Kaip nepasiduoti raginimams išgerti per šventes


0

Alkoholizmas – baisus reiškinys. Jis kardinaliai pakeičia žmogų, apnuodijant jo ir jo artimųjų gyvenimus. Kiekvienas žmogus, skęstantis alkoholizmo liūne, praranda savo žmogiškumą, minties ir veiksmo laisvę. O jei panagrinėti giliau, pasirodo, kad kalčiausias dėl to, praktiškai, būna tik jis pats. Kažkam norisi pavartoti alkoholio atsipalaidavimui, kažkam atitolti nuo problemų, o dar kažkam, alkoholis – pramoga.
Alkoholis mus supa visur – televizijos ekranuose, baneriuose, mes girdime apie jį iš draugų ir pažįstamų. Šiuolaikinės alkoholį gaminančios kompanijos atrado būdą, kaip apeiti reklamą dienos metu draudžiančius įstatymus – dabar jos reklamuoja bealkoholinius produktus. Tačiau tokiais pat pavadinimais jie parduoda ir alkoholinius gėrimus, tik be priešdėlio „Be” .
Tegul šiuolaikinis žmogus ir nėra gundomas spalvingųjų reklamų, bet iki šiol, vis dar išlieka būdas, kaip papildyti alkoholikų „armiją” .Tai nemokėjimas atsisakyti nuo draugų kvietimų išgerti. Spaudžiamas, žmogus dažnai pasiduoda, nes nenori būti „balta varna” ar tiesiog, banaliai, nežino kaip atsisakyti. Šiame straipsnyje panagrinėsime kelis būdus, dėka kurių, jūs, nepakenkiant savo reputacijai, sugebėsite apginti savo nenorą išlenkti vieną – kitą taurelę.

Kaip atsisakyti alkoholio

Kaip atsisakyti alkoholio

Kaip atsisakyti alkoholio

Pirmasis patarimas, nors ir pasirodys banaliu, bet veiksmingas – teisingai pasirink draugus. Kam tau tokie draugai, kurie negerbia tavo pasirinkimo negerti? Stenkis bendrauti su tais, kurie visada bus už tave ir nebus suinteresuoti tavo organizmo nuodijimu. Žinoma, nereikia staigiai nutraukti santykius su išgeriančiais draugais, tačiau triukšmingose kompanijose nereikia jaudintis ir jaustis ne tokiu, kaip visi. Jei pasiūlys išgerti, tai paprastai, mandagiai, atsakykite „Ne” , be jokių tam paaiškinimų. Priešingu atveju, jūs tapsite apkalbų centru, bent jau pusdieniui.
Idealu, žinoma, būtų, jei aplamai nepakliūtumėte į kompaniją, kurioje yra mėgstama primygtinai siūlyti išgerti. Būtent todėl, visada planuokite ir siūlykite savo kompanijai alternatyvius laiko praleidimo ir pramogų būdus – kinas, boulingas, biliardas ir pan. Pasirinkus tokius draugus, jūs ir laiką linksmai praleisite, ir nepiktnaudžiausite alkoholiu.
Dar vienas būdas išvengti stikliuko, ypač, kai esate didelėje kompanijoje, tai gėrimo pakeitimas. Įsipylus sau sulčių ar limonado, vizualiai nukreipsite aplinkinių dėmesį nuo klausimo:” kodėl tu negeri?” . Svarbu, įsilieti į kompaniją ir elgtis linksmai, kaip didžioji dauguma.
Taip pat, parodyk visiems, kad tau linksma ir smagu ir be alkoholio. Jei tu būsi aktyvus šokių aikštelėje ir kituose atrakcionuose, niekam nekils mintis kontroliuoti tavo išgerto alkoholio kiekio.
Tačiau svarbiausias ir paprasčiausias patarimas – būkite pats tvirtai nusistatęs nevartoti alkoholio, nepriklausomai nuo supančių jus sąlygų. Į bet kokius raginimus išgerti, atsakykite žodeliu „ne” (žinoma, mandagiai, su šypsena). Tuo jūs parodysite, kad ir be šių lašų jūs jaučiatės puikiai ir jums linksma bei smagu. O tenkinti kažkieno norą, dėl ko jiems nieks nepasikeis, o jums bus ne į naudą, tikrai neverta.
Visiškai nesvarbu, kas ir kada jums norės įteigti, kad vakarėlyje būtina išgerti. Šį sprendimą galite priimti tik jūs pats; nuodyti savo organizmą ar ne. Ir neimkite į galvą dėl to, ką apie jus pagalvos kiti. Normalūs, tolerantiški žmonės,tik su pagarba pažiūrės į jūsų sprendimą, o tie, kas užpyks ar bandys pasityčioti – tai ne jūsų draugų ratas. O be to, daugeliui jūs tapsite teigiamu pavyzdžiu, kurie paseks jums įkandin.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments