Kaip apšiltinti grindis name ar bute


0

Privačių namų ir butų gyventojai, vis dažniau imasi šiltinti savo būsto grindis. Tokios grindys ne tik padeda sutaupyti, bet ir sukurti namuose jaukumą bei komfortą. Vykdant grindų šiltinimo darbus, nebūtina kviesti meistrų brigadą; darbą galima atlikti ir savarankiškai. Svarbiausia – įdėmiai išmokti grindų klojimo taisykles.
Prieš pradedant šiltinti grindis, būtina sudaryti darbų planą, pagal etapus.
• Reikia nustatyti, būtent kurioje vietoje bus įrengtas termoreguliatorius;
• Parinktoje vietoje reikia išgręžti sienoje angą ir jau nuo jos žemyn, link grindų, praštrobuoti vietą vamzdeliams ir davikliui.
• Grindų pagrindą kruopščiai išvalyti, o esant reikalui – užpilti naują cementinę ar savaime išlyginamąją dangą, apie 30mm storio;
• Atžymėti vietas, kur grindys nebus šiltinamos ir būtinai atžymėti atstumus nuo sienos, apie 5 cm.
• Iškloti termoizoliaciją tarp kabelio ir grindų. Termoizoliacija gali būti įrengiama dviemis būdais: pagal sienų apačios perimetrą vertikaliai arba horizintaliai, per visą grindų plotą. Norint apsisaugoti nuo drėgmės, ant termoizoliacinio sluoksnio reiktų užkloti hidroizoliacinę medžiagą.

Šiltiname namų grindis

Kaip apšiltinti grindis

Grindų šiltinimas

Prieš šildomojo kabelio klojimą, preliminariai, pagal galimybes, grindų pagrindą išklokite išlyginamąja danga. Tai neleis kabeliui perkaisti ir tarnaus kaip tvirta atrama jam. Jei tam galimybių nėra, tai kabelį galima iškloti ant metalinio tinklo. Po to galima užlieti finišinę dangą. Po to, kai cementinis skiedinys užstings, ant jo reikia užkloti termoizoliacinį sluoksnį su folija, užtvirtinant jos kraštus lipnia juosta. Laidų tvirtinimui geriausia panaudoti montažinę juostą. Ją reikia dėti horizontaliai, kas pusę metro ir pritvirtinti prie pagrindo vinimis, medsraigčiais ar kitomis tvirtinimo priemonėmis, priklausomai nuo pagrindo medžiagos.
Sekantis žingsnis – šildomųjų sekcijų įrengimas. Prieš išvyniojant kabelį, būtina patikrinti varžas. Kokios jos turi būti, bus parašyta garantiniame talone ar kitame dokumente. Varžos dydis, paprastai sutampa su varža, nurodyta ant movos etiketės. Skirtumas leidžiamas iki 10 procentų. Toliau – kabelio galą reikia praverti pro gofrą ir įmontuoti į paruoštą štrobą sienoje. Kabelio galas ir mova, fiksuojami montažine juosta. Atlikus šiuos veiksmus, galima kloti šildomąjį kabelį.Reiktų turėti omenį, kad movos vieta grindyse, būtų toje vietoje, kad vėliau ją lengvai galima būtų užlieti cementiniu skiediniu. Svarbu stebėti, kad laidai nesikryžiuotų tarpusavyje, o klojant juos, išlaikyti reikalingą tarpą. Ten, kur yra būtinybė kabelį sulenkti, lenkimo spindulys turi būti ne mažesnis 50 mm. Kitame gale mova tvirtinama, kaip ir pradžioje.
Svarbus etapas grindų šiltinime – daviklio įrengimas. Baigus kloti kabelius, reikia imtis paties daviklio montavimo darbų.
Jis dedamas į gofrą. Reikia pažymėti, kad maitinantis kabelio galas ir daviklis, montuojami į tą pačią štrobą. Toje vamzdelio dalyje, kur planuojama prijungti termoreguliatorių, turi būti aklė, kad į jį nepatektų cementinio skiedinio. Jei kartais daviklis išeis iš rikiuotės, šitaip sumontavus, jį lengvai galima bus pakeisti. Po daviklio ir kitų laidų privedimo iki paskirstymo dėžutės, reikia pajungti termoreguliatorių. Baigus tai, galima užpylinėti finišinę dangą.

Kaip apšiltinti grindis. Video

Kaip apšiltinti grindis


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments