Interjero spalvų derinimo taisyklės


0

Žmogus yra veikiamas aplinkos spalvinio fono, tai patiria savo pojūčiais, taip pat šis poveikis vyksta ir pasąmonės lygyje. Spalvos yra labai svarbios jos daro įtaką žmogaus pasaulėjautai, jos gali nuraminti arba sujaudinti, sukelti nerimo arba pasitikėjimo savimi jausmus. Pasirenkant savo buto interjero spalvas, būtina rinktis spalvas, kurios derėtų tarpusavy ir nesukeltų disharmonijos jausmų.

Spalvų derinimas interjere

Spalvų derinimas interjere

Spalvų poveikis žmogaus psichikai

Kuriant savo namų interjerą būtinai įvertinkite šio poveikio ypatybes, kurios yra pagrįstos mokslinių tyrimų duomenimis. Įrodyta, kad raudona spalva jaudina ir skatina veikti, ji stimuliuoja apetitą, todėl miegamuosiuose bei kambariuose skirtuose poilsiui, ši spalva netiks, net ir lokalios, atskiros raudonos spalvos erdvės gali būti įkyrios bei erzinančios. Tačiau, virtuvėse, sportui skirtuose patalpose ši spalva labai puikiai derės. Panašų poveikį turi ir oranžiniai atspalviai.
Mėlyna spalva ir visi jos atspalviai sukelia žmoguje ramybės bei saugumo jausmus, geltona – asocijuojasi su šviesa, saulės šiluma, džiaugsmu, žalia – pažadina vilties ir tikėjimą tuo, kad viskas bus gerai. Tačiau, dauguma neįvertina spalvų energetikos, atsižvelgia tik į savo pomėgius. Be abejo, kiekvienas žmogus renkasi jam patinkančias spalvas bei atspalvius, tačiau rinkdamiesi interjero spalvų gamą būtinai rinkitės spalvas, kurios dera tarpusavyje.

Spalvų gamos pasirinkimas skirtingų patalpų interjere

Spręsdami klausimus susijusius su skirtingų buto patalpų interjeru, nepamirškite, kad spalvos gali būti šiltos ir šaltos. Prie šiltų spalvų galima priskirti visą paletę nuo raudonų iki geltonų atspalvių, šaltos spalvos – visi atspalviai nuo mėlyno iki žalio. Todėl tuose kambariuose, kurie yra šiaurinėje pusėje, arba kurie retai nušviečiami saulės spindulių, geriausia pasirinkti šiltus spalvų derinius. Tose patalpose, kurios yra pietinėje pusėje, tiks šalti atspalviai, kurie įneš gaivumo ir vėsumo pojūtį karštą vasaros dieną. Šilti atspalviai vizualiai sumažina patalpos dydį, tuomet šaltos spalvos sukuria laisvos erdvės pojūtį, net ir mažame kambaryje. Rinkdamiesi spalvas bei atspalvius, nepamirškite, apie patalpų paskirtį.

Galimi spalvų deriniai

Profesionalūs dizaineriai kurdami drabužius ir aplinkos interjerą renkasi spalvų derinius pagal specialias lenteles arba spalvų ratus, kuriuose yra visos matomos spektro spalvos bei pagrindiniai jų atspalviai. Jūs taip pat galite pasinaudoti šiais patarimais ir pritaikyti vieną iš keturių derinimo dūdų: vieno atspalvio, kontrastinį, harmoningą bei mišrų.
Vieno atspalvio interjere yra naudojami skirtingi tos pačios spalvos atspalviai – nuo šviesių pastelinių iki tamsių. Toks pasirinkimo būdas leis sukurti kambaryje ramią atmosferą, todėl tokie deriniai naudojami miegamuosiuose kambariuose, taip pat patalpose, kuriuose dėmesio centre turi būti interjero detalės – meno kūriniai, originalūs kilimai, augalai, didelės ant grindų statomos vazos arba suvenyrų kolekcijos.

Interjero spalvų parinkimas

Interjero spalvų parinkimas
Patalpose kuriuose vyrauja kontrastinės atspalviai, naudojamos dvi – trys spalvos, kurios spalvų rate yra viena priešais kitą. Šiuo atveju būtina atsiminti, kad erdvės turinčios skirtingus atspalvius ne turi būti lygiavertės, nes toks kontrastas bus perteklinis ir varginantis. Toks spalvų derinimas taikomas panaudojant atskiras interjero detales, kuomet kontrastas derinamas su užuolaidomis arba baldų apmušalais. Tokiame interjere reikia vengti papildomų smulkių detalių, jų turi būti kuo mažiau. Kontrastinis derinimo būdas puikiai tinka virtuvėse, prieškambariuose bei svetainėse.
Rinkdamiesi sienų dekoro spalvas, nepamirškite atsižvelgti į grindų dangą, durų apdailos spalvas.
Pasirinkus mišrų derinimo būdą, yra naudojama viena pagrindinė, švari spalva ir jos atspalviai bei kontrastinės spalvos. Kad toks interjeras atrodytų harmoningai, reikia riboti pasirenkamų spalvų bei atspalvių skaičių iki 5-6, šiuos spalvų derinius taikykite interjero detalėms, kad nepailstų akys nuo margumynų pertekliaus. Toks spalvų derinys puikiai tiks vaikų kambariui, čia galite laisvai fantazuoti.
Norėdami pasirinkti harmoningus spalvų derinius, naudokite tas spalvų rato spalvas, kurios yra išsidėsčiusios viena šalia kitos. Pavyzdžiui, alyvuogių, geltona ir oranžinė arba geltona, šviesiai žalia ir salotinė.

Namų interjero spalvos

Namų interjero spalvos

Spalvų derinių pavyzdžiai

Kad teisingai sukurti savo interjerą, jums reikia žinoti kelias pagrindines taisykles. Pavyzdžiui, baltos spalvos baldai arba grindų danga puikiai derės su įvairių spalvų sienomis bei drapiruotomis, ypač gražiai atrodys deriniai su raudona, juoda arba mėlyna spalva.
Internete galima rasti daug įvairių lentelių, kuriuose yra pateiktos įvairios spalvos ir galimi harmoningi deriniai su kitos spalvos atspalviais.
Smėlio spalva idealiai derės su žydra, smaragdo – žalia, raudona, ruda ir netgi juoda, tuomet kai turkio spalva harmoningai atrodys su geltona, kremo, tamsiai violetine arba vyšnių – raudona spalvomis. Su blyškiai geltonu atspalviu derės pilka, visi raudonos spalvos atspalviai, mėlyna bei mėlynos ir purpurinės spalvų mišiniai. Pilka, kaip ir juoda taip pat balta yra bazinės spalvos, kurios dera su visomis spalvomis, labai įspūdingai atrodo fuksija (kambarinė gėlė), taip pat labai dera raudoni, violetiniai, rožių ir mėlyni atspalviai.

Kaip įrengti vieno kambario butą?
Ji tarnauja kaip svečių kambarys …Kaip išsirinkti šaldytuvą virtuvei
Ir taip – jūsų senukas šaldytuvas …


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments