Kaip teisingai bėgioti


0
Kaip teisingai bėgioti
Kada geriausia bėgioti
Taisyklingas bėgimas
Kaip teisingai organizuoti
Kaip pradėti
Patarimai pradedantiems

 
Sveiko gyvenimo būdo mada vis daugiau žmonių skatina skirti laiko bėgiojimui. Tai pati populiariausia treniruočių forma, nemokama ir prieinama bet kuriuo metų laiku. Be to, ji nereikalauja specialių žinių ir pasiruošimo. Nors reikia pastebėti, kad kelias svarbias taisykles bėgikams visgi verta žinoti, kad užsiėmimai ne pakenktų, o suteiktų didžiausią naudą.

  1. Turbūt dažniausias klausimas – kada geriau bėgioti: ryte ar vakare? Nėra vieningo atsakymo, nes kiekvienas žmogus turi savo biologinį laikrodį ir kiekvieno aktyvumo pikas pasireiškia skirtingu paros laiku. Tačiau reikia atsižvelgti į svarbią gydytojų pastabą: jie tvirtina, kad dėl hormonų, atsakingų už fizinį aktyvumą, ypatybių vyrams geriau bėgioti rytais, o moterims – vakarais.
  2. Nepradėkite staiga. Kartais išbėgę pabėgioti, mes jaučiame pagundą iškart „rauti” iš vietos, bet taip elgtis nereikėtų. Atminkite, kad bėgimas – rimta širdies, raumenų ir plaučių apkrova, ir staigiai ją padidinti yra labai pavojinga sveikatai. Ypač jei neįpratote gyventi aktyviai ir dirbate sėdimą darbą. Paruoškite savo organizmą: pradėkite nuo reguliarių pasivaikščiojimų sparčiu tempu, tada kaitaliokite vaikščiojimą su bėgimu. O prieš pradėdami bėgioti, atlikite dinaminius tempimo pratimus – įtūpstų ir pritūpimų seriją, kuri paruoš jūsų raumenis.
  3. Kaip taisyklingai bėgioti

    Kaip teisingai bėgioti

    Kaip teisingai bėgioti

  4. Ypatingai svarbu teisingai statyti pėdas. Bėgant apkrova tenka ne tik raumenims, bet taip pat ir sąnariams. Žvelgdami į sulėtintą žmogaus bėgimą galime pamatyti, kad kai kuriais momentais jis neliečia žemės, tai yra, iš tikrųjų jis pašoka ir nusileidžia ant vienos kojos. Ji priima visą kūno svorį ir amortizuoja smūgį. Jeigu pėda statoma neteisingai, pernelyg apkraunami čiurnos, kelio, klubo sąnariai ir stuburas. Specialistai teigia, kad saugiausias bėgimas – nusileidžiant ant pirštų. Tačiau tam reikia, kad tinkamai dirbtų blauzdų raumenys, todėl tai gali būti gana sunku pradedantiesiems. Todėl reikėtų pradėti statyti koją ant kulno, kas nėra labai gerai keliams, bet lengvai išmokstama. Tada reikėtų bandyti nusileisti ant visos pėdos, o vėliau – ant pirštų.
  5. Reikia pridurti, kad skirtingomis aplinkybėmis galima bėgti skirtingai. Pavyzdžiui, kai pavargsta blauzdos raumenys, galima pradėti bėgimą nuo kulno ant pirštų, lipti į kalną geriau visa pėda. Bet kokiu atveju svarbu nugarą laikyti tiesiai ir išlaikyti natūralius stuburo išlinkimus, kad būtų geresnė jo amortizacija.
  6. Dauguma trenerių pataria bėgimui pasirinkti minkštą ir elastingą paviršių – stadionų bėgimo takelius, smėlį, žolę ir lygius miško takelius. Tačiau pastaruoju metu fiziologai pradėjo raminti miesto bėgikus: asfaltas taip pat tinka bėgiojimui, jis netgi turi pranašumą – ant kietų paviršių sąnariai geriau amortizuoja smūgius, o ant minkštų – kojos praranda lankstumą. Bet kokiu atveju, reikalinga tinkama avalynė su amortizuojančiomis detalėmis pirštų ir kulno srityje.

Naudingas patarimas
Geriau bėgioti kiek įmanoma toliau nuo važiuojamosios kelio dalies, kad į aktyviai dirbančius plaučius nepatektų automobilių išmetamų dujų ir jų ratų keliamų dulkių.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments