Kaip teisingai prižiūrėti šaldytuvą


0

Buitinei technikai, kaip žinia, reikalinga nuolatinė priežiūra, kitaip – ji greitai išeina iš rikiuotės. Kaip prižiūrėti šaldytuvą, kad jis tarnautų ilgus metus?
Norint, kad daiktas pratarnautų ilgiau, būtina ne tik su juo tvarkingai elgtis, bet ir tinkamai jį prižiūrėti. Šiame straipsnyje pakalbėkime apie nepamainomą šių laikų buitinį prietaisą – šaldytuvą.
Teisinga jo priežiūra – ne tik švara, bet ir jūsų sveikatos rodiklis; juk mikrobai, kurie gali ten įsiveisti prie netinkamos priežiūros, gali pakenkti jūsų ir jūsų šeimos narių sveikatai.
Ir taip – vis viena, svarbiausia – palaikyti švarą. Produktai, kuriuos jūs laikote šaldytuve, turi būti švariuose induose, konteineriuose ir gerai įpakuoti. Nerekomenduojama laikyti kompotų, sulčių, sriubų ir kitų produktų, atvirais. Ant šaldytuvo vidinių dalių atsiradusias dėmes, reikia nedelsiant nuvalyti kempinėle ar skudurėliu.

Šaldytuvo priežiūra

Šaldytuvaz

Šaldytuvas – kaip jį reikia prižiūrėti?

Šaldytuvą periodiškai reikia atitirpinėti, o modelius, neturinčius automatinės atitirpimo funkcijos – dažniau. Tam reikia išimti visus produktus iš šaldytuvo ir ištraukti laidą iš maitinimo šaltinio. Jei pastebėjote bent menkiausią produkto gedimo požymį, tą produktą nedelsiant išmeskite.
Laikom išjungtu šaldytuvą iki tol, kol nutirps visas sniego sluoksnis. Draudžiama nuo šaldymo elementų gremžti ledą ar sniegą kietu daiktu; taip galite sugadinti įrenginį. Norint atitirpimo procesą pagreitinti, galite pastatyti į vidų puodą su karštu vandeniu. Kai kas naudoja ventiliatorius ir fenus. Nepamirškite pasirūpinti betirpstančio vandens nutekėjimu.
Šaldytuvas baigė atitirpti – dabar švariai nuvalome jo vidų ir tarpines durelių gumas muilo ar sodos tirpalu. Baigus valyti, palaikykite kiek laiko jį atviru, o po to nuvalykite sausa šluostele. Viskas – šaldytuvas paruoštas darbui. Įjungiame į tinklą ir galime dėti produktus atgal.
Nelaikykite ilgai atvirų durelių, dirbant šaldytuvui. Šiuo atveju jo mechanizmas bus priverstas nuolat dirbti, nuo ko sutrumpės jo tarnystės laikas.
Atliekant šias nesudėtingas manipuliacijas, jūs ilgai naudositės šiuo buitiniu prietaisu.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments