Kaip teisingai išsirinkti mandarinus: patarimai, išsaugantys jūsų sveikatą


0

Žiema – mandarinų sezonas; būtent šis vaisius tampa vienu iš tradiciškiausių Kalėdų bei Naujųjų Metų skanėstu. Tačiau rinktis šiuos vaisius reikia itin kruopščiai. Jie gali sukelti ir problemų jūsų sveikatai.
Mandarinai labai naudingi organizmui – jų sudėtyje daug įvairių vitaminų, pektinų, mineralų, fitoncidų, cukrų ir skaidulų. O žievelėje daug eterinių aliejų. Tačiau, jei paviršutiniškai rinksitės šiuos vaisius, pasekmės gali būti ne itin malonios.

Kaip išsirinkti mandarinus

Kaip išsirinkti mandarinus

Plaukite mandarinus su žievele.

Nors mes valgome tik minkštimą, tačiau prieš vartojimą juos vertėtų nuplauti kartu su žieve. Esmė tame, kad ant žievelės gali išlikti Viduržemio musyčių lervų. Jei tos lervos pakliūna į žarnyną, gali sukelti organizmo apsinuodijimą.
Plauti reikia su muilu. Ir tai liečia ne tik mandarinus, bet ir kitus vaisius bei daržoves.

mandarinai

Kaip išsirinkti geriausius citrusinius vaisius

Ne pirkite lipnių mandarinų

Kaip sau norite, bet mandarinai Ukrainoje neauga. Šiuos citrusus mums tiekia iš šiltųjų kraštų. Ir kol jie pasiekia mūsų stalą, jie praeina ilgą ir sudėtingą kelią. Ir, norint išsaugoti jų prekinę išvaizdą transportavimo metu, jie dažniausiai apipurškiami etilen – toksinu, pavojingu žmogaus organizmui, kuris kaupiasi kepenyse.
Todėl, pajutus, kad vaisiai limpa prie jūsų rankų, geriau jų nebepirkti.

Mandarinai: ir skanu, ir sveika

Mandarinai: ir skanu, ir sveika

Mandarinai turi būti tamprūs

Jei po paspaudimo pirštu, ant vaisiaus paviršiaus išlieka duobutė, greičiausiai, vienoje iš transportavimo grandžių, jis buvo peršalęs. Geriau tokių mandarinų nevalgyti; lygiai taip pat, kaip ir mandarinų, ant kurių matosi žalios dėmės. Jie byloja apie mandarinmedžio ligas. Specialistai tvirtina, kad tokių mandarinų viduje daug patogeninių mikrobų.
texttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttext

texttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttext

texttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttext


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments