Kaip auklėti katę: 10 taisyklių


0

Įsigydami kačiuką, žmonės visų pirma galvoja, kad namuose atsirado gyvas žaisliukas. Tačiau kačiukai auga gan greitai ir po kelių mėnesių, iš mažo pūkų kamuoliuko, „žaisliukas” virsta dideliu katinu. Ir jei tas katinas neišauklėtas, tai bendrauti maloniai su juo – nepavyks. Bet nemalonumų su katėmis galima išvengti, žinant ir laikantis 10 – ies paprastų kačių auklėjimo taisyklių.
Teisingo katiniško elgesio kačiuką moko mama, todėl anksčiau trijų mėnesių, atimti jį iš mamos, nerekomenduojama.
Katė turi turėti savų žaisliukų. Tai gali būti guminiai kamuoliukai, kauliukai, gauruotos pelytės, skiautelė audinio ar tiesiog, virvelės gabaliukas.
Niekada nekelkite prieš gyvuliuką balso. Galima pasakyti griežtesniu tonu, bet tik ne riksmu. Nuo riksmo geriau nebus.
Auklėjant kačiuką, laikykitės vienodo elgesio linijos. Jei reikia kažką drausti, drauskite nuolat, be jokių nuolaidų. Blaškymasis tarp „šiandien leidžiu – rytoj – ne” , prie gero neprives.
Jei katė jūsų paklausė ir jūs tuo patenkintas, leiskite tai suprasti ir augintiniui – duokite kažką skanaus.
Taip, kaip ir šuniuką, galima išmokinti ir katę, komandų „Fu” arba „negalima” . Žinoma, katė tai išmoksta sunkiau, bet dažniausiai – pavyksta.

Kaip tinkamai prižiūrėti katę

Kaip auklėti katę

Kaip auklėti katę
Vardu katę visada vadinkite švelniai, maloniu tonu. Kai kviečiate pas save, vadinkite vardu, o ne „kis – kis” . Katės gerai sugeba išmokti savo vardą.
Mušti kačiuko jokiais būdais negalima. Ši taisyklė liečia, auklėjant visus naminius gyvūnėlius. Katė mėgsta, kai jos asmenybė gerbiama, bet reikia turėti tam tikras ribas, nes, artėjant brendimui, ypač katytės, nori parodyti, kad šeimininkė čia ji.
Pakeisti charakterį katei, praktiškai, neįmanoma. Ji jau su tokiu pas jus atėjo. Bet pastatyti jos elgesį į vietą – pilnai įmanoma.
Reiškiate savo augintiniui meilę, švelnumą ir jis visada jums atsakys tuo pačiu.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments