Kaip įrengti biuro patalpas


0

Realybė yra tokia, kad biure mes praleidžiame didžiąją savo dienos dalį. Ar verta abejoti komfortiškos aplinkos svarba? Taigi, kokios yra pagrindinės biuro įrengimo taisyklės?

Biuro įrengimas pagal taisykles

Kaip organizuoti biuro?

  1. Suskirstymas zonomis

Svarbu tinkamai suskirstyti biuro plotą aiškiomis zonomis: darbo, posėdžių zoną, vadovo kabinetą, pietų zoną, tarnybinę patalpą ir įėjimo zoną. Dydis ir kiekvienos zonos tikslingumas nustatomas pagal kompanijos specifiką ir darbuotojų etatų skaičių. Po to, kai visos zonos yra apibrėžtos prasideda kiekvienos iš jų planavimo ir projektavimo etapas.

  1. Spalva

Viena iš pagrindinių ypatybių yra spalvų pasirinkimas apipavidalinimui. Čia taip pat yra savų niuansų: reikėtų atsižvelgti į du aspektus. Viena vertus, reikia įtraukti firminius elementus, kita – naudoti tokias spalvas, kurios teigiamai veikia psicho-emocinę darbuotojų būseną. Pagalvokite patys, ar gali žmogus jaustis patogiai, jau nekalbant apie vaisingą darbą, jeigu 8-9 val. jis apsuptas pilkos erdvės? Vargu.
Kaip įrengti biurą

Darbo vietos dizainas

Be to, spalva gali tiesiogine prasme pakeisti patalpos atmosferą. Šalti atspalviai suteikia šviežumo jausmą tiems ofisams, kurie yra saulėtoje pusėje. Blausius biurus” atgaivins” šviesus smėlinis atspalvis.
Ryškių spalvų gausa yra nepageidautina. Taip, sudėti kai kur akcentus gana priimtina, bet persistengti su ryškių dėmių skaičiumi neverta. Rėkiančios spalvos yra stiprūs dirgikliai. Esant ilgalaikiam šių spalvų poveikiui žmonėms kyla nuovargis, dirglumas ir net nerimas. Jeigu bus pagaminti keletas ryškių spalvų aksesuarų, baldų elementų, tada tai, priešingai, žvalins darbuotojus, prisidės prie darbingumo palaikymo.
Įdomus faktas. Psichologai nustatė, kad darbiniam nusistatymui puikiai tinka smėlio, geltona, žalia, mėlyna spalvos. Mėlyni ir žydri atspalviai ramina, padeda susikaupti, suteikia proto aiškumo. Žalia taip pat harmonizuoja ir ramina. Ryškiai geltonos spalvos akcentai idealiai tinka ieškant naujų idėjų, o prislopinti šios spalvos atspalviai palaiko protinę veiklą. Slegiančiomis ir erzinančiomis spalvomis psichologai laiko raudoną, rožinę, juodą ir violetinę spalvas. Žinoma, tai tik psichologų nuomonė, atsižvelgti į ją verta, bet aklai sekti nereikia. Spalvos pasirinkimui įrenginėjant biurą turi įtakos keletas veiksnių.

  1. Šiuolaikinė technika ir prietaisai

Padaryti biurą moderniu ir funkcionaliu leis techninės konstrukcijos. Šiandien populiari sąvoka” protingas” biuras. Tai reiškia, kad visa biuro įranga integruota į vieną sistemą, kuri veikia beveik automatiškai ir lengva valdyti.
Žinoma, biuro įrengimo taisyklių sąrašas yra daug platesnis ir išsamesnis. Bet bent jau šių principų žinios leis Jums priartėti prie savo svajonių biuro įkūrimo.
Kaip geriau įrengti originalų interjerąKai yra įsigyjamas nekilnojamas turtas šeimininkas pradeda susimąstyti apie tai…

Šaltinis: Kabinetas.lt


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments