Kaip padaryti saugų internetą


0

Nuolatinės naujienos apie kibervirusus ir prasiskverbusios internete žvaigždžių nuotraukos, kurių jos nenorėtų kelti į internetinę erdvę visos visuomenės apžvalgai, verčia susimąstyti ir dėl asmeninės saugos. Daugelis specialistų sako, kad internetas – jau nėra saugi vieta. Tačiau, jų pačių nuomone, savo duomenis apsaugoti vis tik galima. Svarbu – protingai vadovautis keliais naudingais patarimais.

Kamera

Pastaruoju metu dažnai perskaitome, kad jūsų nešiojamojo kompiuterio kamerą verta užklijuoti. Piktadariai laisvai gali ją „nulaužti” ir įtaisyti sekimo funkciją. Tačiau, pasinaudojus šiuo patarimu, jūs apsisaugosite labai menkai.

Jei manysime, kad užklijuota kompiuterio kamera gali mus nuo ko nors apsaugoti, tai tą patį galima atlikti ir smartfone. Žinoma, baimė, kad jus kažkas gali sekti, turi teisę egzistuoti. Tačiau, prieš puolant į kraštutinumus, paklauskite savęs, ar jūs labai reikalingas kažkokiems piktadariams, kad jus ištisas paras sektų?

Geolokacija

Pagal geolokaciją galima lengvai nustatyti, kur randasi jūsų telefonas ir, atatinkamai, jo savininkas. Žinomi atvejai, kai tokiu būdu grobė vaikus – ir net Rusijoje. Todėl geolokacijos atjungimas smartfone, turi pagrindo, apsaugoti save ir vaikus.

Saugus internetas

Draugiškas Internetas

Slaptažodis

Visiems seniai žinoma, kad slaptažodis būtinai turi būti patikimas. Tada „chuliganams” bus žymiai mažiau šansų, įsibrauti į jūsų socialinio tinklo puslapius. Bet kaip sugalvoti kombinaciją, kuri tuo pačiu, būtų patikima ir lengvai įsimenama jums? Pasirodo, viena maža gudrybė yra.

Paprasčiausias būdas susikurti patikimą slaptažodį, toks: paimkite mėgstamą frazę, suraskite joje vienodas raides, pakeiskite jas simboliais ar skaičiais. Ir viskas – tokį slaptažodį jūs lengvai prisiminsite ir jis bus pukia apsauga jūsų profiliui

Debesinė duomenų saugykla

Debesinė saugykla suteikia jums galimybę laikyti savo nuotraukas, vaizdo medžiagą ir kitus failus ne savo kompiuteryje, o tinkle. Prie to, debesinės saugyklos, pasak kibernetinės saugos specialistų, iš tikro patikima saugojimo vieta.

Geriausiai, jei naudosite debesinę saugyklą su šifravimu. Tada jūsų duomenų, be jūsų ir debesies savininko, nieks negalės pamatyti

5 būdai apeiti internetinės svetainės blokavimą Opera Naršyklėje Opera yra integruotas VPN tai yra tokia technologija,…


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments