1. Pavartykite senas nuotraukas
Kai Jums liūdna, atverskite albumą su nuotraukomis, kur pavaizduotos malonios Jūsų gyvenimo akimirkos. Džiaugsmo hormonai išsiskiria neblogiau, nei nuo šokolado! Tai parodė britų mokslininkų tyrimai, kurie sulygino šokolado, alkoholio, muzikos klausymo, televizoriaus žiūrėjimo ir senų nuotraukų peržiūrinėjimo poveikį žmogui. Muzika ir šokoladas beveik nepadarė jokio poveikio daugelio žmonių nuotaikai, alkoholis ir televizorius davė nedidelį pakilimą (1%), o štai nuotraukos pagerino nuotaiką 11% atvejų.
Todėl nustatykite mėgstamas nuotraukas į kompiuterio įvadą arba periodiškai jas peržiūrėkite.
2. Graužkite riešutus ir valgykite lašišą
Visada po ranka turėkite graikinių riešutų, vietoj užkandžių ir įtraukite į patiekalus lašišos. Abiejų šių produktų sudėtyje yra omega – 3 nesočiųjų riebių rūgščių, kurios daro mus mažiau linkusius į depresiją ir labiau mylinčius pasaulį.
3. Uostykite raminančius aromatus
Pasidėkite biure aromatinių žvakių, arba purkštuvus. Viename austrų tyrime, dviejų grupių žmonėms davė apelsinų ir levandų aromatizatorius. Kaip rezultatas – jie buvo labai pozityvūs ir ramūs, palyginus su dalyviais, kurie nebuvo paveikti aromatų.
4. Atverkite langus
Leiskite saulės šviesai lietis į kambarį, kai Jūs pribundate. 450 – ies moterų tyrimai parodė, kad tos, kurios pabusdavo prie ryškios šviesos, jautėsi labiau žvalios ir pailsėję. Trūksta laiko patįsoti lovoje? Pusryčiaukite ir sportuokite prie atviro lango. Mokslininkai tvirtina, kad fizinių pratimų ir ryškios saulės šviesos derinys pakelia nuotaiką ir bendrą organizmo tonusą.
5. Pasivaikščiokite gryname ore
Jeigu Jūs dirbate biure, būtinai išlįskite į lauką, grynas oras pagerins produktyvumą, tai padės atsikratyti problemų ir depresijos.
6. Padarykite pratimus
Jeigu Jūs turite truputį laiko, padarykite porą pratimų. Kai kuriems sunku persijungti nuo vienos veiklos prie kitos, ypač kai esate blogos nuotaikos, bet patikėkite – nedidelės pastangos ir Jūs pradėsite šypsotis. Gudrybė yra teisingame pratimų pasirinkime. Dėti didesnes pastangas kovai su melancholija beprasmiška, užsiimkite kuo nors ne varginančiu – pavyzdžiui maloniais namų reikalais. Priimkite tai kaip psichologinę pertraukėlę, o ne pratimą.
Jeigu Jūs pykstate, užsiimkite tuo, kas neleidžia Jums koncentruoti pamąstymų. Pažaiskite badmintoną arba užsiimkite aerobika – naujų judesių mokymasis išlaisvins Jūsų protą nuo negatyvių minčių.
7. Susitvarkykite
Netvarka – tai priminimas apie dalykus, kurie turi būti padaryti, bet yra pamiršti. Dėl to Jūs galite jaustis nevykėliu. Kaip greitą sprendimą, nuvalykite kai kuriuos paviršius biure, arba toje vietoje, kur Jūs dažnai lankotės. Sudėliokite viską į aplankus, dėžes ir krepšius. Net tvarkos iliuzijos pakanka, kad pasijausti laisviau.
8. Galvokite greitai
Jeigu kažkas išvedė Jus iš kantrybės, greitai permeskite mintyse gerąsias jo puses. Jeigu niekas neateina į galvą – tada blogąsias. Mokslininkai mano, pagreitintas mąstymas išvaiko cheminius procesus smegenyse, o ir tiesiog prablaško.
9. Pažiūrėkite video – vaizdelį, arba komediją
Nuoširdus juokas paleidžia chemines reakcijas, kurios akimirksniu pakelia nuotaiką, sumažina skausmą ir stresą, pagerina imunitetą.
10. Gaukite malonumo iš pirkinių
Iš karto nečiupkite kreditinės kortelės, prisiminkite: leisti pinigus reikia ne daiktams, o įspūdžiams. Įrodyta, kad žmonės, kurie renkasi daiktų pirkimą ėjimui į koncertą, arba vakarienei prabangiame restorane, yra daug laimingesni. Papildomas bonusas: Jūs galite praleisti laiką su savo artimaisiais.
11. Atrodykite laimingi
Šypsena ir patenkinta veido išraišk, galės padaryti Jus laimingais. Jeigu Jūs elgiatės kaip nerūpestingas ir savimi pasitikintis žmogus, galų gale juo ir tapsite.
12. Pailsėkite
Ramybė ir tyla irgi gali suteikti laimės. Mokslininkai tai paaiškina, kaip įgimtą siekį į vienatvę ( ši tendencija jau stebima ir pas naujagimius – atsakydami į dirgiklius, jie užmerkia akis, arba nusisuka). Atsikvėpkite įtemptos dienos bėgyje, atsiloškite kėdėje, užmerkite akis, pagalvokite apie išeiginių dienų planus.
13. Paplepėkite su gerais pažįstamais ar draugais
Bendravimas, su gyvenimu besidžiaugiančiu žmogumi, daro mus pačius besidžiaugiančius gyvenimu.
14. Pjaustykite daržoves
Paruoškite kokį sudėtingą (ir naudingą) patiekalą. Kulinarija tolygi jogai ir meditacijai, neutralizuoja neigiamas emocijas.
15. Darykite gerus darbus
Žmonės, kurie užsiima labdara yra labiau patenkinti savo gyvenimu ir laimingi, net nepriklausomai nuo to, koks bebūtų kuklus įnašas. Prisijunkite prie labdaros organizacijos arba raskite kitų būdų padėti žmonėms. Tyrėjai tvirtina, kad labdara išvysto mumyse tokias savybes, kurios padeda vertinti visa, kas geriausia yra mūsų gyvenime.
0 Comments