Kaip atpažinti apendicitą


0

Uždegimas, kirmėlinė aklosios žarnos atauga vadinama apendicitu. Jis gali įsiplieksti bet kuriame amžiuje. Dažnai pirmieji požymiai painiojami, su virškinimo trakto ligomis ar apsinuodijimu. Tačiau yra tam tikrų požymių, kuriuos reikia mokėti atpažinti, kad neprarastumėte laiko ir nesusidurtumėte su sunkiomis komplikacijomis.

Instrukcijos kaip nustatyti apendicitą namuose

Apendicitas Ligos požymiai

Apendicitas Ligos požymiai

1 Kirmėlinės ataugos uždegimą dažnai maišo su apsinuodijimu ar ūmiu enterokolitas. Bet jei atkreipti dėmesį į skausmo charakterį ir kitų simptomų pobūdį, tai galima savarankiškai, jei nenustatyti apendicitą, tai bent jau įtarti jį ir kreiptis laiku pagalbos.
2 Aštrus, kartais neaiškus išplitęs skausmas yra pagrindinis ūminio apendicito simptomas. Dažniausiai jis atsiranda apatinėje, dešinėje pilvo dalyje, bet pasitaiko atvejų, kai jo lokalizacijos vieta – bambos arba skrandžio srityje. Tačiau, susitelkti į apačią dešinėje, jis gali po keleto valandų.
3 Mažai pastebimas skausmas taip pat gali būti apendicito ženklas, ypač jei per dieną jis padidėja, o kosint ar judant jis padidėja. Kai kuriais atvejais, skausmas eina į vidinį klubo paviršių.
4 Pilvo raumenų įsitempimas pasireiškia esant apendicitui dėl skausmo. Dėl tos pačios priežasties, dešinė koja refleksiškai prisitraukia prie pilvo, kaip gulint, taip ir stovint, todėl vaikštant atsiranda šlubavimas.
5 Pykinimas ir vėmimas, yra lydintys apendicitą simptomai. Kadangi tai gali būti daugelio virškinimo sistemos ligų požymiai, įtariami kirmėlinės ataugos uždegimu, jie sukeliami tik esant specifiniam skausmui, bet ne šiaip sau.

Kaip atpažinti apendicito simptomu

Kaip atpažinti apendicito simptomus

6 Temperatūros padidėjimas lydi toli gražu ne visus apendicito atvejus. Dažnai jis pasiekia 37,5 arba lieka normali. Aukšta temperatūra dažnai pakyla, kai uždegiminis procesas jau pereina į pūlingą. Tai dažnai sutinkama, esant išsitrynusiems simptomams, ar per vėlai kreipiantis medicininės pagalbos.
7 Atsiradus minėtiems simptomams, pabandykite nustatyti apendicitą patys, su Blumbergo metodo pagalba. Atsigulkite ant nugaros, tiesiomis kojomis. Pirštais lėtai paspauskite žemiau bambos ir staigiai atleiskite ranką. Jei skausmas stipriai eina į bambą, kirkšnį ar kairę pusę – netempkite laiko, o iškvieskite greitąją pagalbą arba vykite į ligoninę.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments