Elektros energijos taupymas buityje


0

Kartais sąskaitoje už elektros energiją nurodyta suma mums sukelia šoką, o, pavyzdžiui, kaimynų sąskaita atrodo visai kitaip. Bute gali būti tiek pat gyventojų, plotas gali būti toks pats, o sąskaitos gali labai skirtis. Kaip taupyti elektros energiją ir sumažinti savo mėnesio išlaidas?
1 Galima taupyti elektros energiją buto apšvietimui. Reikia pakeisti įprastas šviestuvų lemputes energijątaupančiomis lemputėmis. Jos brangesnės nei įprastos kaitrinės lemputės, bet sumažina elektros energijos vartojimą iki 7 kartų – tai duoda apčiuopiamą naudą šeimos biudžetui.
2 Pirkdami naujus buitinius prietaisus, atkreipkite dėmesį į jų energijos vartojimo efektyvumo klasę. A++ klasės indaplovė arba šaldytuvas sumažins energijos vartojimą 20% lyginant su tokia pačia B klasės buitine technika. Dažniau atitirpinant šaldytuvą taip pat galima sumažinti elektros energijos sąnaudas.
3 Nepalikite stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio naktį miego ar budėjimo režimu. Atrodo, kad tokioje būsenoje jis naudoja labai mažai elektros energijos, bet yra kitaip. Mobilių telefonų, planšečių ir nešiojamų kompiuterių įkroviklius taip pat reikia ištraukti iš elektros lizdo baigus naudoti. Rekomenduojama naudoti prietaisus, taupančius elektros energiją (ilgintuvus su mygtuku atjungti nuo elektros tinklo).
4 Nevertėtų virinti didelio kiekio vandens virdulyje, jei jums reikia tik puodelio arbatos. Jei reguliariai valysite jame susikaupusias nuosėdas, energijos vartojimas taip pat sumažės, o virdulys greičiau sušildys ar užvirins vandenį. Reikėtų paminėti, kad vandens užvirinimui elektrinė viryklė sunaudoja daugiau energijos nei elektrinis virdulys.
5 Reguliariai valykite dulkių siurblį, kad padėtų siurbimo jėga ir dulkių siurbliui būtų lengviau dirbti. Netrukus gavę sąskaitas pastebėsite, kad šis metodas yra veiksmingas tiems, kuriems įdomu, kaip taupyti elektros energiją.

11 patikrintų būdų, kaip taupyti elektros energiją

Energijos taupymas

Energijos taupymas

6 Skalbimo mašina sunaudoja daug elektros energijos, kurios didžioji dalis reikalinga vandeniui sušildyti. Todėl rekomenduojama pilnai pakrauti būgną ir pasirinkti taupymo režimą su nedidele skalbimo temperatūra. Drabužiai bus taip pat kokybiškai išskalbti, nes šiuolaikiniai skalbimo milteliai yra skirti skalbti neaukštos temperatūros vandeniu.
7 Oro kondicionierių rekomenduojama įjungti tik patalpoje, kur visi langai yra uždaryti, tada jis veiks efektyviai. Jei bute yra oro kondicionierius, šildymui geriau naudoti jį, o ne tepalinius šildytuvus, jungiamus į elektros tinklą.
8 Norint išlaikyti šilumą patalpoje rekomenduojama įstatyti gerus plastikinius langus, kurie, skirtingai nuo langų mediniais rėmais, nepraleis šalto oro srauto. Reikėtų apšiltinti ir balkoną jį įstiklinant.
9 Kaip galime taupyti elektros energiją lygintuvo pagalba? Tikslinga lyginti didelį skalbinių kiekį porą kartų per savaitę. Prieš pradedant darbą rekomenduojama surūšiuoti skalbinius pagal audinio tipą ir pradėti nuo mažiausios lyginimo temperatūros palaipsniui didinant.
10 Vykstant į darbą ar į kelionę, reikėtų išjungti iš elektros tinklo visus prietaisus, paliekant darbti tik šaldytuvą ir šaldiklį. Tai padės juos apsaugoti nuo galimo įtampos svyravimo ir savaiminio užsidegimo.
11 Jei gyvenate privačiame name, reikia jį kruopščiai apšiltinti. Tai galima lengvai padaryti be didelių išlaidų naudojant mineralinę vatą. Ši medžiaga yra naudojama ne tik sienų, bet ir lubų šilumos izoliacijai.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments