitraukti, jei pačiam nesigauna. Tačiau reikia atminti, kad pagrindinį darbą atlikti reikia pačiam. Draugas, galima sakyti, „tik vienu pirštu” kilstelės.
9 Išmokti prisitraukinėti galima greitai, mokantis ant žemo skersinio. Jo aukštis turėtų būti toks, kad pasiekti jį galima būtų 90o kampu sulenktomis rankomis. Įsitvėrus į skersinį, tokioje padėtyje, atitraukus kojas nuo žemės, reikia išsilaikyti kaip galima ilgiau, o po to lėtai tiesiant rankas.
10 Reguliariai darant mokomuosius pratimus, palaipsniui didinant krūvius, galima labai greitai išmokti prisitraukinėti prie skersinio. Kai pavyks atlikti pratimą kelis kartus iš erilės, verta didinti krūvius, daryti sudėtingesnius pratimus, naudojant siaurus ir plačius įsitvėrimo būdus, sukryžiuojant kojas, daryti greitus ir lėtus prisitraukimus. Viskam šitam jums užteks jėgų ir ištvermės, jei tinkamai pereisite pradžiamokslio kursą.
0 Comments