Apsisaugokite nuo erkių naminius gyvūnus
Kaip apsaugoti augintinį
Augintinių apsauga nuo erkių
Kaip apsaugoti gyvūnus nuo erkių
Erkių naikinimas
Naminių gyvūnų gydymas
Kaip apsaugoti naminius gyvūnus nuo erkių
Naminių gyvūnų šeimininkus vasarą, užklumpa atsakingiausios dienos. Būtent tuo metu, labai suaktyvėja erkės – parazitai, kurie gali sukelti sveikatos sutrikimų jūsų numylėtiniui.
Erkių esti įvairių
Iš viso pasaulyje egzistuoja apie 160 šių nemalonių vabzdžių rūšių. Ir visos jos dar skirstomos į du tipus: demodekozinės erkės (tos, kurios gyvena ir klesti po oda) ir iksoidinės erkės (tos, kurios įsikuria ant odos).
Ir vienos, ir kitos, ne tik parazituoja, bet sukelia ir perneša įvairias ligas.
Kaip atpažinti parazitą
Erkės nešokinėja ir neskraido. Nepaisant paplitusių nuomonių, jos negyvena ant medžių ir nelaipioja po krūmus, kad susekti savo auką. Erkės gyvena žolėje. Parazitas jaučia angliarūgštę, kurią išskiria šiltakraujai gyvūnai. Prisikabinusią prie rūbų ar tašės erkę, namo gali parnešti ir gyvūno šeimininkas. O po to stebėtis, nuėjus pas veterinarą: „Mes ir į mišką gyvuliuko nevedėme” .
Erkių aktyvumo periodu, birželio – rugsėjo mėnesiais, dažnai profilaktiškai patikrinkite gyvūną, po kiekvieno pasivaikščiojimo.
Mylimiausios šių parazitų vietos – paausys, sprandas, ant letenų ir pažastų. Prisisiurbusi kraujo, erkė išsipučia iki žmogaus piršto nago ploto. Jūs galite sunerimti: „kas per karpa išaugo šuniukui?” . O tai paprasčiausiai, bus erkė.
Svarbu!
Daugelis klaidingai orientuojasi pagal gyvūno nosies drėgnumą, norėdami nustatyti jo sveikatos būklę. Tai ne rodiklis. Temperatūra gali būti ir labai aukšta, o nosytė bus drėgna.
Labai svarbu, kuo anksčiau pradėti gyvūnėlį gydyti. Kuo anksčiau, tuo daugiau šansų, kad gyvūnas nenukentės nuo erkės įsisiurbimo. Todėl įdėmiai sekite jo elgesį ir sveikatos būklę.
Apatija, apetito stoka, mieguistumas – tai patikimi požymiai to, kad su augintiniu kažkas netvarkoj. Veterinarai pabrėžia, kad pastaraisiais metais erkės įkandimų pasekmės tapo sunkesnėmis; prisidėjo nauji simptomai, tokie, kaip kosulys.
Ligos ir gydymas
Otodektozė ar ausų niežai. Išsivysto tada, kai parazitas įsisiurbia viduj ausies kriauklės. Parazito gyvenimas išprovokuoja niežulį, todėl gyvūnas tampa neramus. Pastoviai stengiasi prie kažko prisiglausti ir patrinti ausis, purto galvą. Nuo kasymo, ant ausų atsiranda žaizdelės, formuojasi dalinis nuplikimas. Jei ilgiau nesiimti priemonių, iš ausų gali pradėti tekėti pūliai. Įsisenėjus ligai, galima susilaukti apkurtimo ir smegenų pažeidimo.
Demodektozė. Ja dažniausiai serga šunys. Erkė, sukelianti šią ligą, gali parazituoti ir žmoguje. Demodekozė lydima sunkiomis dermatito formomis, kurios gyvūnui sukelia tikras kančias. Užleista liga priveda prie vidaus organų pažeidimų ir bendro organizmo išsekimo. Tokia būsena gali būti mirtina.
Pioplazmozė. Tai infekcija, kurią sukelia erkės. Ligos eiga labai sunki: pastebima aukšta temperatūra, galūnių patinimai, kartais – kosulys. Gyvūnas atsisako maisto. Be specifinio gydymo, mirtingumas dėl šios infekcijos siekia 98 procentus. Bet šiandienos gydymo priemonėmis, piroplazmozė išgydoma. Deja, imunitetas šiai ligai nėra išugdomas. Piroplazmos lieka kraujyje ir pasireiškia tada, kai tik imunitetas susilpnėja. Pavojingiausia tai, kad ši liga neigiamai paveikia kepenis. Ir nustatyti tai be specialių tyrimų – neįmanoma.
Sustiprinsime profilaktiką
Prieš piroplazmozę egzistuoja vakcina, bet, deja, Rusijoje ji sutinkama retai ir labai brangi. O aplamai, priemonių, apsaugančių nuo erkių įsisiurbimų, ganėtinai daug. Tai specialūs šampūnai, milteliai, antkakliai, aerozoliai, lašai ir tt. Dažniausiai veterinarijos specialistai rekomenduoja kokių nors dviejų priemonių kombinaciją, pavyzdžiui, antkaklis + lašai.
Svarbu!Visos šios priemonės labai toksiškos. Todėl labai griežtai laikykitės naudojimo instrukcijos.
Prie naujausiųjų išradimų priskiriami medalionai, su pulsuojančiu ultragarsu. Statistika byloja, kad jie labai veiksmingi. Tačiau, deja, jie nepraėjo Rusijos rinkos sertifikacijos ir todėl negali būti garantuotai saugiais.
Kaip pašalinti erkę
Jei pastebėjote ant augintinio erkę, tvarkingai ją pašalinkite. Galima pasinaudoti pincetu. Traukti reikia labai atsargiai, kad nenutruktų galvutė. Tai gali privesti prie užkrėtimo. Traukiant, palengva sukite parazitą prieš laikrodžio rodyklę.
Parduotuvėse galima įsigyti specialų aparatą, skirtą erkių šalinimui. Jis ne didelių gabaritų ir leidžia tvarkingai ištraukti erkę pilnai.
Naikinti erkes taip pat reikia pagal taisykles. Esmė tame, kad neskęsta vandenyje ir neišdžiūsta. Jų negalima tiesiog sutraiškyti; tai gali pasėti infekciją. Geriausiai erkę paskandinti degtinėje arba sudeginti uždaroje talpoje.
https://youtube.com/watch?v=CODE
0 Comments