Kaip užšaldyti daržoves ir žalumynus žiemai?


0

Nuo senų laikų žmonės stengėsi išsaugoti žiemai nors kažkiek tų vitaminų ir naudingųjų medžiagų, kurių gausu vasarą. Tam kasė rūsius, išmoko konservuoti bei džiovinti vaisius ir daržoves. Šiais, aukštesnių technologijų laikais, viskas paprasčiau –  galima juos užšaldyti.
Ir iš tiesų, nieko sudėtingo tame nėra –  sudėti į šaldiklį kažkiek daržovių, uogų, vaisių ir pan. Juo labiau, egzistuoja kelios liaudiškos gudrybės, padėsiančios išsaugoti daržoves bei žalumynus geriausios būklės ir reikiamos formos. Jei tiesiog, imti ir sudėti gniužulą reikiamų produktų į šaldiklį, tai gausime ledokšnį, nuo kurio nukrapštyti reikiamą kiekį ar norimą produktą, vargu ar pavyks.
Pirma taisyklė, kurios reikia laikytis prieš užšaldant, būtina produktą išplauti (nes iš šaldiklio jis tiesiai paklius į puodą ar ant keptuvės), atšildyti bent iki kambario temperatūros ir neužšaldyti atšildyto produkto pakartotinai.
Sekantis klausimas –  kame saugoti užšaldytą produktą. Patogiausias variantas –  paketas; juk jis saugus, patogus ir svarbiausia, kompaktiškas. Kitas variantas –  plastikinis konteineris. Jis gerai tinka tiems produktams, kurie gali negražiai deformuotis, gulėdami viens ant kito. O taip pat tokiuose konteineriuose patogu užšaldyti daržovių mišinius, kuriuos vėliau dėsite į patiekalus.
Po internetą „vaikšto” puikus žalumynų užšaldymo aliejuje, receptas: į ledo formeles galima pridėti kažkiek žalumynų ar, pavyzdžiui, baziliko ar česnako košelę ir užpilti alyvuogių ar saulėgrąžų aliejumi. Atminkite, kad stikliniai ir metaliniai indeliai užšaldymui kategoriškai netinkami, kadangi stipriai reaguoja į temperatūrinius svyravimus.
Pradėkime nuo daržovių užšaldymo. Praktiškai, visos žalumynų rūšys, ypač mūsų platumose augančios (krapai, petražolės, svogūnų laiškai…), gali puikiai išsilaikyti šaldiklyje. Tik reikia paruošti užšaldymui taip, kad būtų patogu: išplauti, pradžiovinti, supjaustyti ir sufasuoti patogiomis porcijomis.
daržoves

Laikas prieiti prie daržovių. Jos taip pat lengvai šaldomos, svarbiausia, kad jos nebūtų pernelyg vandeningomis. Ir pirmosios sąraše –  žiediniai kopūstai ir brokoliai. Prieš dedant šias daržoves į šaldiklį, reikia išskirstyti jas pagal žiedynus ir išplauti, o kad kopūstai nebūtų kieti, pavirkite pora minučių ir staigiai užpilkite lediniu vandeniu –  taip jūs sustabdysite pilno paruošimo procesą. Na, o po to jau galima juos pradžiovinti, sudėti į paketėlius ir užšaldyti.
Kad užšaldyti bulgariškąjį pipirą, būtina išimti iš jų sėklas, praplauti ir tik tada sudėti užšaldymui.
Ypatingų paruošimų užšaldymui reikia ir cukinijoms, ir baklažanams: kaip ir kopūstus, juos reikia apšutinti pavirus pora minučių ir staigiai apipilti šaltu vandeniu, prieš tai išplovus ir supjausčius reikiamais gabalėliais. Be to, geriau šaldyti vasarinius, o ne rudeninius baklažanus, nes jie gali įgauti kartoką prieskonį. Jei turite tik rudeninė veislę, tai gerokai jį pasūdykite, palaikę druskoje apie 30 minučių prieš virimą, o po to, praplaukite šaltu vandeniu, išdžiovinkite ir užšaldykite.
Kukurūzus ir įvairias ankštines kultūras prieš šaldant, reikia išlukštenti, sufasuoti jums reikalingais kiekiais į patogią tarą ir sudėti į šaldiklį. O kad iš gražių grūdų bei žirnelių nesigautų didelis ledinis gumulas, grūdus užšaldykite ant padėklo, o po to sudėsite į konteinerius ar paketėlius.
Atminkite, kad bet kokie užšaldyti žalumynai ir daržovės, gali gulėti kameroje ne ilgiau 8 mėnesių. Jei per tą laiką kažkiek liko nepanaudotų ruošinių, juos reikia išmesti.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments