Kiek turi sverti Jorkšyro terjeras, 6 mėnesių amžiaus


0

Jorkšyro terjeras – viena populiariausių ir tuo pačiu, viena mažiausių šunų veislių. Šie šuneliai, net ir sulaukę solidaus amžiaus (gyvena 15 ir kiek daugiau metų), išlieka panašūs į mielus pūkuotus gyvus žaisliukus. Todėl, kuo Jorkas mažesnis, tuo jis brangesnis, nors, kaip minėjome, standartai svorio ir dydžio kategorijų nenumato.

Standartinis Jorkšyro terjero svoris

Pagrindinė tarptautinių kinologinių standartų dalis, nustato suaugusio Jorkšyro terjero svorį, vidutiniškai – 3,1 kg, bet veislės pradininkų, anglų standartas – 3,2 kg. Apatinės svorio ribos jokiuose standartuose nėra. Bet pernelyg maži rodikliai, taip pat netoleruotini.
Tačiau, kai kurie veisėjai bando išvesti Jorkšyro terjerus „lengvos kategorijos” , panaudodami smulkiausius iš standartinės šuniukų vados egzempliorius, kurie dėl kažkokių priežasčių (greičiausiai – hormoniniai nukrypimai) vadoje atsilieka nuo kitų. Ir tokios selekcijos rezultate, gavosi mini – Jorkai, kurių svoris apsiriboja 1,5 – 2 kg ir super mini Jorkšyro terjerai, siekiantys vos 900 – 1300 g svorį. Tik vargu, ar šios poveislės kada nors bus įregistruotos, nes labai jau menkas jų išgyvenimo procentas. Jie kenčia nuo vėmimų, viduriavimų, turi kepenų patologijas, dėl ko miršta, nesulaukę nė trijų metų.

Šuniui negalima duoti saldaus, sūdyto, riebaus ir rūkyto maisto. Mėsą – tik baltą. Kopūstai, ankštinės kultūros, bulvės, sultinys, sultys ir vištos kiaušiniai – TABU.

Kiek sveria standartinis Jorkšyro terjeras, šešių mėnesių

Jorkšyro terjeras

Jorkšyro terjeras

Jūsų šuniuko, sulaukusio 6 mėn amžiaus svoris, labiausiai priklauso nuo paveldimumo. Jei jūs pirkote šuniuką kaip atatinkantį veislės standartui, tai sukakus jam pusę metų, jis turėtų siekti savo maksimalų svorį ar bent kelis gramus iki to. juk mažųjų veislių šunes greičiau ir artėja prie suaugimo greičiau, nei didieji, kuriems iki pilno suaugimo, reikia apie trijų metų. Jorkšyro terjerai, šešių mėnesių amžiaus, jau beveik suaugę šunes, tad, iki vienerių metų, jo svoris gali padidėti labai nežymiai – 100 – 150 g. Portretinė pusmetinio Jorkšyro nuotrauka, nesiskirs nuo metinio šuniuko nuotraukos. Todėl ir jūsų pusmetinis šuniukas, turėtų sverti 2,2 – 3 kilogramus.

Mini Jorkšyras, sulaukęs pusę metukų amžiaus, turėtų sverti 1,4 – 1,9 kg, o super mini – 0,8 – 1,2 kg.

Jorkšyro terjero maitinimo ypatumai

Kol šunyčiai auga, būtina griežtai kontroliuoti maitinimo procesą ir stengtis, kad šuniukas nebūtų peršertas, o tuo pačiu – kad neliktų ir alkanas. Dažniausiai Jorkšyriukai būna permaitinami, nes norma – vienas nugriebtas valgomasis šaukštas, šeimininkui atrodo mikroskopine. Jei maitinate jauniklį paruoštu maisteliu, grieštai laikykitės dozavimo, nurodyto ant pakuotės. Kadangi Jorkšyro terjerai apetitu retai skundžiasi, šuniuką maitinkite griežtai pagal laiką. Nelaikykite maistelio nuolat indelyje, iš kurio jis ėda. Praėjus 10 – 15 minučių po valgio, išimkite likusį maistelį iš dubenėlio. O štai šviežias švarus vanduo, indelyje turi būti pastoviai.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments