Kaip padaryti stilingas skyles ant džinsų.


0

Jau kelis sezonus madingi skylėti džinsai, kaip taisyklė, sukelia jų kainą. Bet ar verta permokėti, jei suplyšusius džinsus galima pasidaryti patiems? Prie to, jei viską gerai padaryti, neskubant, jie niekuo nesiskirs nuo firminių. O ir žiojės ne ten, kur padarė kažkoks siuvėjas, o būtent ten, kur reikia jums. Tiesa, šis procesas gerokai ilgas ir kruopštus, bet ne sudėtingas.
Žingsnis pirmas. Pradžioj, yra prasmės, džinsus šiek tiek susendinti – išblukinti. Jei džinsai ie be to jau padėvėti ir sendinti nereikia – šį punktą praleiskite. O jei ne, tai paimkite baliklį, turintį savo sudėtyje chloro ar „naminę priemonę” „Vanish” miltelių. Ištepkite tas džinsų vietas, kurias norite pašviesinti. Geriau daryti tai chaotiškos formos, be tiesių kraštų. Dirbkite ypatingai kruopščiai, ypač su medžiagomis, turinčiomis chloro, nes galite gauti nepageidautiną kiaurymę jau šiame darbo etape. Dabar džinsus skalbiame, džioviname ir pereiname prie antrojo žingsnio.

Žingsnis antrasis
. Pereiname prie kiaurinimo. Pjauname ne šiaip sau skyles, o darome pjūvį – „makaroną” . Pirmiausiai reikia atžymėti taškus, nuo kur iki kur turi būti kiaurymė. Šioje vietoje reikia padaryti pjūvį žirklėmis ar aštriu peiliuku, skersai klešnės. Skersinio pjūvio ilgis priklauso nuo jūsų prasimanymo. Bet ne verta pjauti nuo klešnės siūlės iki siūlės, nes tada dalis klešnės nudribs ir negražiai gulės ant kojos. Geriau daryti įkirpimus kas du – tris centimetrus, nors pagal aukštį skylė planuojama ir didesnė. Kitokiu atveju jūs pavargsite atpalaiduodami išilginius siūlus. Keli žodžiai apie darbo techniką.

Suplyšusius džinsus

Suplyšusius džinsus galima pasidaryti patiems

Kaip ir visi kiti audiniai, džinsinis taip pat panašus į groteles – susidaro iš skersinių ir išilginių siūlų. „Makarono” , kurį mes ruošiamės palikti – siūlas skersinis (jis baltas), o tai, ką mes išimame iš audinio – siūlas išilginis (jis mėlynas). Darydami skersinį pjūvį, jūs perkertate išilginius siūlus, kurios reiks po to ištraukti.
Žingsnis trečias. Padarėte du pjūvius. Paimkite adatą ir pincetą. Jų pagalba jūs ištraukinėsite siūlus. Su adata išjudinkite būsimosios kiaurymės kraštus toje vietoje, kur darėte įpjovas, atlaisvinant skersinius baltus siūlus. Kaip taisyklė, pjūvio vietoje jie lengvai atsiskiria vienas nuo kito. Atskyras kelias eiles baltų siūlų, jūs galėsite užčiuopti išilginius mėlynus. Dabar dirbame pincetu – ištraukiame mėlynus siūlus. Jei nesigauna, ypač pradžioje, nebijokite siūlą nutraukti. Būtent dėl to, paties ilgiausio etapo, suplanuotos skylės aukštis neturi būti labai didelis. Kada įpjovos nėra toli viena nuo kitos, mėlyni siūlai išsitraukia lengviau.
Žingsnis ketvirtas. Gautos kiaurymės, pageidautina (taip gražiau atrodo), kraštus geriau suvelti per visą perimetrą. Tam, išilginius mėlynus siūlus iš kairės ir dešinės pusių, nutraukite pincetu, kad netvarkingiau atrodytų.
Dar du patarimai. Jeigu, formuojant didelę skylę, įpjovas siūlų ištraukimui daryti skirtingų ilgių, tai skylė gausis ne stačiakampė, o figūrinė. Ir pabaigai – baigus darbą, džinsus reikia praskalbti rankomis. Štai, atvirai kalbant, ir visos gudrybės. O kiek skylių daryti ant kelnių, jūsų asmeninis reikalas.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments