Kaip gydyti kosulį namų sąlygomis


0

Kosulys – bene labiausiai paplitęs ir nemalonus peršalimo simptomas.
Kiekvienas iš mūsų žino, koks alinantis jis gali būti. Kosulys neleidžia džiaugtis gyvenimu, jis trukdo darbui, ilsėtis ir net miegoti. Todėl pagrįstai kyla klausimas, kaip jo atsikratyti namų sąlygomis be brangių vaistų ir vizitų į ligoninę.
Pirmiausia, išsiaiškinkime su teorine klausimo puse. Kosulys – organizmo refleksas, su kurio pagalba iš kvėpavimo takų yra pašalinamos gleivės, dulkės ir kitos kliūtys trukdančios pilnaverčiam kvėpavimo sistemos darbui. Ši reakcija sukelia bronchinės gleivinės dirginimą.

Kaip gydyti kosulį: naudingi patarimai

Kaip gydyti kosulį namų sąlygomis

Patarimai, kaip gydyti kosulį

Yra dviejų rūšių kosulys:
Sausas (neproduktyvus). Žalos dėl tokio kosulio kartais daugiau, nei naudos. Būtent jis tampa nuovargio ir produktyvumo sumažėjimo priežastimi. Dažnai sausas kosulys ne tik persekioja žmogų visą dieną, bet ir kyla netikėtai, priepuolių forma. Ypač sunkiais atvejais, tokie priepuoliai gali sukelti vėmimą ar pažeisti gleivinės audinius.
Šlapias. Šlapias kosulys – mūsų draugas ir ištikimas pagalbininkas kovojant su liga. Išskiriamų skreplių dėka, mikrobai, sukeliantys ligą, yra pašalinami iš kvėpavimo takų, taip pagreitinant sveikimo procesą.

Kaip kovoti su kosuliu namų sąlygomis?

Mes visi esame žmonės, ir kiekvienas iš mūsų nori šiek tiek sutaupyti. Be to, ligos dažnai užklumpa mus netikėtai, sutrukdydami numatytus planus. Dėl šios priežasties daugelis ieško paprastų, efektyvių ir nebrangių būdų atsikratyti kosulio namuose. Mes siūlome Jums keletą receptų, kuriais turi būti” apsiginklavusi” kiekviena šeimininkė.
Pienas. Nuostabios šio gėrimo savybės yra pažįstamos visiems nuo vaikystės. Be to, tai puiki priemonė kovojant su kosuliu ir peršalimu. Maišykite pieną su medumi, soda, sviestu, imbieru, propoliu ir bananu. Tokias priemones mielai geria tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Gydymas gali būti malonus!
Juodieji ridikai. Šios daržovės populiarumas kaip vaisto yra paaiškinamas: juodos spalvos ridikėliuose yra eterinio aliejaus. Šis aliejus yra puikus tuo, kad jis turi lizocimo medžiagos, kuri veikia kaip stipri baktericidinė priemonė. Jos dėka, didėja skreplių kiekis, todėl sveikimas yra greitesnis.
Gerkite po vieną arbatinį šaukštelį ridikėlių, 5 kartus per dieną, ir ligos neliks nei kvapo! Norint sušvelninti savitą skonį, pridėkite cukraus, o geriau – medaus.
Pelyno tinktūra. Norint greitai atsikratyti kosulio, reikia paimti džiovintų pelynų (apie 20 gramų) ir užpilti puse litro degtinės. Gėrimas turėtų pastovėti nemažiau nei vieną parą. Gerkite po vieną šaukštą du arba tris kartus per dieną.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments