Patarimas kaip išbalinti dantis namuose


0

Baltai akinanti šypsena priduoda žmogaus įvaizdžiui papildomą žavesį, savigarbos, ir pasitikėjimo savimi. Dėl to profesionalaus ir naminio dantų balinimo procedūros vis populiarėja. Tačiau, atliekant tokias procedūras namuose, labai svarbu naudoti saugius metodus, kad nepažeistume dantų emalės ir dantenų.
Emalės patamsėjimai ir dantų geltimai gali būti iššaukiami daugeliu faktorių: dažnu gėrimų su dažikliais vartojimu, stiprios arbatos ir kavos, nikotininių dervų poveikiu, ilgu kai kurių medikamentų vartojimu, fluoro junginių pertekliumi, higienos taisyklių nesilaikymu, vidaus ligų poveikiu ir daugelio kitų faktorių.

Kada verta balinti dantis namų sąlygomis

Prieš pradedant atlikti tokias procedūras, pirmiau reikia pasikonsultuoti su odontologu ir įsitikinti dėl šalutinių poveikių nebuvimo. Negalima eksperimentuoti, jei dantų emalė paaukštinto jautrumo, plombos reikalauja rekonstrukcijos, matomi dantenų ir burnos gleivinės negalavimai.
Taip pat, jokių dantų balinimo procedūrų negalima atlikti, jeigu: nėštumas, maitinimas krūtimi, nepilnametystė, alergija vandenilio peroksidui. Nesėkmingu bus emalės balinimas, jeigu matomose dantų vietose yra plombos. Jų spalva kontrastuos su atbalinta emale ir atkreips aplinkinių dėmesį. Tai labai neestetiškai atrodo.

Kaip išbalinti dantis

Dantų balinimas

Pusiau profesionalūs dantų balinimo būdai

Gana stabilių rezultatų galima pasiekti, balinant dantis, pasinaudojus universalia ar pasigaminta individualia silikonine forma. Tai skaidri forma, kuri pripildyta geliu su karbamido ar vandenilio peroksidu ir uždedama ant dantų. Gelio veikimas apsprendžiamas emalės jautrumu. Bet tokio metodo trūkumas- dantenų sudirginimas, ilgas kursas ir kiti medicininiai šalutiniai poveikiai.
Delikatesniu metodu laikomos specialios juostelės, padengtos balinančiu geliu ir uždedamos tiesiogiai ant dantų, nesiekiant burnos gleivinės ir visų dantenų. Jos ant dantų laikomos ne ilgiau pusės valandos. Pirmieji rezultatai pasirodo jau trečioje procedūrų dienoje- emalės tonas pašviesėja. Efektas išsilaiko kalis mėnesius.
Tamsių apnašų, susiformavusių nuo kavos, arbatos ar nikotino pašalinimui, gerai padeda atbalinantys pieštukai. Priemonė pagaminta žydro lūpdažio pavidalu, turinti savyje atbalinančio gelio. Kaip trukumą, galima paminėti tai, kad labai ilgai reikia laikyti atidarytą burną ir nelabai aukštą gelio veiksmingumą, esant pernelyg dideliam emalės patamsėjimui.
Dantų balinimo namuose, priemonės
Namų sąlygomis veiksmingiausiai veikia mechaninis poveikis į dantų emalę, valant dantis. Gerai užsirekomendavo medienos pelenai at aktyvuota anglis. 2 – 3 tabletės anglies sutrinamos šaukšteliu iki miltelių konsistencijos, įlašinami keli lašai vandens. Gautą masę uždeda ant dantų šepetėlio ir kruopščiai trinami dantys. Metodą galima naudoti ne dažniau, kaip 2- 3 kartus per mėnesį.
Taip pat efektyvi priemonė skaitoma arbatmedžio aliejus. Prieš naudojant arbatmedžio aliejų, dantys išvalomi paprasta dantų pasta. Po to ant dantų šepetėlio užlašinami 2 – 3 lašai eterinio aliejaus ir tolygiai paskirstoma po dantų paviršius. Šalutiniu poveikiu gali būti lengvas dantenų ir gleivinės aptirpimas.
Minkšta atbalinimo priemone, neturinčia abrazyvinio poveikio, galime pavadinti braškių, citrinos sultys, apelsino ar banano žievės vidinė pusė. Emalės pašviesinimas vykdomas, veikiant vaisinėms rūgštims, bet toks metodas gali paveikti tik nelabai patamsėjusią emalę, kilmė kurios, maistiniai dažikliai gėrimuose. Stiprių patamsėjimų ar pageltimų, toks metodas neliečia.
Namų sąlygomis dažnai balina dantis, naudojant pasigamintą iš sodos ir vandenilio peroksido, pastą. Bet toks metodas gali negatyviai paveikti dantų emalę, dantenas ir gleivinę. Todėl, prieš naudojant tokią pastą, reiktų pasikonsultuoti su odontologu, savo burnos būklės atžvilgiu.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments