Ką reikia žinoti klijuojant plyteles ant grindų


0

Remontas – procesas sudėtingas – tiek laiko, tiek darbo, tiek finansinių sąnaudų prasme. Plytelių klijavimas, ganėtinai kruopštus darbas, reikalaujantis atidos, tvarkos, gerų įrankių bei medžiagų; bet tai nereiškia, kad šis darbas įveikiamas tik specialistui. Panagrinėkime grindinių plytelių klijavimą, metodu „siūlė į siūlę” . Šiuo atveju plytelės klojamos tiesiomis eilėmis, o siūlės pilnai sutampa.

Plytelių klijavimas

Plytelių klojimą pradeda nuo tolimiausio taško, kuris visada bus matomu. Taip daroma tam, kad pjaustomos plytelės, pagal galimybes, būtų mažiau matomos. Klijai maišomi pagal instrukciją, nurodytą ant įpakavimo ir tepami ant grindų, vienos plytelės pločiu. Klijai greitai stingsta, todėl neverta užtepti didesnio ploto. Jie paskirstomi specialia mentele (šukomis). Ant klijų dedama plytelė ir rankomis išlyginama. Galima pasinaudoti guminiu plaktuku, kuriuo plytelė iš viršaus pastuksenama, kad geriau priglustų prie klijų. Tarp plytelių dedami specialūs kalibruojantys „kryžiukai” , vienodų tarpelių formavimui. Būtinai naudokite gulsčiuką, lygumo patikrinimui. Jei plytelė atsigulė per aukštai, ją galima pakalti guminiu plaktukėliu, o jei įsigilinusi, po ja įdedama klijų ir po to išlyginama.

Plytelių klijavimas

kaip klijuoti plyteles

Kaip klijuoti plyteles

Plytelių apipjaustymas

Jei plytelė pagal savo matmenis netelpa, ją reiks apipjaustyti. Tam naudojamos specialios plytelių pjaustymo staklytės. Jei tokių neturite, galima panaudoti stiklo rėžtuką, metalo pjūkliuką ar kampinį šlifuoklį, su specialiu pjovimo diskeliu.

Kaip teisingai klijuoti plyteles. Video

Kaip teisingai klijuoti plyteles

Plytelių klijavimas Video

Siūlių užtrynimas

Kai plytelės suklijuotos, reikia palikti jas išdžiūvimui dviem, trim dienom, o po to jau galima užtrinti siūles. Tam reikia išimti įdėtus kryžiukus ir gumine glaistykle užpildyti visus tarpelius specialiu glaistu. Po to palikite išdžiūti, apie parą laiko. Po to nuvalykite plyteles kempine ir išplaukite grindis.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments