Kaip susitvarkyti bute be chemijos: 11 naudingų patarimų


0

Valymo priemonės, turinčios savo sudėtyje aitrių komponentų, neigiamai veikia ne tik žmogaus sveikatą, bet ir daiktų paviršius. Tokias medžiagas lengvai galima pakeisti natūraliomis priemonėmis, kurių galima nusipirkti vaistinėse ar parduotuvėje. Citrinų rūgštis, soda, garstyčios, actas, tampa aktyvūs pagalbininkai buityje.
1 Citrinų žievelės pasižymi unikaliomis savybėmis – jos gerai naikina nemalonius kvapus patalpose. Sutarkuokite kelių citrinų odeles, užpilkite litru šalto vandens ir leiskite kelias valandas nusistovėti. Prakoškite, o gauto skiedinio turinį papildykite iki dviejų litrų. Juo galima valyti įvairius paviršius, tame tarpe – šaldytuvus. Labai gerai atgaivina patalpų orą, jei purkštuvu apipurkšti kilimus ir užuolaidas.
2 Naminių gyvūnų augintojai teigiamai įvertins citrinų sultis, kurios efektyviai šalina ekskrementų kvapus. Jomis galima atplauti zonas, kuria gyvūnai atžymi savo šlapimu, jų tualetus. Sultis reikia pusiau praskiesti vandeniu. Būkite atsargūs – po gausaus sulčių kiekio, gali likti balkšvos dėmės.
3 Atplauti susitepusias glazūruotas plyteles, galima mišiniu, susidedančiu iš 25 ml vandenilio peroksido, 1 arbatinio šaukštelio bet kokio skystojo muilo ir 25 g sodos. Užsimaukite gumines pirštines, gauta mase ištepkite plyteles ir palaukite 10 minučių. Lengvai prabraukite kempinėle ir nuskalaukite vandeniu. Jei po to lieka nemalonus drėgmės kvapas, įmaišykite į stiklinę vandens pusės citrinos sulčių ir nuvalykite plyteles arba apipurkškite purkštuvu.
4 Panaikinti įsisenėjusius nešvarumus nuo virtuvinių viryklių, galima stipriu kristalinės citrinos rūgšties tirpalu. Į 50 ml vandens, suberkite arbatinį šaukštelį citrinos rūgšties. Gautuoju tirpalu ištrinkite problemines vietas. Po 10 minučių nuvalykite servetėle ar skudurėliu. Pageidautina valyti viryklę po maisto gaminimo, kai paviršiai dar šilti.
5 Atplauti stipriai purvinus ir priskretusius indus, galima garstyčių milteliais. Užkimškite kriauklės nutekamąją angą, sudėkite į ją indus, supilkite porą valgomųjų šaukštų garstyčių miltelių ir užpilkite karštu vandeniu. Kai tik vanduo atvės, atkimškite kanalizacijos angą ir kempinėle nutrinkite suminkštėjusį purvą. Geresniam efektyvumui, kempinėlę galima pamirkyti garstyčių milteliuose ir taip prabraukti labiausiai purvinus įrankius.

Namu ir butu tvarkymas be chemijos

Kaip susitvarkyti bute be chemijos

Buto tvarkymas

6 Citrinos rūgštis gali būti panaudojama nuvalant aprūdijusias vonias ir kriaukles. Pripilkite tarą karšto vandens, supilkite kelis didelius pokėlius citrinos rūgšties ir palikite nakčiai. Ryte nuleiskite vandenį ir nuvalykite vonios ar kriauklės sieneles geriamąja soda ir nuskalaukite. Jei apnašos labai įsisenėję, paviršius liks baltas tik pakartojus procedūrą.
7 Virtuvės ištraukiamosios ventiliacijos grotelės ir kiti atributai dažnai pasidengia riebaliniu sluoksniu, kurį pašalinti galima su soda. Nuimkite groteles, filtrus, kitas detales, sumerkite į verdantį vandenį. Po to pradėkite berti sodą, po vieną arbatinį šaukštelį. Vidutiniškai, 3 – 5 litrams vandens, prireiks apie 100 g sodos.
8 Ant virdulių sienelių dažnai susikaupia kalkių nuosėdos, kurias pašalinti galima, panaudojus actą. Įpilkite šaltą vandenį, pridėkite 50 ml 9 proc. acto ir užvirinkite. Vandenį išpilti pageidautina po paros laiko. Po to virdulį praplaukite vandeniu.
9 Ant orkaičių sienelių susikaupia riebalai, kuriuos pašalinti nelengva ir specialiomis priemonėmis. Bet juos nesunkiai pašalina amoniakas. Į lėkštę įpilkite amoniakinio tirpalo, pastatykite į orkaitę ir uždarykite dureles. Ryte išimkite lėkštę, o sieneles praplaukite vandeniu.
10 Nemalonius kvapus nuo kilimų, minkštų baldų ir čiužinių, panaikins druska, sumaišyta su soda. Mišinį išbarstykite ant paviršių, pora valandų palaukite, o po to dulkių siurbliu susiurbkite. Drėkinti nereikia, nes gali likti balkšvos dėmės.
11 Langus išplauti galima spiritiniu skiediniu. Praskieskite 100 ml spirito 300 ml vandenyje. Gerai skiedinyje išmirkykite skudurėlį, kuris nepalieka pūkelių ir juo nuplaukite langą. Dryžių turėtų nelikti, jei gerai pašalinote purvą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments