Kaip efektyviai kovoti su pleiskanomis?


0

Pleiskanos plaukuose – kaip su jomis kovoti? Pleiskanos – ganėtinai nemalonus reiškinys, pridarantis daugybę rūpesčių. Apie jų atsiradimo priežastis, profilaktikos priemones ir gydymą, smulkiau galima sužinoti iš gydytojų – dermatologų.
Žmogui, kuris kenčia nuo pleiskanų, reikia rinktis tinkamos spalvos rūbus; o jei plaukai tamsūs, tai pridaro dar daugiau rūpesčių, nes ant juodų plaukų, pleiskanos matomos dar ryškiau.

Kaip atsikratyti pleiskanų?

kovoti su pleiskanomis

Pleiskanos plaukuose

Daugelis įpratę kovoti su šia problema, vartodami šampūnus, ant kurių etikečių parašyta, kad ši priemonė pasižymi stebuklingu pleiskanas pašalinančiu efektu. Tame yra dalis tiesos – geras šampūnas išties gali pagerinti plaukų būklę ir sumenkinti pleiskanų pasirodymą, bet tai tik laikinas reiškinys, kuris nepanaikins pagrindinio pleiskanų atsiradimo kaltininko – ligos, kuri vadinama seborėjiniu dermatitu.
Daugelis skaito, kad pleiskanos atsiranda dėl galvos odos sausumo. Sausasis galvos odos epidermis pradeda lukštentis ir atsiskirti nuo odos, smulkiais baltais dribsniais. Tačiau tai nėra tiesa. Tikroji priežastis gali slypėti tame, kad galvos odos riebalinės liaukos, išskiria per daug skysčių, dėl ko, kartu išsiskiria ir mielinis grybelis, kuri esti kiekvieno žmogaus odos mikrofloroje. Skirtumas tik tame, kad pas sveikus žmones grybeliai nesidaugina, kadangi suveikia tam tikri apsauginiai organizmo barjerai.
Silpnas imunitetas, stresai, ne sveika mityba, nervų ir endokrininės sistemų veiklos sutrikimai, nesveikų šampūnų bei muilų naudojimas – visa tai gali susilpninti minėtųjų apsauginių barjerų veiklą ir išprovokuoti grybelio dauginimąsi. O tai ir yra tikroji pleiskanų atsiradimo priežastis.
Ką tokiose situacijose, paprastai, daro žmonės? Pasitikėdami reklamomis, bėga į parduotuvę ir ieško šampūno, su atžyma – „Nuo pleiskanų” . Kaip taisyklė, tokios priemonės mažai efektyvios – jos tik gerai nuplauna jau esančias pleiskanas, bet neužkerta kelio atsirasti naujoms. Tiesa, einant į vakarėlį ar teatrą, tam momentui užteks.
Kovojant su pleiskanomis, teks pasinaudoti specialiaisiais gydomaisiais šampūnais, tepalais ir vaistiniais preparatais. Kompleksinis šių priemonių panaudojimas duos teigiamą efektą, normalizuos galvos odos mikrofloros sudėtį, dėl ko bus sustabdytas grybelio vystymasis.
Kartais, norint atsikratyti pleiskanų, tenka kreiptis į gydytoją – dermatologą, kuris, atlikęs atatinkamus tyrimus, nustatys tikrąją problemos priežastį ir paskirs tinkamą gydymą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments