Kaip pasirinkti dulkių siurblį namams?


0

Pasimesti buitinės technikos parduotuvėje, renkantis dulkių siurblį, labai paprasta. Kadangi pasirinkimas yra didžiulis. Nuo paprastų modelių iki sudėtingų, plaunančių ir didelių gabaritų. Prieš perkant protinga nusistatyti kriterijus, pagal kuriuos reikės rinktis dulkių siurblį namams.

Plaunantis arba paprasta. Kaip teisingai pasirinkti dulkių siurblį

Jei namuose kilimai ar kiliminės dangos, o ne parketas ar laminatas, prasminga pirkti plaunantį dulkių siurblį. Jis reikalingas šlapiam valymui. Todėl, jei namuose yra medinės grindys, idėją dėl plaunančio agregato teks išmesti. Tačiau namų šeimininkėms, pasiruošusioms triūsui prižiūrint plaunantį dulkių siurblį (juk jį reikia išardyti ir išvalyti po kiekvieno naudojimo), bus naudinga žinoti, iš ko jis susideda.
Be tradicinės turbinos jis turi nusodinimo baką, kur lieka visi nešvarumai, siurblį, kuris išpurškia ploviklį ant grindų, jo baką, taip pat įvairius siurbimo antgalius ir purkštukus. Toks dulkių siurblys yra daug didesnis negu įprastinis, sauso valymo. Bet jis turi didelį pranašumą: po šlapio valymo plaunančiu dulkių siurbliu ant kilimų beveik nelieka dulkių ir purvo.
Dulkių siurbliai sausam valymui mažiau įnoringi ir nereikalauja valyti po kiekvieno naudojimo, jie yra kompaktiški, patogūs ir lengvi, o yra ir visai miniatiūriniai modeliai.
Išskirtinis tarp jų – dulkių siurblys robotas. Jis yra mažas suapvalintas įrenginys su paties judėjimo funkcija. Savarankiškai slinkdamas per grindis, jis išvalo jas nuo dulkių. Robotui paklūsta ir lygios grindys, ir kilimas su aukštu pūku. Jis neturi jokių vamzdžių ar didelių antgalių.
Tačiau, kad ir koks ištobulintas būtų sauso valymo dulkių siurblys, jis valymo kokybe neprilygsta plaunančiajam.
Dėl to ir kaina: plaunantieji dulkių siurbliai yra daug brangesni už paprastus.

Kaip išsirinkti geriausią dulkių siurblį

Kaip išsirinkti dulkių siurblį

Kaip išsirinkti gerą dulkių siurblį

Didelis ar mažas. Kaip išsirinkti tinkamiausią dulkių siurblį

Viskas, kas parašyta ant dulkių siurblio dėžės apie galingumą, neveikia namuose valymo metu!
Reklamuojamas galingumas – tai galingumas, kurį vartoja pats variklis. O kaip galingai dulkių siurblys gali siurbti dulkes ir nešvarumus, reikia tikrinti tik prieš perkant parduotuvėje. Pagal įsiurbiamo oro greitį galima nustatyti, kiek nauja technika skiriasi nuo senos, naminės. Tai galima matyti ir pajusti iš karto, kai tik įjungiamas dulkių siurblys.
Taip pat galingumas yra tiesiogiai proporcingas įrangos dydžiui. Tai yra, kuo didesnis dulkių siurblys, tuo jis galingesnis. Tokių modelių ir antgaliai platesni, ir todėl efektyvesni. Dėl šių savybių valymas atrodys trumpalaikis reikalas. Paprasčiau tariant, dideli dulkių siurbliai – dideliems plotams, maži – mažiems.

Svarbios savybės. Renkamės dulkių siurblį

• Geras dulkių siurblys turi keletą filtrų, tarp jų – papildomi, N.E.R.A. filtrai, vandens, padedantys kruopščiau išvalyti paviršius ir pašalinti net mažiausias dulkių daleles.
• Kai kurie iš jų turi kombinuotą filtravimo sistemą, kai be pagrindinių ir papildomų filtrų yra dar ir centrifuga. Tokie dulkių siurblių modeliai, žinoma, brangesni už paprastus, sudarytus tik iš vieno dulkių surinktuvo – šiukšlių maišelio.
• Jei pasirinkimas yra tik” pigaus” kategorijoje, verta pasvarstyti: pirkti su daugkartiniu dulkių surinkėju ar vienkartiniu, kurį reikės vis keisti į naują.
• Tačiau šiandien yra alternatyva be galo purviniems dulkių maišeliams – plastikiniai konteineriai. Kaip taisyklė, jie yra skaidrūs, lengvai įdedami ir išimami iš bendros dulkių siurblio konstrukcijos, kad tiesiog išplauti nuo nešvarumų.
• Tarp patogių priedų galima pažymėti sukiojamą žarną, kuri sukasi aplink savo ašį. O taip pat turbo-šepetį, kuris daug geriau, nei įprastinis plyšio surenka plaukus, vilną ir puikiai sutraukia dulkes iš aukšto kilimų pūko.
• Kad būtų patogiau judėti ir greičiau supakuoti dulkių siurblįo kai kuriuose modeliuose yra ištraukiamas kabelis. Po valymo jis įtraukiamas į dulkių siurblio vidų vienu mygtuko paspaudimu.
• Renkantis dulkių siurblį svarbu atkreipti dėmesį į svorį.
• Taip pat verta paprašyti parduotuvės konsultanto įjungti paeiliui šiuos modelius ir palyginti pagaliau triukšmo lygį.
• Prieš patį pirkimą reikia pasitikslinti garantinį laiką ir remonto paslaugų sąlygas.
Būti atgrasiu šitame reikale – nereiškia nusibosti, o reiškia mokėti išsirinkti.

Dulkių siurblys-šluota. Video

Dulkių siurblys-šluota


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments