Kaip panaudoti kavos tirščius


0

Kava – puiki priemonė, kuri padeda pabusti rytais; tačiau nereikia išmesti kavos tirščių;
Kavos atliekos dar gali būti naudingos namų ūkyje.
1 Maža to, kad ant kavos tirščių galima išburti ateitį, juos dar galima panaudoti kovoje su sodo ir daržo kenkėjais. Reikia išbarstyti tirščius aplink augalus. Dabar tokie kenkėjai, kaip skruzdėlės, sraigės, dirviniai šliužai, aplenks tokiu augalus dideliu lanku. O jeigu dar sumaišyti kavos tirščius su trintomis džiovintų apelsinų žievelėmis, tai ir smulkūs graužikai vengs šių vietų.
2 Kavos tirščiai gali tapti naudinga trąša augalams, mėgstantiems rūgštų dirvožemį. Reikia juos sumaišyti su nupjauta žole, šiaudais ar lapais ir išdėlioti aplink augalą. kavos tirščiai prisotina dirvą magniu, azotu ir kaliu. Taip pat galima tirščius išberti ir į kompostą, bet reikia įsitikinti, kad gautasis kompostas būtų subalansuotas.
3 Kofeinas labai naudingas morkoms. Jis tarsi užtaiso morkas energija. Todėl, prieš sėjant, sėklas reikia sumaišyti su nedideliu kiekiu džiovintų kavos tirščių. tokia trąša padės išauginti derlingą ir skanią daržovę.

Kavos tirščiai

Kavos tirščiai

4 Kavos tirščiai gali neutralizuoti nemalonius kvapus šaldymo kameroje ar šaldytuve. Tereikia juos atvirame indelyje pastatyti prie šaldytuvo galinės sienelės ir palaikyti ten apie dvi savaites.
5 Kavos tirščiai turi ir gerų abrazyvinių savybių, todėl jais galima nušveisti aprūkusius ir išpurvintus metalinius ir emaliuotus daiktus. Taip pat gerai, nesubraižant, nušveičia nešvarumus ir nuo poliruotų baldų.
6 Kavos tirščiai yra ir organinis, nekenksmingas dažiklis, tinkantis velykinių kiaušinių dažymui. kavos pagalba galima paprastą baltą popieriaus lapą paversti senovišku pergamentu. Toks popierius tinka kokios nors dovanėlės įpakavimui; gražiai atrodo. reikia tik popieriaus lapą pamerkti į skiestus vandeniu kavos tirščius.
7 Taip pat kavos tirščiai yra geras žmogaus odos šveitiklis. Reikia sumaišyti kavos tirščius su nedideliu kiekiu šilto vandens ir įdėti šiek tiek aromatinio aliejaus. Tokį natūralų šveitiklį galima naudoti įvairiose odos vietose. Jis gerai šalina negyvas odos ląsteles ir padaro ją švelnia ir aksomine.
8 Kad pagaminti švelnų veido odos šveitiklį, reikia du valgomuosius šaukštus kavos tirščių sumaišyti su tiek pat kakavos miltelių ir į gautą mišinį įmaišyti tris valgomuosius šaukštus riebaus pieno arba grietinėlės ir šaukštą medaus. Toks šveitiklis turi naudingų mineralų ir gamtinių antioksidantų.
9 Panaudota malta kava padės sustiprinti plaukus ir suteiks jiems sveiką blizgesį. Prieš plaunant galvą šampūnu, reikia kavos tirščius gerai įtrinti iki plaukų pagrindo. Kavos tekstūra pašalina mirusias ląsteles nuo odos prie plaukų šaknų ir nepažeidžia plaukų svogūnėlių.
10 Kavos tirščiai padeda kovoje prieš celiulitą. Reikia 2 – 3 kartus per savaitę įtrinti tirščius, praskiestus nedideliu kiekiu vandens, į problemines vietas ant kūno, dešimties minučių bėgyje. Jau po mėnesio probleminėse kūno zonose oda darysis minkštesne ir elastingesne, o celiulitas palaipsniui nueis.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments