Kaip tinkamai pasirinkti mezgimo siūlus


0

Kaip išsirinkti siūlus

pasirinkti mezgimo siūlus

Mezgimo siūlai

Mezgimas kartu su siuvinėjimu ir siuvimu iki šiol yra vienas iš labiausiai mylimų ir populiarių moterų hobių. Kruopštus procesas yra puiki priežastis atsitraukti nuo buitinių problemų, o ramus laiko praleidimas padeda nusiraminti, susikaupti ir su nauda savo šeimai praleisti laisvą laiką. Medžiagų pasirinkimas yra svarbus žingsnis – tinkamai parinkti siuvimo priedai padės net labiausiai sudėtingą idėją realizuoti lengvai ir su malonumu.

Mezgimo siūlai

Jeigu kalbėti konkrečiai apie mezgimą, tai būtent nuo siūlo tipo galų gale priklausys tankis, rašto kokybė ir vizualinis sumanyto daikto suvokimas ar dekoro elementai. Siūlai yra suskirstyti į keletą grupių – natūralius, augalinės kilmės ir sintetinius. Natūralūs daugumoje tinka megzti šiltiems ir net šiek tiek masyviems drabužiams. Iš augalinių siūlų puikiai gausis lengvi ir ažūriniai raštai, o sintetiniai siūlai pakerės spalvų gausa ir savo tvirtumu.

Naturalūs siūlai mezgimui

Jei išsamiau pažvelgsime į kiekvieną tipą, tai natūralūs siūlai (vilna, angora, moheris, alpaka) skirti megzti žieminiams drabužiams, nes puikiai išlaiko šilumą. Priklausomai nuo pasirinkto siūlų tipo reikia pasirinkti ir virbalus. Pavyzdžiui, angora yra labai plonas siūlas ir ant storų virbalų pastoviai trūkinės. Augalinės kilmės siūlai taip pat yra skirtingi. Medvilnė tiks ažūrinių dalykų mezgimui, lininiai laikomi labiausiai tvirtais, tačiau neturi spalvų asortimento, o šilko yra elastingesni ir gali būti dažomi – jie gali būti naudojami, kaip drabužių, taip ir papuošalų mezgimui. Sintetiniai siūlai yra mylimi šiuolaikinių mezgėjų, tačiau juos renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį – ne mažiau kaip 60% turėtų būti natūralių medžiagų, kitaip drabužis” elektrinsis” .
Atskiru siūlų tipu galima išskirti melanžą. Tokio plano siūlas susideda iš keleto skirtingų spalvų ar sudėties siūlų. Melanžo privalumams galima priskirti lengvumą renkantis raštą ir jo gebėjimą lengvai paslėpti visas klaidas, kurios atsiranda proceso metu.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments