Kaip pakeisti sutrūkusią plytelę?


0

Kiekviena plytelė, net ir pati patvariausia, gali įtrūkti ir prarasti savo patrauklią išvaizdą. Daugeliui žinoma situacija, kai vienas nevykęs veiksmas, gali pažeisti plytelę ar ją apskaldyti. Norint ištaisyti padėtį, nebūtina keisti visą apdailą; užtenka pašalinti defektuotus elementus, o į jų vietą įklijuoti naują plytelę.

1. Pašalinkite tarpelių glaistą

Visų pirma, būtina nukrapštyti plytelių tarpelių glaistą, aplink sutrūlkusią plytelę. Tam galima panaudoti specialų grandiklį, kaltuką ar kitą, tam tinkantį įrankį. Kad nepažeisti kaimyninių elementų, juos geriau apklijuoti statybine lipnia juostele. Glaistas lengviau nusiims, jei jį suminkštinsime cementiniu skiedikliu.

2. Nuimkite pažeistus elementus

Jei reikia nuimti glazūruotą plytelę, užteks dviejų įrankių – plaktuko ir kirstuko. O nuimant keraminę plytelę, reiks elektrinio perforatoriaus. Pirmuoju atveju, reikia pakišti kirstuką po plytele ir atsargiai plaktuku kalti į kirstuką, kol pažeistas elementas nesutrupės galutinai. Keraminės plytelės atveju, kirstukui reiks paruošti specialius atramos taškus. Tam, plytelės kampuose reiks išgręžti kelias kiaurymes, o po to, iš eilės, įkalinėti į tuos taškus kirstuką ir atsargiai trupinti plytelę.

Kaip pakeisti sutrūkusią plytelę?

Kaip pakeisti pažeistą plytelę

3. Pašalinkite senus klijus

Jei jų nepašalinsite, nauja plytelė guls nelygiai, o be to, nukris po kelių dienų. Senus klijus nugrandyti galima metaline glaistykle.

4. Užtepkite naujų klijų

Klijus galima užtepti kaip ant pagrindo paviršiaus, taip ir ant plytelės. Antruoju atveju, pagrindo paviršių geriau sudrėkinti, kad geriau prikibtų klijai. Klijų paskirstymui po paviršių, geriau pasinaudoti specialia dantyta glaistykle – „šukomis” .

5. Įdėkite plytelę

Paskutinis etapas – plytelės įdėjimas. Šis procesas nėra sudėtingas: padėkite elementą ant klijų ir stipriai prispauskite.
Toliau seka itin atsakinga procedūra – būtina naująją plytelę idealiai sulyginti su jau esančiomis. Plytelę reikia tvarkingai palyginti, kad tarp plytelių tarpeliai būtų idealiai vienodi. Po to reikia pasiekti idealią plokštumą. Prie naujos plytelės reikia priglausti medinį tašelį ir atsargiai, plaktuku, kalenti per jį tol, kol naujoji plytelė susivienodins su esamomis. Patikrinti plokštumos lygį, galima, priglaudus per kelias plyteles gulsčiuką ar kitą idealiai lygų daiktą. Tarp jo ir plytelių (tame tarpe ir naujos), neturi būti jokio tarpelio.
Po to reikia pasirūpinti tuo, kad nauja plytelė nesusiskersuotu. Tam naudojami specialūs kryžiukai, kurie įtaisomi į plytelių tarpelius kampuose. Praėjus parai, kryžiukus išimkite, nuvalykite klijų likučius ir tarpelius užglaistykite specialiu tarp plyteliniu glaistu ar cementiniu skiediniu. Jei tarpelių glaistas spalvotas, teks pritaikyti ir vienodą spalvą. Tarpelių glaistas taip pat džiūsta parą laiko.

Ką daryti, jei nerandate identiškos plytelės?

• Pirmas variantas: įklijuokite labiausiai panašią plytelę, o po to, visą paviršių padenkite tamsesniais, purškiamais dažais.
• Antras variantas: išimkite iš paviršiaus kelias plyteles, savo nuožiūra ir įklijuokite į ten elementus, analogiškus pagal matmenis, bet skirtingo rašto. Gausite Pečvork stiliaus apdailą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments