Kaip maitinti Jorkšyro terjerą


0

Jorkšyro terjeras – smulkutis šuniukas, reikalaujantis daug dėmesio. Ypač svarbu teisingai maitinti Jorką; juk subalansuota mityba – šuniuko svaikatos, gero vystymosi, geros nuotaikos ir puikaus eksterjero, garantas.
1 Jorkšyro terjerai linkę nutukimui. Jų peršėrimas gali turėti ne tik nutukimo, bet kaulinio audinio vystymosi problemų. Suaugusįjį šunį būtina maitinti du kartus per dieną: ryte ir vakare. Nustatyti vieno maitinimo maistelio kiekį, labai paprasta. Kiekvienam šuns kilogramui, pakanka vieno valgomojo šaukšto maisto.
2 Jei nusprendėte maitinti savo augintinį natūraliu pašaru, nepamirškite į dubenėlį su maistu įdėti papildomai vitaminų – mineralų papildo. Pramoninės gamybos ėdalas subalansuotas visų ingredientų atžvilgiu, todėl jokių papildų nereikia.
3 Sveiko raciono pagrindą sudaro: žalia arba apvirta jautiena, kruopščiai pravirti jautienos subproduktai (inkstai, kepenys, skrandžiai), virtos ar žalios daržovės, avižinė košė, rauginto pieno produktai, tame tarpe ir kalcio turinti varškė, jūrinė žuvis, ir kiaušinio trynys. Visi šie produktai turi būti švieži, kruopščiai nuplauti ir apdirbti. Mėsą, žuvį ir daržoves, prieš duodant, būtina smulkiai supjaustyti.

Jorkšyro terjero mityba

Jorkšyro terjero mityba

Jorkšyro terjero mityba

4 Jorkšyro terjero racione neturi būti kiaulienos, avienos, įvairių rūkytų produktų, upinės žuvies, dešros, mintajaus, makaronų, šviežios duonos, kopūstų, bulvių, pieno ir jokių saldumynų. Neduokite savo šuniukui kačių ėdalo. Jo sudėtyje pernelyg daug baltymų bei riebalų.
5 Sudarydami savo šuniukui valgiaraštį, laikykitės tam tikrų rekomendacijų. Rytinė Jorkšyro porcija turi būti skysta. Mėsiškus skanėstus, kuriuos priklauso duoti ne rečiau kaip kas penktą dieną, kaitaliokite su pieno produktais. Kasdien duokite jam daržovių – du kart į dieną – žuvies, vieną kartą į savaitę – kiaušinio trynį.
Ėdalo dubenėlis ir vanduo, turi būti šuniuko krūtinės aukštyje. Todėl reikia sugalvoti kokį nors stabilų paaukštinimą, kad šuniukas netyčiom ar žaisdamas, jo neapvožtų.
Atkreipkite dėmesį
Įsigyjant Jorkšyro šuniuką, pasiteiraukite veisėjo, kaip ir kuo maitinti šuniuką. Šio grafiko reikia laikytis, maždaug, 3 – 4 savaites. Pereiti į kitokį mitybos režimą, galima tik tada, kai šuniukui sukanka 3 mėnesiai ir jis bus antrą kartą paskiepytas keturvalente vakcina.
Naudingas patarimas
Maitinimo režimas (natūralus maitinimas), kokybė, kiekis ir laikas – trys pagrindiniai mitybos pagrindai. Maitinti augintinį reikia nuo stovelio. Ėdalas turi būti pilnavertis bei įvairus. Šiuo periodu šuniukas vis dar vystosi. Maitinti Jorkšyro terjerą geriausiai du kartus į dieną – ryte – vakare.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments