Kaip savarankiškai pagaminti kietą sūrį


0
Sūrių gaminimas
Kaip gaminamas sūris
Kaip gaminti sūrį
Sūrių receptas
Gaminame sūrį
Sūrio gamybos procesas

Pramoniniuose sūriuose, kurių apstu parduotuvėse, daugybė įvairių konservantų, skonio stipriklių, dažiklių ir kitų priedų. O surasti ant prekystalio natūralų, naminį sūrį neįmanoma, o jeigu ir pavyks, tai kaina bus kosminė. O ką, jei pabandyti sūrį pasigaminti pačiam?
Jums reikes:

  • 0,5 kg varškės (ne riebios, be sojos ir palmių aliejų);
  • 1 l pieno;
  • 150 g sviesto;
  • 1 kiaušinio;
  • Sodos ir druskos.

Kaip savarankiškai pasigaminti kietą sūrį

Kaip savarankiškai pagaminti kietą sūrį

Sūris

1 Reikia iš anksto paruošti talpą vandens voniai, marlę ir rėtį.
2 Varškę reikia gerai sumaišyti su pienu, gautą masę pastatyti ant mažos ugnies, nepertraukiamai maišyti plakimo šluotele. Taip maišyti reikia, kol mišinys nepradės tirštėti ir taps tąsus.
3 Tą tąsią masę reikia perkelti į rėtį, kurio dugnas išklotas marle ir leisti visiškai nuvarvėti išrūgoms.
4 Dabar reikia paruošti vandens vonią – tam reikia į didesnį dubenį pripilti vandens ir į jį įdėti mažesnį – metalinį ar emaliuotą indą. Viskas, vonia paruošta. O vonia reikalinga tam, kad kaitinamas sūris neprisviltų. Jis šildomas klijuosis prie indo sienelių ir dugno.
5 Kai apatiniame inde vanduo užvirs, į viršutinį indą dedame sviestą. Kai sviestas ištirpsta, dedame nuvarvėjusią pieno – varškės masę ir nuolat šildant maišome. Į gerai sušilusią masę įmušame kiaušinį ir įdedame vieną arbatinį šaukštelį druskos.
6 Masę reikia nepertraukiamai maišyti ir kai ji įkais, tada išberiame į masę vieną arbatinį šaukštelį sodos.
7 Pridėjus sodos, prasideda pats įdomumas – varškė lydosi ir po truputį virsta sūriu. Kai tik masė tampa vienalyte ir reikalingos konsistencijos, perpilame ją į indą, skirtą sūriui (ant dugno galima ištiesti maistinę plėvelę) ir paliekame aušimui.
Po dviejų – trijų valandų sultis sustings ir, jei labai nekantraujate, galite paragauti. Bet geriausiai, palikti jį trims – keturioms dienoms šaldytuve. Per tą laiką jis nusistovės, taps geltonesnis ir ženkliai skanesnis.
Jei varškės – pieno masės atmetimo etape, masę gerai nugręšime, kad išvarvėtų išrūgos greičiau ir įdėtume ją į atatinkamą formą, tai galėtume pasigaminti brinzą. Iš išrūgų reiktų pagaminti sūrymą ir jame išmirkyti varškę.
Dabar galime prieiti išvados – naminis sūris gaminamas visiškai paprastai, tam nereikia daug laiko, o 0,5 kg varškė ir 1 l pieno, kainuoja mažai. O iš tokio kiekio žaliavos, pasigaminsite 500 – 600 g skanaus, sveiko ir ekologiško sūrio.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments