Kaip išmokti vaikščioti rankomis


0

Kaip išmokti vaikščioti rankomis. Vaikščiojimas rankomis – sudėtingas, bet neįtikėtinai efektingas fizinis pratimas, lavinantis lygsvarą, judesių koordinaciją, jėgą ir balanso jutimą. Jis „įdarbina” beveik visus pečių juostos raumenis, kas naudinga visiems žmonėms, o ypač – visų šakų sportininkams. Kaip išmokti vaikščioti rankomis namų sąlygomis, pakalbėsime šiandieninėje apžvalgoje.

Kaip išmokti vaikščioti rankomis

Vaikščiojimas rankomis

Kaip treniruotis, kad pradėti eiti rankomis

Daugelis sako, kad stovėti ant rankų naujokui neleidžia silpnos rankos, bet iš tikrųjų, trukdo baimė nukristi. Dėl jos tampa sunkiau pernešti kūno svorio centrą. Taip jau sutverta gamtos, kad žmonės vengia nekontroliuojamo kritimo ant nugaros: jei atsistosite ir pasvirsite atgal, krentant ant nugaros, kojos iš karto susilenks, saugantis traumos.
Neignoruokite rankų jėgos; ištiestos rankos atlaiko įspūdingą svorį. Jei rankos geba atlaikyti kūną ant skersinio, jos turi išlaikyti jus ir stovint bei vaikštant rankomis.
Suteikti sau pasitikėjimo ir greičiau išmokti vaikščioti ant rankų nuo nulio, padės nedidelis pasirengimas, skirtas rankų stiprinimui. Ypač tai aktualu, jei aplamai, nesportuojate. Riešų stiprinimui, prisitraukinėkite ant skersinio ir darykite elementarius atsispaudimus nuo grindų. Atsispaudinėjant nuo grindų, riešai patiria tokį pat krūvį, kaip ir vaikštant rankomis. Reguliariai atsispaudinėkite, darydami maksimum pakartojimų. Darykite šį pratimą lėtai, kad kuo didesnis krūvis tektų delnams. Taip jie bus geriau ištreniruoti sudėtingesniems veiksmams.
Rekomenduojama stiprinti korpuso raumenis, darant tiesiuosius bei šoninius pasisukimus. Ši liemens raumenų grupė padės jums griežtai vertikaliai išlaikyti jūsų korpusą. Krūvis į juosmenį šiuo atveju pasiskirsto visiškai kitaip, nei vaikštant kojomis, todėl žmonės, bandydami atsistoti ant rankų, iš pradžių nukrenta.

Kaip išmokti stovėti ant rankų

Prieš išmokstant vaikščioti ant rankų nuo nulio, pirmiausia reikia išmokti ant jų stovėti. Pradžioj bus lengvas sąmonės patamsėjimas, bet palaipsniui tai praeis. Jei šis simptomas ilgai nepraeina, netęskite mokymosi per prievartą, nes rizikuosite pargriūti ir susižeisti.

Kaip išmokti vaikščioti rankomis

Kaip išmokti stovėti ant rankų

1. Gerokai apšilkite liemens raumenis.
2. Prie sienos paklokite minkštesnį kilimėlį ar tiesiog – kaldrą.
3. Atsistokite priešais sieną 40 – 50 cm atstumu ir pastatykite prieš save tiesias rankas, laikant delnus pečių plotyje.
4. Viena koja atsispirkite, o kitą kelkitetiesiai aukštyn. Prie jos pristatykite ir tą koją, kuria atsispyrėte. Prisilietus kulnimis prie sienos, pasistenkite tokioje padėtyje pastovėti. Kūnas turi būti tiesus.
5. Po kelių treniruočių pabandykite pasikelti ant rankų, nesiremiant į sieną kojomis.
6. Lavinant rankų raumenis, pabandykite atsispaudinėti rankomis, stovint vertikaliai ir atsiremiant kulnimis į sieną.
Galimai, jums teks padirbėti, lavinant koordinaciją, kad išsilaikyti vertikalioje padėtyje, žemyn galva. Atlikite tokius veiksmus:
• Sukinėkitės aplink savo ašį;
• Darykite kūliavirsčius pirmyn, po kelis kartus iš eilės;
• Stovėkite ant rankų prie sienos po 20 – 30 sekundžių, palaipsniui vis ilginant laiką.
Mokytis stovėti ant rankų, galima, atliekant pratimą „ratlankis” , tiesiomis kojomis. Reikia atsiremti rankomis į grindis, nuo padėties stovint ir staigiai daryti ratlankį, išlaikant tiesias kojas viršuje. Svorio centrą kooreguokite rankomis, o ne kojomis.

Kaip vaikščioti ant rankų: technika su video

Po to, kai įsisavinsite stovėseną ant rankų be sienos pagalbos, labai greitai, maždaug per dieną, išmoksite ir jomis žingsniuoti. Nepamirškite gerai apšilti ir galite imtis tolimesnių veiksmų:
1. Atsistokite ant rankų prie sienos ir šiek tiek pastovėkite, o po to nusileiskite. Organizmas įpras prie apverstos būsenos.
2. Vėl atsistokite ant rankų ir atitraukite kojas nuo sienos.
3. Pabandykite žengtelėti viena ranka ir iš karto po to – antrąja.

Kaip vaikščioti ant rankų. Video

Kaip vaikščioti ant rankų video

Nuolat treniruojantis, jūs greitai įsisavinsite šią techniką. Per dieną jūs išmoksite padaryti kelis užtikrintus žingsnelius, o po 2 – 3 savaičių, vaikščiosite ant rankų ganėtinai ilgus nuotolius. Papildomai galima pasižiūrėtivaizdo medžiagą, kaip išmokti vaikščioti ant rankų, su išsamiomis instrukcijomis.

Kaip įsisavinti stovėseną ant rankų, merginoms?

Dabar papasakosime, kaip išmokti vaikščioti ant rankų namų sąlygomis, merginai. Patys pratimai – tokie pat, kaip ir vyrams, tik merginoms sunkiau duodasi pradiniai, stovėsenos ant rankų, mokymosi pratimai.
Kaip įsisavinti stovėseną ant rankų, merginoms video

Išmokti stovėsenos ant rankų merginai, padės įprasti kūliavirsčiai. Sėkmingai treniruotei teks vartytis pirmyn, po kelis kartus iš eilės. Pratimas išmokins merginas palaikyti lygsvarą. Kai išmoksite susirasti svorio centrą, išlaikyti kūno balansą bus žymiai lengviau; prie to, labai gerai lavinasi juosmuo ir nugara – strategiškai svarbios moters kūno zonos, kurių stiprinimas labai padeda moterims nėštumo bei žindymo periodais. Taigi, merginos, rekomenduojame išmokti stovėti ir vaikščioti ant rankų.
Be to, mokėjimas vaikščioti ant rankų, priduos jūsų kūnui lankstumo ir gracijos. Ne veltui šis elementas įeina į jogos ir sportinės gimnastikos pratimų sąrašą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments